Skocz do zawartości

OXI - pytanie o skuteczność


redachtor

Rekomendowane odpowiedzi

Używałem pirosiarczanu sodu do 3 pierwszych warek potem OxiONE (czyli gliwicki Chemipro), infekcji puki co (3 splunięcia przez lewe ramie, dwukrotnie odpukane w niemalowane) nie miałem. Różnica, taka że pirosiarczanu trzeba dodać więcej do tego ten aromat, który kumpel mój nazwał Eau de Inferno, przy Oxi żadnych takich atrakcji nie ma więc jak dla mnie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tym środkiem można sterylizować stal nierdzewną.

Po ostatnich przeżyciach z ACE wolę sie upewnić, bo szkoda mi kegów.

Pewnie tak, skoro Dziadek używa od kilku lat i jeszcze żyje :( (wiem niesmaczny żart)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na wtrącenie swoich trzech groszy :(

 

Piro czy sodu czy potasu zawsze płucze przegotowaną ciepłą wodą gdyż w stężeniu używanym przez nas zostawia białe ślady po wyschnięciu więc na pewno jakiś śladowy posmak może zostać..

A po przepłukaniu mam 100% pewności że nic nie zostało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ciepłej wody do której wsypuje porcję OXI dokładnie mieszam,wlewam do fermentora,w razie potrzeby wkładam węże.pompę zamykam fermentor i zostawiam na parę minut.Opary odkażą,środek fermentora szoruje ostrą gąbką. Wodę potem wykorzystuje do mycia posadzki w browarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy początkowo używali Piro ale podczas jego użycia dostawałem jakiś duszności astmatycznych. Ledwie dochodziłem do siebie. Dobry kwadrans kaszlałem. Mój kolega miał podobnie. Strasznie agresywny środek. Wymiękliśmy więc teraz jest w użyciu OXI, który sprawdza się w 100 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ciepłej wody do której wsypuje porcję OXI dokładnie mieszam,wlewam do fermentora,w razie potrzeby wkładam węże.pompę zamykam fermentor i zostawiam na parę minut.Opary odkażą,środek fermentora szoruje ostrą gąbką. Wodę potem wykorzystuje do mycia posadzki w browarze.

Opary są tak skuteczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OXI przecież nie działa przez "opary". Środkiem "bójczym" jest atomowy tlen in statu nascendi (który ma miejsce tylko w roztworze).

 

No chyba że mówimy o jeszcze jakimś innym OXI.

i stąd moje wątpliwości , czy zalewać kega do pełna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OXI przecież nie działa przez "opary". Środkiem "bójczym" jest atomowy tlen in statu nascendi (który ma miejsce tylko w roztworze).

 

No chyba że mówimy o jeszcze jakimś innym OXI.

i stąd moje wątpliwości ' date=' czy zalewać kega do pełna ?[/quote']

Ja bym się przynajmniej upewnił, że wszystko zostało zwilżone roztworem. Dla pewności kilkakrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zamówić opakowanie OXI w Browamatorze albo gdzie indziej i wypróbować.Wszelkie wątpliwości będą rozwiane.U mnie jest.:)

Na stronie BA napisane

Sposób użycia: płuczemy lub zanurzamy sprzęt i akcesoria w roztworze OXI One przez 2 do 5 minut

Myślę że raczej zalanie całego kega, lub połowa i przez te 2-5 min wytrząchanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej 3-4l wody,wsyp OXI,zamieszaj,gąbką wymyj ścianki,przykryj i zostaw ma 5 min.Gdybyś chciał zalać cały keg lub połowę to ile byś musiał zużyć OXI.

Wsypać 4g/l jak podaje BA ? Przy kegu od pepsi nie ma problemu , przy innych ręki nie włożę :)

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie mój dylemat, zostawić tak jak jest z dobrze dopasowanym korkiem i mieć dobre uszczelenienie a problem z czyszczeniem, czy wycinać dziurę i kombinowac jakies pokrywki.

O jakim kegu piszesz ?

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.