Skocz do zawartości

OXI - pytanie o skuteczność


redachtor

Rekomendowane odpowiedzi

"Domol Odplamiacz Oxi Biel z aktywnym tlenem 750g

 

30% i więcej: związki wybielające na bazie tlenu;

mniej niż 5%: anionowe środki powierzchniowo czynne, niejonowe środki powierzchniowo czynne;

Produkt zawiera enzymy (celulazę, mannazę, liazę pektynową) i rozjaśniacze optyczne.

Inne składniki: siarcany, węglany,EDTA.

Produkt nie zawiera fosforanu, chloru, boru i barwników.

 

Produkt zawiera nadwęglan sodu."

 

 

Takie coś widnieje na etykiecie.

Już kupiłem.

 

Chyba mogę użyć co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem - zamiast kombinować z jakimiś biedronkami i innymi marketami wejdzcie na pewien portal aukcyjny i kupcie czysty nadwęglan za 7 zł + przesyłka (16 zł). Wystarczy na długo, a jest pewność, że nie ma jakiś dodatków typu zapachy itp.

 

Nie rozumiem jak można sobie tak utrudniać życie - można szukać oszczędności, ale w takich przypadkach to chyba jednak zwykłe skąpstwo połączone z kombinatorstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem - zamiast kombinować z jakimiś biedronkami i innymi marketami wejdzcie na pewien portal aukcyjny i kupcie czysty nadwęglan za 7 zł + przesyłka (16 zł).

Pewnie dlatego, że w cenie 8zł/kg można mieć dokładnie to samo, co sprzedaje "pewien portal aukcyjny" za 16zł - należy tylko sprawdzić, żeby był on jedynym składnikiem OXI. Jak to mówią, skoro nie ma różnicy, to......... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat autem do sklepu mam po drodze,

Ja zlecam zakup "szefowej" jak ma dzień: "Szlakiem polskich hipermarketów"

OXI z Kauflandu używam od jakiego czasu i nie stwierdzam niczego podejrzanego - zapachu brak, łyżeczka 40g jest, starcza na trochę, wiec polecam :D

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżając przypominam , że Auchanowe OXY to czysty i tani nadwęglan .99700089.jpg

Uprzedzając pytania o skład ( 30%> nadwęglan ) : tak się oznacza . Potwierdzone mailem od producenta i w karcie charakterystyki na stronie producenta . Skład : ponad 99% nadwęglanu sodu .

Edytowane przez Quentin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

znalazłem taką kartę charakterystyki nadwęglanu sodu:

http://www.brenntag....df?t=1401058748

 

są tam dość niepokojące wpisy np:

"zastosowania zidentyfikowane: środek wybielający do detergentów i w produktach chemii gospodarczej, składnik dodatków

wybielajacych do proszków do prania

zastosowania odradzane: inne niż wymienione powyżej"

albo:

"Zagrożenie zdrowia:

Toksyczność ostra, kat.4 - droga pokarmowa, H302

Poważne uszkodzenie oczu, kat.1, H318"

 

Jesteście pewni że to co używacie jest w 100% bezpieczne? Czy środki oferowane przez sklepy z artukułami dla piwowarów to jest to samo czego dotyczy ta karta charakterystyki? Często się pisze że po dezynfekcji nie wymaga spłukiwania....

 

pozdrawiam

Edytowane przez andreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.envolab.p...adweglan-detail

Nadtlenku wodoru addukt z węglanem sodu (nadwęglan sodu).

Po rozpuszczeniu proszku w wodzie powstaje wolny nadtlenek wodoru.

Maksymalna rozpuszczalność nadwęglanu w wodzie (w 20oC) wynosi 120g/litr co daje roztwór nadtlenku wodoru o stężeniu około 3,2%

 

Czyli tyle ile ma woda utleniona z apteki. W karcie charakterystyki są opisane zagrożenia w przypadku spożycia lub/i dostania się do oczu samego produktu (nadwęglan sodu) a nie jego roztworu wodnego.

 

Zagrożenia zdrowia:

Produkt szkodliwy, działa szkodliwie po połknięciu; drażniący, ryzyko poważnego uszkodzenia oczu.

 

Po odkażeniu resztę r-ru wylewamy, a to co zostanie na ściankach to po pierwsze wodny r-r Na2CO3 , który nie jest groźny, a po drugie to nawet gdyby w tym r-rze było jeszcze H2O2 to w jakim stężeniu, a co za tym idzie jaka ilość znajdzie się w takiej butelce 0,5L czy w 20L piwa? Bo zauważ, że max. rozpuszczalność w 20oC to 120g/litr, a gdzie nie spojrzysz to każdy zaleca ok. 4g/litr czyli 30 razy mniej. Nawet gdyby zostało nieco H2O2 to ta resztka i tak przereaguje z piwem, utleniając w nim coś (ale tak delikatnie, że i tak nie zauważysz różnicy) i H2O2 rozłoży się na H2Oi O2 , czyli wodę i tlen. Poza tym 3% r-r H2O2 można użyć do odkażenia wody pitnej w ilości około łyżka wody utlenionej na szklankę wody. Tak, że nie bój żaby, jeżeli produkt jest opisany jako czysty nadwęglan, bez udziwnień, środków zapachowych, barwiących itp., IMHO jest ok.

Edytowane przez takijiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

OXI czyli nadtlenek wodoru czyli woda utleniona czyli..? Perhydrol 38%! Jeden litr kosztuje okolo 10zł (w sklepach z kosmetykami dla fryzjerów np.) rozcieńczamy odpowiednio i powinno wystarczyć na dłuuuugooo!

Jak sie powtórzyłem, to sorrki.

Jak nie mam racji to proszę o wyjaśnienie mojego błędu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podsumowując szukać OxiOne, Oxi odplamiacz, czystego nadwęglanu sodu za najniższą cene. Stosować 99% nadwęglan w ilościach 4g/litr wody i dezynfekować wszystko co trzeba. Pytanie moje brzmi czy po zdezynfekowaniu butelek Oxi należy je przepłukać wodą z kranu bądź wystawić na wywietrzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam tego z biedry i przepłukuje kranówką ciepłą..

Lepszy efekt dawał chyba czysty - wyraznie zmienial kolor wody na jasniejszy no i trn z biedry sie pieni. Trzeba bedzie w auchan poszukac i przetestowac skoro mowicie ze jest bez dodatków.

Edytowane przez Marcin K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.