Skocz do zawartości

OXI - pytanie o skuteczność


redachtor

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra, ale to chyba jedna ryba w jakim celu go czyścisz, a po fermentacji jeszcze więcej syfu jest no i jest problem z zastosowaniem szczoty. Bo o ile do butli sprawdza się rewelacyjnie, tak w przypadku kega nie widzisz co robisz a i wysklepienie jest nieciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozważam to z tym, że kegi sa w gumie i musiałbym jakoś delitatnie to wyciąć, by nie powyginać krawędzi.

Myślałem też o póxniejszym wykorzystanie udciętego elementu, żeby dospawać z nierdzewki takie rondo, podgumować (nawet gumką do słoików) i zmontować na 3 śruby z motylkami.

Filmu nie widziałem, bo w pracy nie mam jak ogladnąc, ale zerknę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kupiłem nadtlenowodzian z all.., na opakowaniu jest informacja, że zawiara 13 % aktywnego tlenu, we wcześniejszych postach jest informacja, ze jest to surowiec bazowy, w związku z tym, czy ma ktoś wiedzę, w jakim procencie to stowować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jak dezynfekować butelki chemipro OXI? bo jest sterylizator który opłukuje tylko butelke i ma to wystarczyć a wg mojej dedukcji co wyczytałem środek dezynfekuje tam gdzie styka się z powierzchnią i musi to być przez 2 - 5 min no i po jakimś czasie jak sie utleni przestaje działać.

Zawsze używałem pirosiarczanu działającego oparami wiec wlewałem tylko troszke do butelki przykrywałem kapslem i było ok.

Moge zrobić tak ze litr chemipro OXI wleje do 2 butelek i po kolei przez lejek bedę przelewał do następnych raz za razem bo nie bede po 2 min na każdą butelke tracił (czy jednak czekać) i ta chwila wystarczy na zdezynfekowanie i czas przelania do wszystkich butelek wystarczy na aktywność tego środka? A może inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dezynfekować butelki chemipro OXI? bo jest sterylizator który opłukuje tylko butelke i ma to wystarczyć a wg mojej dedukcji co wyczytałem środek dezynfekuje tam gdzie styka się z powierzchnią i musi to być przez 2 - 5 min no i po jakimś czasie jak sie utleni przestaje działać.

Zawsze używałem pirosiarczanu działającego oparami wiec wlewałem tylko troszke do butelki przykrywałem kapslem i było ok.

Moge zrobić tak ze litr chemipro OXI wleje do 2 butelek i po kolei przez lejek bedę przelewał do następnych raz za razem bo nie bede po 2 min na każdą butelke tracił (czy jednak czekać) i ta chwila wystarczy na zdezynfekowanie i czas przelania do wszystkich butelek wystarczy na aktywność tego środka? A może inaczej?

Ja używając sterylizatora: wlewam 1 litr wrzącej wody, wsypuję na oko 4 g (w praktyce zawsze sypnie się więcej) i dezynfekuję tym do maks. 4 skrzynek butelek.

Dlaczego akurat 4? Bo roztwór robi mi się chłodny po tej ilości.

 

Zamiast sterylizatora można użyć spryskiwacza ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temperatura też ma wpływ na działanie tego roztworu ?

Wczoraj zrobiłem tak jak napisałem, butelka była zalana około 30 s (to chyba i tak lepiej niż przepłukać tylko sterylizatorem czy psiknąć spryskiwaczem). Wodę użyłem ciepłą z kranu żeby się ten środek rozpuścił, na końcu wlałem do garnka i włożyłem ręce żeby zdezynfekowć to bąbelki się wytwarzały (musowanie) wieć chyba nadal działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast sterylizatora można użyć spryskiwacza ręcznego.

Używając spryskiwacza do kwiatków 0.6l roztworu (z pół łyżeczki oxi) wystarcza na porządne wypsikanie 2 skrzynek butelek. Nie wiem jaka jest tego skuteczność, aż tak bardzo dezynfekcją butelek się nie przejmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewam po ok.100ml do 8-miu butelek, zatykam palcem i porządnie wstrząsam. Potem napełniam 8 już wysterylizowanych. Po napełnieniu wracam do butelek z Oxy, wstrząsam jeszcze raz i zlewam płyn. 1l starcza na 20-kilka butelek (z rezerwą). Potem już robi się chłodny i po zwolnieniu palca z butelki prawie nie uchodzi żadne ciśnienie. Rozrabiam sobie nowy litr. Nie miałem jeszcze infekcji w pojedynczej butelce.

Za to rezygnuję z Oxy przy sterylizacji fermentorów. Miałem infekcję i wydaje mi się, że wlanie 3l Oxy i porządne potrząsanie w każdą stronę to za mało. Infekcja w trakcie cichej, piwo przetrzymane powyżej 3 tygodni. Przechodzę teraz na piro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie trochę poszukałem i wychodzi na to, że roztwór OXI można trzymać w pojemnikach ze stali nierdzewnej 304 - czy takiej stali zrobiony jest keg pepsi? Pytam bo myślę o tym by jednego kega w całości zalać takim roztworem i używać go tylko do odkażania linii. Macie jakieś uwagi odnośnie takiego pomysłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie lubię zapachu chloru, wolę siarę :) Kilogram piro już dotarł :)

PS.Chociaż może domówię małe ilości CLO2 w celu przepłukiwania gęstwy. Pzdr.

"Chlorem" to wali podchloryn sodu (NaOCl), lub toksyczny chlor gazowy Cl2. Dwutlenek chloru to zupełnie inna substancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od samego początku piro i nie narzekam. Porządne mycie płynem do mycia naczyń + dezynfekcja piro i jak do tej pory nie miałem problemu. Opowieści co jest najskuteczniejsze, jest zaznaczone na czerwono :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie lubię zapachu chloru' date=' wolę siarę ;) Kilogram piro już dotarł :)

PS.Chociaż może domówię małe ilości CLO2 w celu przepłukiwania gęstwy. Pzdr.[/quote']

"Chlorem" to wali podchloryn sodu (NaOCl), lub toksyczny chlor gazowy Cl2. Dwutlenek chloru to zupełnie inna substancja.

Tym bardziej przekonujesz mnie do spróbowania tej substancji :monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie lubię zapachu chloru, wolę siarę :monster: Kilogram piro już dotarł :)

PS.Chociaż może domówię małe ilości CLO2 w celu przepłukiwania gęstwy. Pzdr.

Mogłeś wspomnieć o CLO2, małą ilość mogłem Ci odstąpić ;). Jak będziesz kiedyś w moich okolicach, podjedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.