Skocz do zawartości

Hallertauer Taurus


Rekomendowane odpowiedzi

Kraj pochodzenia: PL (rodowód DE)

Odmiana: goryczkowa

Średnia zawartość alfakwasów: 12.3-17.9%

Krótki opis:

Chmiel goryczkowy z niemieckim rodowodem ze znanej rodziny Hallertau. Posiada dość wysoką zawartość alfa-kwasów oraz przyjemny lekko przyprawowy aromat. Obecnie uprawiany w Polsce jako alternatywa dla Magnum. (informacje na podstawie opisu z sklepów)

 

Opis angielski

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aminokwasów

internety, tablety i po co kajety?!?

 

Hehe skopiowałem z sklepu i jakoś nie zwróciłem uwagi :D Czas na kawę :) Pisz jaras na PW następnym razem żeby nie zaśmiecać tematu z chmielami, bo potem trzeba się przez tonę postów przekopać zanim się znajdzie info o chmielu.

 

Od siebie dodam, że chmiel od zeszłego roku dostępny już w Polskiej wersji większość sklepów go już ma w ofercie, natomiast z informacji od plantatora wynika, że jest on uprawiany na równi z Magnum, ale ma trochę lepszą goryczkę. W praktyce wyjdzie w sezonie lagerowym, jak go wypróbuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch lagerach na nim w zeszłym sezonie, paczuszka leży i czeka na spalenie w sziszy :D złe doświadczenia.

 

Aż tak źle? :D Nie strasz bo zrezygnuje z niego ;) Co było z nim niedobrego w piwie, rozwiń trochę ku przestrodze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz żałuję że napisałem o tym. Paskudna ściągająca łodygowa gorycz mi wyszła, ale.... niekoniecznie to musiała być wina chmielu. To były moje początki z zabawą wodą i wszystko wskazuje na to, że przekombinowałem dość ostro. No i sypnąłem dość sporo chmielu to fakt.

Tak całkiem jednoznacznie trudno mi teraz oceniać. Myślę, że warto spróbować i samemu wyrobić sobie zdanie.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki IBU celowałeś? Jasny lager ?

 

Mam tego 100g, wszystko miało iść do RISa ale piwo wypadło z planów. W planie jest teraz nachmielić nim na goryczkę 2 lagery. Wszystkie raczej poniżej 30 IBU więc mam nadzieję że źle nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.