Skocz do zawartości

Piwny Depozyt- Tarnów


Pinhead

Rekomendowane odpowiedzi

Red Dragon Belgian Dubbel Piwowara Kabata

 

Barwa: Miedziana, mahoniowa, piwo klarowne

Piana: biała, drobnopęcherzykowa, trwała, oblepiająca szkło.

Aromat: słodowy z nutą suszonych owoców. W składzie są rodzynki i figi,

Smak: słodowy, rozgrzewający.

Goryczka: niska, prawie niewyczuwalna.

 

Bardzo smaczne Piwo. Moje zdolności sensoryczne są raczej minimalne ale na tyle ile mogłem opisałem to smakowite piwo.

Alkohol atakuje jak ninja ;)

 

CDA

 

Barwa: Czarne, klarowne, nieprzejrzyste z dużą czapą beżowej piany, lacing.

Aromat: Chmiele, potem wchodzą nuty palone i czekoladowe.

Smak: Cytrusy, lekko żywiczne, paloność troszkę kawy i czekolady.

Goryczka: wysoka.

Alkohol: grzeje ale nie przeszkadza w 'degustowaniu'

 

Bardzo smaczne :okey: nie wiem jak długo piana się utrzymuje, bo piwo wsiąkło b. szybko :D Muszę poprosić o recepture.

Edytowane przez biervorkoster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 Belgian Blonde Ale Piwowara Mrzona

 

Barwa: bursztynowy, lekko opalizujące

Piana: drobnopęcherzykowa szybko opada

Aromat: Owocowy słodki, kwiatowy?

Smak: Lekko słodki, alkohol wyczuwalny pod koniec, ale nie przeszkadza ;)

Wysycenie: średnie w kierunku niskiego

 

Piwo b. smaczne wciągające...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolej na mnie! :D

Jestem w trakcie spożywania IRA pochodzącego z browaru Lambeer kolegi Biervorkostera (chyba tak się odmienia:)

 

Barwa: Bursztynowa, lekkie zmętnienie

Piana: Po nalaniu obfita i drobnopęcherzykowata, powoli opadająca, pozostawia ładną koronkę. Możliwe, że nie dopłukałem porządnie szkła, mea culpa.

Aromat: Zdecydowanie kojarzy mi się z belgią, żółte i suszone owoce (brzoskwinia, chyba figa),słodowy, pewnie się mylę, ale stawiał bym na drożdże S-33 [edit: po ogrzaniu wyszedł piękny zapach karmelu]

Smak: Słodkie, owocowe, końcówka z lekką, niezalegającą goryczką

Wysycenie: Idealne, nie za niskie, nie za wysokie

 

Bardzo ciekawa propozycja na chłodne wieczory. Pite z przyjemnością, została jeszcze jedna butelka, która już jest w lodówce w gotowości.

Edytowane przez Kabat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 Polskie Ale Cream, Piwowara Mrzona

 

Barwa: Ciemnozłoty, lekko opalizujący

Piana: Drobnopęcherzykowa, opada, ale pozostaje do końca i oblepia szklo

Aromat: estrowy, owocowy, marynka w aromacie

Smak: wyczuwalna goryczka, taka śliskość :) - kremowość, piwo pełne w smaku.

Wysycenie: średnie

 

Piwo sesyjne o dużej pijalności. B. smaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie w temacie, ale kto pyta nie błądzi, macie czasem jakąś gęstwę na zbyciu ? Np teraz będę szukał gęstwy do pilsa, lub po prostu kupię w sklepie starter jeśli nikt nie będzie miał z okolicy. Myślę że warto by lekko zmienić ten temat aby nie był on tylko o depozycie, lecz ogólnie aby można było w nim kontaktować się na temat współpracy piwowarów domowych z Tarnowa i okolic.

Edytowane przez simer17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie w temacie, ale kto pyta nie błądzi, macie czasem jakąś gęstwę na zbyciu ? Np teraz będę szukał gęstwy do pilsa, lub po prostu kupię w sklepie starter jeśli nikt nie będzie miał z okolicy. Myślę że warto by lekko zmienić ten temat aby nie był on tylko o depozycie, lecz ogólnie aby można było w nim kontaktować się na temat współpracy piwowarów domowych z Tarnowa i okolic.

