Skocz do zawartości

XII Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie, X Konkurs Piw Domowych, maj 2015


Marusia

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Blogerzy i sędziowie pijący moje piwo podczas WWP- jesteście dupy nie sensorycy, żeby takich oczywistych wad nie wyczuć?

Ktoś was nieźle pod .... wziął :) Oczywiście sędziów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzięki za  przesłanie mi metryczki ( było to miesiąc temu... ale nie miałem czasu na odpisywanie)..  dzięki za opinie. piwo nie zostało dopuszczone do finału, trudno, na pewno były lepsze, ale powodem odrzucenia tego piwa był ( :)...  dwukropek, dobre i to. Tak dowcipnej recenzji piwa się nie spodziewałem. Ukłony szanownemu jury.

Edytowane przez stach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Otrzymaliśmy informację od osób biorących udział w Pucharze PSPD, że X KPD we Wrocławiu nie został doń zakwalifikowany. Mimo, że od decyzji minął już tydzień, nie otrzymaliśmy żadnej informacji od PSPD w tej sprawie, choć jako jeden z Organizatorów oficjalnie poprosiłam o uzasadnienie tej decyzji. W świetle braku formalnego uzasadnienia jesteśmy zmuszeni odnieść się do potencjalnych przyczyn - jesteśmy to winni uczestnikom Konkursu, którzy liczyli na klasyfikacje X KPD w Pucharze. 
 
Nasz konkurs od dawna znany jest z wysokiego poziomu - spełniał warunki klasyfikacji PSPD jeszcze zanim one powstały. Nie rozumiemy więc decyzji Komisji Weryfikacyjnej, która uznała, że uchybienie praktykom PSPD jest tak znaczące, że Konkurs należy wyłączyć z klasyfikacji. Jedynym takim odstępstwem, które widzimy, jest ilość piw, zakwalifikowanych do finału w kategoriach:
Belgian Blond - 16 piw;
Wariacje na temat wędzonki - 18 piw.
Wg PSPD maksymalna liczba piw to 15 sztuk.
 
Jest to nasz błąd, który popełniliśmy biorąc pod uwagę wyrównany poziom w tych kategoriach - chodziło nam o atrakcyjność konkursu oraz o uczciwą ocenę piw, które według sędziów eliminacyjnych zasługiwały na finał.
 
Natomiast jeśli właśnie to jest powodem zdyskwalifikowania tego konkursu, to jest nam jeszcze bardziej przykro, ponieważ Przewodniczącym Komisji Jurorskiej był w tym roku Krzysztof Lechowski - Prezes PSPD. Gdyby korzystając ze swej funkcji zasygnalizował nam, że jest to bardzo rażące odstępstwo od zasad - przeprowadzilibyśmy dodatkowe eliminacje - był na to czas i mieliśmy odpowiednie warunki.
 
Jako Organizatorzy widzimy tylko ten fakt jako potencjalną przyczynę dyskwalifikacji. Nie dostaliśmy do wglądu protokołu sędziego PSPD, więc nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy sam Krzysztof zdyskwalifikował konkurs od razu, czy też stało się to dopiero podczas obrad Komisji Weryfikacyjnej, która nie skontaktowała się z Organizatorami w celu choćby wyjaśnienia wątpliwości. Tym niemniej jest to sytuacja dla nas niejasna i niekomfortowa, ponieważ wiemy, że w innych konkursach wystąpiły również uchybienia, a nie zostały one zdyskwalifikowane. Przepraszamy wszystkich piwowarów, którzy czują się pokrzywdzeni.
 
W związku z powyższym, oraz biorąc pod uwagę wszystkie wątpliwości co do pracy Komisji Weryfikacyjnej PSPD, czyli: braku transparentności, braku zasad komunikacji decyzji, braku uzasadnienia oraz możliwości złożenia wyjaśnień, braku jasnych wytycznych, czym się kierować przy podejmowaniu decyzji (narzekanie na metryczki występuje przy każdym konkursie, a przy X KPD było go raczej mniej niż przy innych konkursach PSPD), musimy ogłosić co następuje:
 
Od roku 2016 Wrocławski KPD nie będzie uczestniczył w Pucharze PSPD. Wrocławska Inicjatywa Piwowarska, jako Organizator, będzie starała zapewnić jak najwyższy poziom, jak najlepszych sędziów oraz jak najlepszą obsługę techniczną konkursu (metryczki, informacje, komunikację). Nie wykluczamy zmiany tej decyzji, natomiast będzie to zależne od standardów pracy PSPD. 
 
