Skocz do zawartości

Jak się mierzy Blg


dirk gently

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim, zainwestowałem 6.60 w "żanetę" i zestaw do przetaczania moczu :)

Można trochę zaśmiecić ten temat przed zamknięciem :P

 

GB dawaj dawaj śmiało poproszę o jakiś długi wykład nie na temat :D:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kapie z ręki?

Farba z pędzla :) Wydawało mi się, że temat się zakończy a chyba zostanie zofftopiony teoriami. Nie musisz strzykawki mieć, dłuższym wężykiem paszczą zassać płyn można ale to mało fajne. Porównując forum tu z drugim raczej nie ma sensu. Styl graficzny- silnik programu tego forum jest bardzo często używany w innych tematykach (np opel, echodnia i inne), jest czytelny. Gdyby browar.biz zmienił wersję strony na taką samą to wtedy można pisać o konkurencyjności.

GB czy Ciebie się sufit na łeb nie s..ł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie pewnie nie znam,ale popadacie trochę w paranoje. Piwo po fermentacji, jeśli nie zostało zakażone na etapie brzeczki, jest dość sterylne. Zwłaszcza mocne piwo. Miedzy pokrywa a piwem jest sporo oparów alkoholu i otwarcie pokrywy na 30 sekund w celu wsadzenia sterylnej strzykawki nie spowoduje zakażenia. Chyba, ze w tym czasie naplujecie do środka albo wpadnie wam kapeć. A i to wcale nie oznacza infekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- najlepiej jest zdezynfekować ballingometr i wrzucić go bezpośrednio do fermentora, można też pobrać zdezynfekowaną chochlą do menzurki pomiarowej, ale to zbędne utrudnianie życia

 

nie zgadzam się, to nie utrudnianie życia, Twój sposób to proszenie się o infekcję

Możesz rozwinąć? Dlaczego wkładanie do piwa zdezynfekowanej chochli jest ok, a zdezynfekowany spławik to zło wcielone?

Masz na myśli to że przy spławiku fermentator będzie otwarty te 30 sekund dłużej?

 

Dlatego że spławik wyjmujesz ręką? przynajmniej ja sobie to wyobrażam jako grzebanie ręką w piwie. A nawet jak się złapie za koniec, to wszystko ze spławika i z ręki kap kap do piwa. A chochlą nie. Chyba że mnie wyobraźnia ponosi.

Ok, rozumiem. Ja akurat mam taki nawyk że zanim zacznę grzebać w piwie myję dokładnie ręce a następnie zanurzam je w dezynfektatorze, ale rzeczywiście może to być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam testowałem metodę z mierzeniem blg w fermentorze i piwa wyszły dobre. Wiem, że tu nie ma reguły, ale spławik zdezynfekowany był i nie miałem problemu z kapaniem z ręki. Przeciez nie ma potrzeby zanurzać spławika, aż po sam czubek. Co do samej metody to wielkim problemem jest piana na powierzchni, która lubi się tłoczyć wokół spławika i utrudnia odczyt. Co skutkuje tym, że muszę ją rozchlapać na boki (pewnie lekko napowietrzając piwo), a i tak nie daje to świetnych skutków. Wróciłem do klasycznego mierzenia.

Edytowane przez jelcynek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie pewnie nie znam,ale popadacie trochę w paranoje. Piwo po fermentacji, jeśli nie zostało zakażone na etapie brzeczki, jest dość sterylne. Zwłaszcza mocne piwo. Miedzy pokrywa a piwem jest sporo oparów alkoholu i otwarcie pokrywy na 30 sekund w celu wsadzenia sterylnej strzykawki nie spowoduje zakażenia. Chyba, ze w tym czasie naplujecie do środka albo wpadnie wam kapeć. A i to wcale nie oznacza infekcji.

Mi raz wpadła igła z choinki, piwo wyszło niepijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Ja akurat mam taki nawyk że zanim zacznę grzebać w piwie myję dokładnie ręce a następnie zanurzam je w dezynfektatorze, ale rzeczywiście może to być problem.

 

Mycie rąk jest ważne. Zdecydowana większość zanieczyszczeń mikrobiologicznych w spożywce, ja bym powiedział że pewnie blisko 90%, pochodzi z rąk pracowników. Oczywiście w fabrykach sprzęt myje profesjonalna firma, w browarze domowym trzeba samemu, więc tu jest słaby punkt.

