Skocz do zawartości

Brew Hammer - Hophammer Smashed Face


Wojen

Rekomendowane odpowiedzi

Browar BrewHammer - Single Hop Simcoe Imperial IPA 21 Blg

 

Po otworzeniu delikatne sykniecie i wydawało się że wszystko jest w porządku a po chwili piwo ucieka z butelki.

Nalało się (a zawsze uważam) z osadem, a w sumie to drobinami chmielu. Było tego sporo i to pewnie przez nie wybrało się na wycieczkę.

Kolor miedziany, piana obfita, drobna, nie opada do końca, jak murowana.

W aromacie słodkie cukierki, takie sople co się na choince wieszało za młodu. Ten aromat zabił wszystkie inne.

Wysycenie średnie do niskiego.

W smaku czuć alkohol, mocno rozgrzewa, ale nie przeszkadza. Słodkie, kleiste. Po pierwszych łykach ten aromat cukierków trochę znikł i do głosu doszedł chmiel, mocna żywica, cytrusy które czuć też w smaku. Goryczka ogromna. Na ecie było 120 IBU i to się zgadza.

Piwo raczej ciężkie do picia. Lubię Imperial IPA a to mnie nie urzekło. Drobinki chmielu przeszkadzały w konsumpcji, i chyba muszę stwierdzić, że piwo przechmielone, ale zakładam ze takie miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drobinkami chmielu miałem problem, trochę zassało. IPA im młodsza tym lepsza, a piwo z założenia miało być przechmielone. To piwo mnie zaskakiwało. Najpierw pachniało jak multiwitamina i marakuja, po jakimś czasie jak ananas, a teraz cukierkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniach i głębokiej dyskusji na warsztatach małe sprostowanie. Te cukierki w aromacie to arbuz. Degustowałem na spotkaniu inne single hop simcoe i w smaku i aromacie było bardzo podobnie, z uwagą, że w piwie ze spotkania (IPA) zarówno aromat, smak i goryczka w granicach sylu/rozsądku :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.