Mamy nadzieję, że mimo to nie zniechęci to Was do uczestnictwa w naszym konkursie, dołożymy też wszelkich starań, aby pomimo tego był on zawsze atrakcyjny dla wszystkich piwowarów domowych. Ekipa WIP mocno pracuje nad ciągłym rozwojem konkursu, a także poprawą wszystkich mankamentów i niedociągnięć, o których jesteśmy przez Was informowani - za co serdecznie dziękujemy.
 
Chcielibyśmy też sprostować informację umieszczoną na stronie PSPD, jakoby wypadnięcie KPD z klasyfikacji nie zmienia wyniku - zmienia, i to znacznie. Z naszej analizy wynika, że gdyby Konkurs został zakwalifikowany I miejsce zająłby Jacek Stachowski, a II miejsce Mariusz Bystryk. Na ręce obu Panów składamy raz jeszcze serdeczne przeprosiny. 
 

 

Mamy nadzieję, że mimo to duch wspólnego hobby pozwoli Wam na zrozumienie tej sytuacji i w 2016 spotkamy się we Wrocławiu na XI KPD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym gdzieś wcześniej, że przy obecnej sytuacji niezaliczenie przez PSPD, któregokolwiek konkursu spowoduje, że ktoś zdobędzie albo nie Puchar.  Miałem wówczas na myśli konkurs w Częstochowie (lipiec) oraz Gdańsk (listopad), które przez wiele miesięcy nie były doliczane. Skończyło się na Częstochowie oraz Wrocławiu. W jednym jak i drugim przypadku organizatorzy bardzo chcieli (jak widać), aby konkursy były zaliczone, ale jak twierdzi PSPD – ze względów formalnych nie zostały.

Analizując temat i czytając informacje, można dojść do wniosku, że zarówno w jednym jak i w drugim przypadku pośrednio zawiniło same PSPD.  We Wrocławiu, jak zostało wyżej napisane (PSPD nie ustosunkowało się do tego więc nie wiem), w Częstochowie zawinił sędzia PSPD, który zabrał do opracowania metryczki z jednej kategorii . Olał sprawę, nie oddał dokumentów, przestał się komunikować.

W całej sytuacji oczywiście najbardziej pokrzywdzeni są piwowarzy, którzy zajęli punktowane miejsca, oddali swój czas na przygotowania, wiedzę, pieniądze i teraz mogą czuć się pokrzywdzeni, że są parę oczek niżej, a z przebiegu sezonu na to nie zasługują.  Moim skromnym zdaniem PSPD, powinno wziąść sprawę na klatę i zaliczyć obydwa konkursy. Przecież organizatorzy z Wrocławia i Częstochowy, którzy są poza PSPD, dostali ludzi z PSPD, którzy mieli stać na straży regulaminu, a tego nie uczynili. Może uczynili, nie wiem, jest cisza. Nie mam dostępu do forum PSPD.

Nie mniej jednak mi jest osobiście przykro i rozumiem, ze chłopacy mogą czuć się pokrzywdzeni. Bardzo wam gratuluję, mam nadzieję, że spotkamy się w Cieszynie. Mariusz Bystryk również. Osobiście Cię zapraszam.

Marusiu, zaliczenie samego Wrocławia również było by niesprawiedliwe i na stronie PSPD jest napisane, że te dwa konkursy nie zmieniły by klasyfikacji. Zapewnie nie doczytałaś.

Pozdrawiam

Waldek.

