Skocz do zawartości

Własny minibrowar, projektowanie budynku


Wąs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem studentem Politechniki Gdańskiej wydziału Architektury, w ramach mojego projektu dyplomowego magisterskiego, chciałbym zaprojektować własny minibrowar restauracyjny z salą poświęconą Gdańskiemu piwowarstwu oraz usługami, w Oliwie, dzielnicy Gdańska. Problem polega na tym że na naszym wydziale nie ma żadnej literatury odnośnie projektowania browarów stąd moje poszukiwania osób znających się na temacie.

 

1. czy jest ktoś wstanie wskazać jakąś literaturę, wiedzę w tym zakresie?

2. możliwość podesłania kontaktu do osób posiadających taka wiedzę?

3. potrzebne informacje to przede wszystkim:

 

układ funkcjonalny, jakie pomieszczenia o jakich gabarytach są potrzebne( wysokość pomieszczeń, szerokość itd), jakie wymiary mają potrzebne urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kuchnie to już kilkukrotnie przerabiałem temat, ważne są informacje typowo pod browar jakie pomieszczenia i jakie maszyny, jak wysokie itd, planuje wybrać się na wycieczkę i odwiedzić kilka browarów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar restauracyjny wydaje się tematem mało konkretnym. Raczej się takich nie buduje od podstaw tylko adaptuje istniejące budynki ze względu na lokalizację.

Może warto nieco zmodyfikować temat pracy i zaprojektować budynek pod browar rzemieślniczy? Już kila takich powstało w naszym pięknym kraju. Może ich właściciele podzielą się z Tobą swoimi "doświadczeniami lokalowymi" oraz potrzebami. Wychodząc z takich informacji oraz zakładając jakieś wybicie warki można skroić budynek na miarę. Bar się najwyżej dobuduje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie odpowiedzi, w Gdyni budują od podstaw minibrowar jako osobny budynek http://m.trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,106540,16648583,Na_gdynskim_bulwarze_powstaje_pierwszy_w_historii.html

 

jeśli chodzi o ustawy to może jakaś podpowiedź ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowalbym zacząć od HAACAP dla spozywki. Budynek dostosowany do przetworstwa spożywczego nadaje się praktycznie do wszystkiego. Czy to będzie sklep, bar, resteuracjia nie ma znaczenia. Majac haacap sanepid odbierze na pewno. Pod tym katem trzeba to rozparywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ustawy to może jakaś podpowiedź ?

 

Na studiach jesteś i mnie sie pytasz o ustawy? Powinieneś mieć to w małym palcu. :D No ale, całe Prawo Budowlane, kodeks administracyjny, wytyczne itp. itd.

Projekt browaru nie różni się jakoś szczególnie od samej restauracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Masz na miejscu w Gdańsku kilka browarów, które powstały w przeciągu kilku ostatnich lat, więc są na bieżąco z wytycznymi prawnymi i praktycznymi.

Jestem przekonany, że chętnie udzielą Ci pomocy w Browarze Piwna czy Lubrow. Możesz też spróbować w Brovarni, no i jeszcze w Sopocie ;) Jakbyś nie wiedział do kogo uderzać - pisz na priv.

 

W trakcie budowy jest jeszcze kolejny browar przy Hauptbahnhofie ;) Tu masz info z pomocnymi nazwiskami i nazwami firm w treści: http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Za-rok-wypijemy-piwo-z-browaru-w-dawnej-przychodni-kolejowej-n85161.html

 

Spoza Gdańska to na pewno warto skontaktować się z przedstawicielami wspomnianego już Artezana lub chociażby Pracowni Piwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.