Jump to content

Hallertauer Taurus

Undeath
 Share

Recommended Posts

Kraj pochodzenia: PL (rodowód DE)

Odmiana: goryczkowa

Średnia zawartość alfakwasów: 12.3-17.9%

Krótki opis:

Chmiel goryczkowy z niemieckim rodowodem ze znanej rodziny Hallertau. Posiada dość wysoką zawartość alfa-kwasów oraz przyjemny lekko przyprawowy aromat. Obecnie uprawiany w Polsce jako alternatywa dla Magnum. (informacje na podstawie opisu z sklepów)

Opis angielski

Edited by Undeath

aminokwasów

internety, tablety i po co kajety?!?

Hehe skopiowałem z sklepu i jakoś nie zwróciłem uwagi :D Czas na kawę :) Pisz jaras na PW następnym razem żeby nie zaśmiecać tematu z chmielami, bo potem trzeba się przez tonę postów przekopać zanim się znajdzie info o chmielu.

Od siebie dodam, że chmiel od zeszłego roku dostępny już w Polskiej wersji większość sklepów go już ma w ofercie, natomiast z informacji od plantatora wynika, że jest on uprawiany na równi z Magnum, ale ma trochę lepszą goryczkę. W praktyce wyjdzie w sezonie lagerowym, jak go wypróbuje ;)

Po dwóch lagerach na nim w zeszłym sezonie, paczuszka leży i czeka na spalenie w sziszy :D złe doświadczenia.

Aż tak źle? :D Nie strasz bo zrezygnuje z niego ;) Co było z nim niedobrego w piwie, rozwiń trochę ku przestrodze!

No teraz żałuję że napisałem o tym. Paskudna ściągająca łodygowa gorycz mi wyszła, ale.... niekoniecznie to musiała być wina chmielu. To były moje początki z zabawą wodą i wszystko wskazuje na to, że przekombinowałem dość ostro. No i sypnąłem dość sporo chmielu to fakt.

Tak całkiem jednoznacznie trudno mi teraz oceniać. Myślę, że warto spróbować i samemu wyrobić sobie zdanie.

Edited by Mariusz_CH

A w jaki IBU celowałeś? Jasny lager ?

Mam tego 100g, wszystko miało iść do RISa ale piwo wypadło z planów. W planie jest teraz nachmielić nim na goryczkę 2 lagery. Wszystkie raczej poniżej 30 IBU więc mam nadzieję że źle nie będzie.

• 1 year later...