Edytowane przez Giziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczenie Wrocławia zmieniloby klasyfikację, co do pozostałych konkursów nie zaliczonych to tego nie wiem, jeden nawet przecież nie jest wymieniony (dlaczego?). Marusia jak się domyślam wypowiada się za swój konkurs a nie za inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart

Marusia odnosiła się do tego co jest napisane na stronie PSPD:

 

 

 

Chcielibyśmy też sprostować informację umieszczoną na stronie PSPD, jakoby wypadnięcie KPD z klasyfikacji nie zmienia wyniku - zmienia, i to znacznie.
 

 

A na stronie PSPD :

W dwóch: V Częstochowskim KPD Bractwa Piwnego i X Wrocławskim KPD potykali się pretendenci do tytułu, ale brak klasyfikacji nie wypaczył końcowego wyniku.

 

Nie ma ni zdania o samym WKPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na stronie PSPD : W dwóch: V Częstochowskim KPD Bractwa Piwnego i X Wrocławskim KPD potykali się pretendenci do tytułu, ale brak klasyfikacji nie wypaczył końcowego wyniku.

 

No to tak na szybkiego policzone:

 

- klasyfikacja generalna na dzień 07.08.2015

  1. Waldemar Pitala – 74,00 pkt.
  2. Mariusz Karpiński – 71,21 pkt.
  3. Jacek Stachowski – 70,50 pkt.
  4. Mariusz Bystryk – 62,36 pkt.

- za pierwsze miejsce jest co najmniej 6 punktów (w zależności od mnożnika rangi konkursu), za drugie 5

- w WKPD Jacek Stachowski ma co najmniej 6 punktów, a Mariusz Bystryk co najmniej 11, gdzie Waldemar Pitala i Mariusz Karpiński nie zajęli punktowanych miejsc w żadnej kategorii

- reszta to prosta matematyka

 

edit: nadesłano 125 piw, mnożnik ustala się więc na wartości 2,25 co daje hipotetyczne:

  • Mariusz Bystryk - 87,11 pkt.
  • Jacek Stachowski - 84 pkt.

poprawcie mnie proszę jeśli się mylę.

 

edit2: już mnie Giziu z błędu wyprowadził

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaras nie znasz w ogóle regulaminu. Zanim zaczniesz liczyć to się upewnij, że robisz to dobrze. Piw może było 125 ale we wszystkich kategoriach, a to zupełnie inna bajka. Ale dobra, dolicz również swoją matematyką Częstochowę i zobacz co Ci wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaras nie znasz w ogóle regulaminu. Zanim zaczniesz liczyć to się upewnij, że robisz to dobrze.

 

Ależ ja obliczam wg. informacji podanych na stronie PSPD. Wskaż mi proszę poprawny algorytm to poprawię.

 

 

 

Ale dobra, dolicz również swoją matematyką Częstochowę i zobacz co Ci wyjdzie.

 

 

Fakt, doliczyłem tylko WKPD bo nie miałem za wiele czasu - jestem już w domu, zaraz uwzględnię i Częstochowę.

 

edit: Częstochowa

 

ilość piw - 124

 

Mariusz Bystryk (Bystrzyk?) - 5 miejsce, 2pkt.

Jacek Stachowski - 2x2 miejsce + 4 miejsce, 13pkt.

Mariusz Karpiński - 1 miejsce, 6pkt.

 

Nie podejmę się liczenia całości, bo ponoć robię to źle (postępując zgodnie z wytycznymi PSPD)(tak robiłem to źle), do czasu aż się algorytm wyklaruje, niemniej jednak gołym okiem widać, iż przetasowania miałyby miejsce...

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W jednym jak i drugim przypadku organizatorzy bardzo chcieli (jak widać), aby konkursy były zaliczone

Z tego co wiem, to bardziej PSPD chciało się dopisać.

 

 

 

Przecież organizatorzy z Wrocławia i Częstochowy, którzy są poza PSPD, dostali ludzi z PSPD,

Nie dostali, tylko zaprosili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ależ ja obliczam wg. informacji podanych na stronie PSPD. Wskaż mi proszę poprawny algorytm to poprawię.

Chyba jednak nie. Przeczytaj uważnie, w szczególności punkt 3.  Mnożnik piw w danej kategorii, a  nie wszystkich zgłoszonych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.