Skocz do zawartości

Wędzenie śrutowanego słodu


Konus

Rekomendowane odpowiedzi

Były tematy o wędzeniu, tak wiem, ale potrzebna mi informacja czy da radę uwędzić słód śrutowany? Stawiam, że będzie mocniejszy nić nieśrutowany i będzie to trudne :( ale niestety nie mam dostępnego śrutownika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad wędzeniem ześrutowanego i myślę, czy by go nie zapakować w pończochę albo jakiś worek bawełniany. Nie wiem ile się wykruszy, mała powierzchnia styku , ale w trakcie wędzenia można by zawartość nieco przemieszać, żeby "czysty" słód zastąpił podwędzony z brzegów woreczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej/łatwiej kupić całe ziarno słodu a potem zwilżyć i uwędzić. Ten co masz użyj normalnie. Podczas wędzenia co jakiś czas dobrze jest mieszać ziarno aby równomiernie pachniało :)p a więc śruta będzie kłopotliwa. Śrutowanie musisz załatwić jakoś, młynek, maszynka do mięsa lub kolega albo koleżanka :P

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formalnie mógłbym uwędzić słód w domu, przywieźć do krk, ześrutować i jechać z nim znowu do domu ale to troszkę kłopotliwe i myślę, że strata aromatu może z tego wyniknąć...śrutownik mam ale jest to śrutownik "przemysłowy" i trochę się boję smaków nieporządanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konus chyba za dużo kombinacji ;)

GB... Ci dobrze radzi bo zna się na tym.

Nie wiem jaki słód chcesz wędzić, ale jeśli pszeniczny to możesz go potem ześrutować czymkolwiek np. maszynką do mięsa.

jechać z nim znowu do domu ale to troszkę kłopotliwe i myślę, że strata aromatu może z tego wyniknąć

myślę, że ta opcja jest dobra choć trochę kłopotliwa, ale możesz się nie obawiać o stratę aromatu, nic się złego nie stanie, a będziesz miał słód z własnego wędzenia (czyt. niepowtarzalny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzić chciałem pszeniczny w 3 wersjach: dębowa, bukowa, śliwa na 3 rodzaje grodziskiego zasyp pełny pszeniczny około 3,3kg na jeden raz. Do tego monachijski chciałem uwędzić do pewnego planowanego projektu :D natomiast w dziedzinie wędzenia powiedzmy, że "jakieś tam" doświadczenie mam, jak będę w domu podrzucę zdjęcie swojej "wędzarenki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.