Skocz do zawartości

OXI - pytanie o skuteczność


redachtor

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając stężenie 200 ppm, cena za litr roztworu do dezynfekcji wychodzi podobna jak OXI One z BA. Zastanawiam się więc, czy gra jest warta świeczki.

Szukaj pod nazwą NADWĘGLAN SODU, tani odpowiednik OXI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając stężenie 200 ppm' date=' cena za litr roztworu do dezynfekcji wychodzi podobna jak OXI One z BA. Zastanawiam się więc, czy gra jest warta świeczki.[/quote']

Szukaj pod nazwą NADWĘGLAN SODU, tani odpowiednik OXI.

Mówisz np. o tym:

http://allegro.pl/nadweglan-sodu-super-do-prania-najtaniej-1kg-i1999901862.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając stężenie 200 ppm' date=' cena za litr roztworu do dezynfekcji wychodzi podobna jak OXI One z BA. Zastanawiam się więc, czy gra jest warta świeczki.[/quote']

Szukaj pod nazwą NADWĘGLAN SODU, tani odpowiednik OXI.

Wiem, wiem, miałem na myśli, jaki jest sens używania ClO2, jeżeli OXI (nadwęglan wapnia) jest tańsze i chyba skuteczne, przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jest tańsze i równie skuteczne co ClO2, którego używam głównie do przemywania gęstwy, dezynfekcji wody.

 

Niestety, nigdzie nie natknąłem się na badania porównawcze, ale widziałem badania skuteczności ClO2 i wyniki są bardzo dobre.

ClO2 jest też szeroko używany w całym przemyśle spożywczym

 

Wydaje się natomiast, że OXI ma mocniejsze oddziaływanie oparami niż ClO2, który lepiej działa kontaktowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z Was używał do dezynfekcji tego OXY z Biedronki, które zawiera środki powierzchniowo czynne i enzymy (chyba proteaza i alfa-amylaza)? Z tego co pisaliście, dawniej OXY było "czyste".

Zastanawiam się nad wpływem tych dodatków na samo piwo, a płukanie po dezynfekcji nie bardzo ma sens.

Edytowane przez pk3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Raczej tak, w końcu to wydziela się aktywna forma tlenu. Jak ja zostawiłem posrebrzaną łyżeczkę w roztworze na kilka godzin to cała pokryła się grubą wartwą tlenku srebra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Wracając do OXY POWER z Auchana znalazłem specyfikację w sieci:

 

 

Specyfikacja składu surowcowego OXY POWER:

 

 

SKŁADNIKI

 

OZNACZENIE TECHNICZNE IUPAC LUB INCI; N
R CAS

Sodium carbonate peroxide;
15630-89-4

 

Sodium carbonate;
497-19-8

 

 

W związku z tym pytam chemików
;)
czy to się nada na dezynfekcję sprzętu i butelek i w jakich proporcjach do roztworu?
Edytowane przez Michu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś z Was używał do dezynfekcji tego OXY z Biedronki, które zawiera środki powierzchniowo czynne i enzymy (chyba proteaza i alfa-amylaza)? Z tego co pisaliście, dawniej OXY było "czyste".

Zastanawiam się nad wpływem tych dodatków na samo piwo, a płukanie po dezynfekcji nie bardzo ma sens.

 

Mam takie samo Oxi z biedronki, właśnie zalałem nim butelki. I teraz pytanie: płukać po nim czy nie?

Mam jeszcze trochę chemipro OXI, w razie czego mogę przepłukać butelki wodą, później tym chemipro OXI, ale jest sens się tak bawić?

Czy może kranówką po prostu przepłukać butelki po tym biedronkowym OXI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nadać to się nada, ale jak nie wiadomo ile jest tego nadwęglanu, to trudno powiedzieć ile tego użyć.

 

W tym wątku w 2011 roku krzysztof 1970 zapytał producenta . Dostał odpowiedź , że to czysty surowiec bazowy 99% więc można używać ( co robię ) zamiennie z Chemipro OXY czy OXI One .

 

( jeśli tamte to też czysty nadwęglan )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pewien pomysł, chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie. Zastanawiam się, czy nie można by użyć do odkażania środków na bazie aktywnego tlenu przeznaczonych do dezynfekcji wody w basenach. przykład:

 

http://www.sklep.meg...len-1-litr/2510

http://www.dmuchane....y-tlen-1kg.html

 

Wychodzi taniej, niż oxi. Wiadomo, że w wodzie po tym środku się kąpiemy, zdarza się też czasem napić trochę wody. Często tak jest w przypadku dzieci. Srodek ten nie powinien więc zawierać szkodliwych substancji.

 

Zresztą w opisie pierwszego : "Woda posiada przyjemny zapach (-nie czuć chloru), jest łagodna dla wrażliwej skóry, nie uczula i nie podrażnia. Szczególnie polecany, gdy z basenu korzystają dzieci."

Edytowane przez ziazian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pytanko na szybko, wolę się upewnić.

 

Mam mały problem, bo skończył mi się środek do dezynfekcji, który miałem zamówiony z neta wraz z zestawem do warzenia.

 

Znalazłem coś takiego w Rossmannie i nie wiem czy mogę tego użyć do dezynfekcji butelek i fermentora. https://www.rossmann.de/verbraucherportal/produkt-pool/Domol/Oxi-Weiss-Fleckentferner/4305615206691.html

 

Jest to odplamiacz do białych. OXI, napisane jest tam, że zawiera nadwęglan sodu.

 

Nada się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.