 

Ja mam gęstwę z Brewferm Lager 400ml 1tyg. Moge ją oddać, ale nie jestem z tych drożdży zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na razie się wstrzymam z tym pilsem ;) jeśli nie trafi się żadna lepsza gęstwa to końcem miesiąca zakupię jakieś wyeast i coś uwarzę puki mamy temperatury zimowe bo w lecie to o pilsie mogę zapomnieć. Co do wymiany piwami to na razie się wstrzymam gdyż dopiero jestem początkujący i moje pierwsze dwa piwa są co najwyżej średnie z powodu za wysokiej temperatury fermentacji. Na szczęście mam już chłodnicę więc za miesiąc powinienem mieć dobre ipa na nowozelandzkim chmielu które aktualnie jutro pójdzie na tydzień cichej.

Edytowane przez simer17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie myślę że trzeba ruszyć temat depozytu. Od taka zmiana w porównaniu do mojego wcześniejszego postu :D Co prawda moje pierwsze 2 piwa dupy nie urywają ale poleżakowały już trochę i tragedii też nie ma myślę, po drugie chętnie posłucham ocen bardziej doświadczonych piwowarów i spróbuję co wy tam macie dobrego :) po trzecie będę dalej warzył więc będą i inne piwa ;) Dla lepszej analizy sprawy zróbmy najpierw listę chętnych. Jak będzie 10 osób to myślę że jest sens ruszać . Jeśli chodzi o mnie to ja mieszkam w łętowicach koło tarnowa ale jestem w tarnowie średnio raz w tygodniu i chętnie podskoczył bym do depozytu. Podawajcie też niżej w jakim sklepie macie znajomości i bez problemu załatwili byście postawienie skrzynki depozytowej. Depozyt to jest jednak wygodna sprawa bo można jechać kiedy się chce przy okazji i będzie to istotne zwłaszcza dla tych co mieszkają poza tarnowem i nie opłaca się im jechać spotkać z kimś 20-30 km aby wymienič 2 piwa.

Podawajcie swoje nicki, imię swoje abyśmy się znali też z imiona ;)

Lista chętnych do otwarcia depozytu piwnego w Tarnowie ;) :

-Simer17 (Krzysiek)

Edytowane przez simer17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ordinary Bitter. Browar Kabat

 

Aromat: Lekki aromat słodowy, minimalnie owocowe. Chmiel East Kent Goldings lub Challenger?

 

Wygląd: Kolor jasno miedziany. Klarowne. Piana średniopęcherzykowa, powoli opadająca (nie wytrzymała do końca). Nagazowanie średnie.

 

Smak: Goryczkowe. Kwiatowy? owocowy?. Lekko słodowe.

 

Piwo lekkie i pijalne, b. smaczne

 

 

POLECAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^Dobrze! Challenger na goryczkę i Bramling Cross poszedł na aromat:)

 

- Simer17 (Krzysiek)

- Biervorkoster (Marcin)

- Pinhead (Marcin)

- Kabat (Michał)

 

Ja studiuję w Krakowie, ale prawie co weekend jestem. Znajomości w żadnym sklepie nie mam, natomiast mogę podjechać w okolice Mościc/ Świtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem dzisiaj w al capone o możliwość zorganizowania depozytu. Zgodnie z przypuszczeniami odesłali mnie do szefa ale gość stwierdził, że szef jest otwarty na różne akcje więc prawdopodobne jest, że się zgodzi. To co? Dzwonić, pytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Simer17 (Krzysiek)

- Biervorkoster (Marcin)

- Pinhead (Marcin)

- Kabat (Michał)

-Tomek W (Tomek)

-spinacz (Kamil)

-Piter88 (Piotrek)

Jak będzie skrzynka to dorzucam swoje ;) Jestem dosyć rzadko w Tarnowie i ciężko mi się z kimś wymienić na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cisza w temacie z depozytem i znalezieniem miejsca do niego widzę.... Więc może by to inaczej rozwiązać ? Przykładowo, na razie mamy 7 osób chętnych, więc 2 opcje, raz w miesiącu spotkać by się można np na parkingu pod jakimś dużym sklepem w niedzielę w Tarnowie gdzie każdy bierze 6 piw jednej warki i daje pozostałym 6 osobom po jednym swoim piwie, i tak każdy, dzięki temu każdy wróci do domu z 6 różnymi piwami od 6 różnych osób , lub inaczej, sporządzić listę osób chętnych wraz z numerem telefonu każdego i emailem do kontaktu oraz cotygodniowo aktualizować stan piw jaki każdy ma do wymiany, i po prostu każdy z każdym będzie się dowolnie kontaktował i umawiał na wymianę. Co myślicie o czymś takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.