Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Piwowarki i Piwowarzy !

 

Nazywam się Karol (karolef) i pochodzę z Siedlec. Nie wiele sam o sobie moge powiedzieć "bo wiemy o sobie tyle na ile nas sprawdzono", ale generalnie mały, wielki człowiek.

Właściciwe w lipcu tego roku zacząłem na dobre przygodę z dobrymi piwami tzn takimi z górnej półki, które mają smak, aromat, doskonała pianę, chociaż zdarzało mi sie pic takie piwa kiedyś, ale sporadycznie. Moja przygoda - przejście na dobrą strone mocy zaczeło sie od obejrzenia filmu Kopyra "Wielki Test Piw Niepasteryzowanych". Potem obejrzałem resztę jego filmów i jak w Kaszpirowskiego wpatrywałem się i oglądałem go jak w hipnozie po 4 godziny czasem do 2 w nocy :-) Gościu po prostu ma gadane i ma długie filmy i ciekawie prawi. Natrafiłem na początku na film z gwiazdami polskiego piwowarstwa, ale jeszcze w lipcu nie czułem ze to dla mnie. Wmawiałem sobie ze to zbyt trudne, że zbyt wiele zachodu z tym, ale juz w sierpniu zaczałem zmieniac zdanie. Zaczałem oglądac więcej filmów z warzenia no i przede wszystkim sesję "Warzę z Kopyrem" :-) (czy to nie kopyrofobia, czy trzeba to juz leczyć?) We wrześniu juz byłem "napalony jak komornik na szafę" na warzenie i miałem juz kilka receptur i tylko czekałem na wypłatę :/ (ciekawe czy ktos to będzie czytał?)

 

Tak więc ja Karol Filipowicz rozpocząłem swoja działalność piwowarską 19.10.2014r. i moim pierwszym piwem było tylko piwo z brewkitu - Mangrove Jacks 1,8kg Brown Ale + Coopers Brew Enhancer 2

i wyszło mi 20 L. Może to będzie smieszne, ale zrobiłem fermentację burzliwą 10 dni i jeszcze 3 dni cichej. Piwo odfermentowało do 3 BLG i zabutelkowałem je 31.10 z 90 g. glukozy. Tak więc czekam ze zniecierpliwieniem chociaż do 16.11 żeby spróbowac jak sie nagazowało no i juz na 30.11 zaprosiłem gości :-)

Pytania :

Czy butelkując z 3 BLG i 90 g glukozy źle zrobiłem ?

 

Planuję już druga warkę tym razem pszenicznego i tym razem już ze słodów. Jakieś rady ?

Jestem otwarty na wszelkie rady, pomoc, wsparcie duchowe, mentalne, fizyczne, piweczkowe :-D

Edytowane przez Karol Filipowicz (karolef)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.