Skocz do zawartości

[Piwny turysta] Pracownia Piwa z Modlniczki


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy planowałem podróże na 2014 rok, postawiłem sobie trzy główne cele. Przyjrzeć się z bliska browarom funkcjonującym  w Ameryce Środkowej, zobaczyć browar Artezan oraz odwiedzić podkrakowską Pracownie Piwa. Jak się okazuje zakładane cele okazały się całkiem realne a jednocześnie możliwe do zrealizowania. Za co dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi zrealizować moje marzenia.

DSC00305

Dlaczego obrałem takie a nie inne cele? No cóż, na temat Ameryki Środkowej można by było długo się rozwodzić. Dla większości z nas, jest to przede wszystkim tropikalny obszar, kojarzony z przepiękną przyrodą i kiepskim piwem. Nic bardziej mylnego….ale o tym w grudniu, kiedy to powrócę z mojej podróży po tym zakątku świata.

Na temat dwóch kolejnych punktów, chyba nie muszę zbytnio rozwodzić. To dzięki nim, nasze rodzime rzemieślnicze piwowarstwo przeżywa rozkwit. To dzięki nim, możemy rozkoszować się gatunkami piw, które do niedawna były wyłącznie produkowane na zachodzie. I w końcu, to dzięki nim wielu uwierzyło, że przy odrobinie samozaparcia, można wybudować swój własny browar. Panowie, wielki szacunek dla was!

Można rzec, że taki podwarszawski Natolin oraz podkrakowska Modlniczka, stały się dla mnie piwnymi mekkami, które wypada przynajmniej raz w życiu odwiedzić. To z tych właśnie miejsc pochodzą najlepsze, krajowe piwa.

Z tym oto przekonaniem, wybrałem się w pewien czerwcowy dzień do Modlniczki, gdzie funkcjonuje browar Pracowania Piwa. Powstał w 2013 roku z inicjatywy dwóch domowych piwowarów, Tomka i Marka, w gospodarczych pomieszczeniach hotelu Magnat.

Na niewielkiej powierzchni udało się pomieścić warzelnię 13 hektolitrową, oraz tanki fermentacyjne i leżakowe, które do tej pory poznały się wyłącznie z dobrej strony, wypuszczając w szeroki świat ponad trzydzieści różnych piw, wywodzących się rodowodem z Wysp Brytyjskich i USA.

Ze względu, na wysoki popyt na piwa z Modlniczki, browar w ostatnim okresie czasu dość mocno rozbudowuje swoje moce, które przynajmniej na jakiś czas powinny zaspokoić ciągle wygłodniały rynek. Po cichu jednak liczę na to, że i ta modernizacja nie przyniesie zamierzonego efektu, co w następstwie tego przyczyni się do jeszcze większej modernizacji parku maszyn a jednocześnie do jeszcze szerszej dystrybucji piw sygnowanych marką Pracownia Piwa. I tego wam i sobie życzę!

Panowie, powodzenia!

DSC00297

.

DSC00298

.

DSC00302

.

DSC00299


3158 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.