Skocz do zawartości

OXI - pytanie o skuteczność


redachtor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja moge tylko zabrac głos o chemixpro. Ogólnie nie miałem zadnych problemów. W instrukcji jest napisane, że trzeba wlac do fermentatora wody w ilości 10% objętości i dosypać łyżeczke środka na każdy litr. Resze zdezynfekuje aktywny tlen. To co jest lepsze w tym środku od pirosiarczynu, że nie trujesz sie siarką podczas dezynfekcji. A jeśli to odpowiednik to musi miec taki sam skład wiec pewnie w skuteczności jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory czyli przez 2 i pół roku korzystałem wyłącznie z ChemiproOXI do dezynfekcji i sterylizacji sprzętu i butelek.

Jestem bardzo zadowolony z tego środka. Jeżeli OxiONE jest tym samym preparatem to na pewno

z niego skorzystam po wyczerpaniu obecnego zapasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemixpro zawiera jako substancje czynną nadtlenowodzian węglanu sodowego (nadwęglan sodu) jest to substancja która uwalnia powoli nadtlenek wodoru (wodę utlenioną). Nadtlenek wodoru działą bardzo zabójczo na wszystkie mikroorganizmy. Co najważniejsze w tym środku, po przepłukaniu i wylaniu resztka zamienia się w czystą wodę, więc nie ma zadnej możliwości na zatrucie się, gdy doda się za dużo. Ostatnio w Gliwicach opatentowali produkcje tego środka, więc nie trzeba go już sprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten środek zawierał by tylko nadwęglan to było by super. Jednak wydaje mi się, że w tym wybielaczu jest jeszcze kilka innych substancji po których będzie trzeba płukać fermentator (Kolega Bielok napisał, że w składzie jest tylko 30% nadwęglanu oraz, że to ma jakis zapach ). Czysty nadwęglan nie ma ani zapachu ani koloru. Po dodaniu do wody wygląda jak woda gazowana powoli uwalniając H202.

 

Bielok opisz jak możesz czy ma to jakis kolor, zapach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Prawdę mówiąc dawno nie używałem (mam zapas NaOH i wybielacza za 1,5 zł z carrefoura).

Pamiętam że fermentator trzeba było płukać (2, może 3x) aż przestała się przy płukaniu robić piana.

Do butelek nie polecam, do fermentatorów jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Będąc przypadkiem w Auchan zakupiłem testowo taki środek Oxy Power:

 

2011-04-23%2010.23.26.jpg

 

500 g cena ok 5 zł, skład wyłącznie >30% nadwęglan sodu. Przetestowałem, nie pieni się (nie ma domieszek jak Oxy z Biedronki).

Wychodzi, że to jest to samo co Oxy piwowarskie... mógłby to jakiś chemik potwierdzić?:okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądałem tę aukcję - kwestia jest tylko taka, czy ten "czysty" z allegro to 100% nadwęglanu sodu który dawkuje się w odpowiednim stosunku czyli 1,2g na litr? W tym wariancie ten z allegro byłby połowę tańszy niż ten a Auchan (a po dodaniu przesyłki ta sama cena :okey: )

Czy jest to jedno i to samo z zawartością 30% nadwęglanu sodu i dawkowanie byłoby identyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy już przechodziłem obok tego produktu z Auchan o którym pisał Admiro , proszek wyglądem bardzo przypomina OXI z browamatora. Skład na opakowaniu potwierdzam to tylko 30% nadwęglan sodu.

 

Ciekawym efektów czy ktoś już używał tego specyfiku do odkażania butelek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy już przechodziłem obok tego produktu z Auchan o którym pisał Admiro , proszek wyglądem bardzo przypomina OXI z browamatora. Skład na opakowaniu potwierdzam to tylko 30% nadwęglan sodu.

 

Ciekawym efektów czy ktoś już używał tego specyfiku do odkażania butelek ?

Była już odpowiedź, to jest to samo co Oxy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.