 

Paranoja? tylko napisałem że lepiej nie dotykać balingometru rękami a potem wsadzać go do piwa, bo to grozi infekcją. Jak ktoś chce to niech wkłada ręce po łokcie, jego biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie pewnie nie znam,ale popadacie trochę w paranoje. Piwo po fermentacji, jeśli nie zostało zakażone na etapie brzeczki, jest dość sterylne. Zwłaszcza mocne piwo. Miedzy pokrywa a piwem jest sporo oparów alkoholu i otwarcie pokrywy na 30 sekund w celu wsadzenia sterylnej strzykawki nie spowoduje zakażenia. Chyba, ze w tym czasie naplujecie do środka albo wpadnie wam kapeć. A i to wcale nie oznacza infekcji.

 

Mi raz wpadła igła z choinki, piwo wyszło niepijalne.

Na przyszłość polecam użyć Simcoe. Podobno daje mocne aromaty iglaków w piwie ;)

Nie masz gwarancji, ze to igła spowodowała infekcje. Nie mowię, ze nie ale ludziom nie takie gadżety do piwa wpadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mi np. ostatnio wleciała jedna mucha owocówka przy przelewaniu z gara po chłodzeniu, wyciągnałem ją dopiero po kilku dniach wyparzoną łyżką i nic się nie stało.

 

Wiesz, nie każda pani w mięsnym myje ręce jak dotyka mięsa, i epidemie nie wybuchają, ale nie można z tego wyciągać wniosku że rąk myć niepowinna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym odkażacie spławik przed wrzuceniem do zbiornika? Wystarczy popryskać spirytusem i przetrzeć papierowym ręcznikiem, czy są jakieś specjalne techniki?

U mnie spirytus + wacik się sprawdza. Przecieram sobie od razu paluchy, którymi to spławik wkładam do wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mi np. ostatnio wleciała jedna mucha owocówka przy przelewaniu z gara po chłodzeniu, wyciągnałem ją dopiero po kilku dniach wyparzoną łyżką i nic się nie stało.

W butelce kiedyś miałem muszkę i się zmumifikowała ale piwa nie zepsuła :P Jeszcze są owocówki a więc trzeba uważać aby uwarzać piwo bez dodatków mięsnych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak zrobić, natomiast nie ma też co przesadzać - jeżeli uchylisz pokrywkę przy odfermentowanym już piwie tylko po to, żeby zrobić pomiar, to ryzyko infekcji jest raczej małe. Na tym etapie najważniejsza jest dezynfekcja elementów mających bezpośredni kontakt z piwem - w tym wypadku spławika.

 

Nie ma co przesadzać - moim zdaniem piwo dużo bardziej wystawione jest na infekcję chociażby przy przelewaniu na cichą lub do innego fermentora przy rozlewie. Od początku mierzę Blg spławikiem w wiadrze i jak na razie wszystko jest ok. Wcale nie stosuję przy tym Bóg wie jakiej chemii do dezynfekcji (praktycznie tylko piro + wacik ze spirytusem do spławika i krawędzi fermentorów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moje warki fermentowałem w wiaderkach z kranikiem. Zawsze przed zlaniem do menzurki dwa psiki desprejem w kranik i jazda. Mierzenie areometrem w fermentorze może być kłopotliwe właśnie ze względu na pianę., którą trzeba "odganiać", chociaż dla ułatwienia sobie egzystencji można spróbować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje warki fermentowałem w wiaderkach z kranikiem. Zawsze przed zlaniem do menzurki dwa psiki desprejem w kranik i jazda. Mierzenie areometrem w fermentorze może być kłopotliwe właśnie ze względu na pianę., którą trzeba "odganiać", chociaż dla ułatwienia sobie egzystencji można spróbować ;-)

A jak dla mnie to proszenie się o infekcje. Prościej i bezpieczniej jest pobrać jedną próbkę i zamknąć wiadro niż wrzucać spławik i grzebać w pianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zlaniem do mundurki psikasz desprejem? W jakim celu? Aby próbka była sterylna? Ja bym raczej próbował umyć i zdezynfekowac kranik po pobraniu próbki, tak aby było w niej czysto i nic się nie wychowywało. Bo jeśli potem przez ten sam kranik zlewa brzeczke na cichą/butelkowanie to łatwo załapać infekcję.

Edytowane przez redlum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.