Skocz do zawartości

Dunkel Weizen - rozjechały się temperatury


Korzeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Uwarzyłem sobie piwko z zestawu Dunkel Weizen'a

 

Warka nr 3

 

Surowce :

słód pilzneński - 1,3kg

słód pszeniczny jasny - 1,9kg

słód monachijski typ II - 0,6kg

słód Carawheat (pszeniczny karmelowy) - 0,2kg

słód pszeniczny czekoladowy - 0,05kg

 

Ale niestety termometr mnie trochę oszukał i zawyżył mi temperaturę zacierania.

 

Pytanie jaki będzie tego skutek ? .

 

temperatury kształtowały się następująco:

 

15min - 48C

30min - 66-65C

30min - 74 C

 

do 78 C już podgrzewałem na dobrym termometrze

 

wysładzałem długo 16litrami

 

wyszło 24l koloru ciemno brunatnej klarownej brzeczki ok 13blg

 

schłodzone chłodnicą i zadane WB06

 

fermentacja burzliwa w temp 22-21C

 

 

Ciekawe co to bedzie za piwko :-)

 

 

Pozdrawiam

 

Andrzej z Opola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15min - 48C

30min - 66-65C

30min - 74 C

Jeśli takie w rzeczywistości były temperatury, to wszystko jest w porządku :monster: Temperatury 44°C , 63°C , 72°C to optima działania enzymów poszczególnych enzymów, nie znaczy to, że w temperaturach zbliżonych enzymy już nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie będzie trochę słodsze niż planowałeś oraz z trochę mniejszym goździkiem.

Ale to tylko teoria (szczególnie z tym goździkiem- ostatnio są próby pomijania tej przerwy...).

Szczerze mówiąc to może wyjść bardzo dobre piwo! Przynajmniej nie powinno mocno odfermentować...

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na WB-06? Nie sądzę. :monster:

No fakt - dopiero teraz zauważyłem że to WB-06. :P

Ale w sumie to dlaczego? To może właśnie być recepta na WB-06: zacierać wysoko. Może nie odfermentują tak mocno... ciekawe... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na WB-06? Nie sądzę. :monster:

No fakt - dopiero teraz zauważyłem że to WB-06. :P

Ale w sumie to dlaczego? To może właśnie być recepta na WB-06: zacierać wysoko. Może nie odfermentują tak mocno... ciekawe... :/

No wszystko w tym momencie zależy jakie były w rzeczywistości te temp. Jeśli 30' w 65°C to IMO jest zacieranie na (przy WB-06) raczej wytrawnie, zwłaszcza, że wcześniej była ferulikowa i podgrzewanie. Jeśli było kilka °C więcej (68-70), to może rzeczywiście będzie na słodko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na WB-06? Nie sądzę. :monster:

No fakt - dopiero teraz zauważyłem że to WB-06. :/

Ale w sumie to dlaczego? To może właśnie być recepta na WB-06: zacierać wysoko. Może nie odfermentują tak mocno... ciekawe... :/

Tak się składa, że mam w fermentacji pszeniczkę 13blg zacieraną ~wg schematu:

15min ~45C

30min ~68C (podgrzane do tej temp. poprzez dolanie wrzątku + zagotowanej części zacieru głównego a więc skok temp. nastąpił szybko)

30min ~74C

Po 8 dniach w 22C zeszło do 4blg i nie widzę oznak fermentacji. Jak widać WB-06 nie zawsze przejadają błyskawicznie całą treść :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Po 8 dniach w 22C zeszło do 4blg i nie widzę oznak fermentacji. Jak widać WB-06 nie zawsze przejadają błyskawicznie całą treść :monster:

Nie ciesz się. U Dori pilismy pszenicę która niby zatrzymała się na 5°Blg a potem w butelkach dofermentowała. Tyle było fartu że butelkowane w PETy w których porozrywało etykiety, a denka miały tak wypukłe że nie można było postawić butelki prosto.

Po spuszczeniu 7x gazu z petu dopiero można było myśleć o nalaniu piwa do szklanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Po 8 dniach w 22C zeszło do 4blg i nie widzę oznak fermentacji. Jak widać WB-06 nie zawsze przejadają błyskawicznie całą treść :)

Nie ciesz się. U Dori pilismy pszenicę która niby zatrzymała się na 5°Blg a potem w butelkach dofermentowała. Tyle było fartu że butelkowane w PETy w których porozrywało etykiety, a denka miały tak wypukłe że nie można było postawić butelki prosto.

Po spuszczeniu 7x gazu z petu dopiero można było myśleć o nalaniu piwa do szklanki.

dostanie jeszcze tydzień cichej w 20C i nie powinno być granatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Dunkel Weizen(warka nr 3) już tydzień po zabutelkowaniu, przyszła pora na pierwszą degustację .

Piwko już się nagazowało,piana niczego sobie stała do konca w szklance:-) smak całkiem dobry, jednak brakuje mocnych akcentów owocowo goździkowych. Kolor trochę taki prześwitujący ciemno miedziany, z daleka jednak widać że to ciemne .

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.