Skocz do zawartości

Co uwarzyć ??


zbylon

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkiem wpadły mi w ręce słody. Mam kilogram pilzneńskiego i kilogram monachijskiego. Zastanawiam się co jeszcze dokupić i jakie piwko zrobić. W grę wchodzą tylko piwa górnej fermentacji. Mam totalny brak weny :monster: Pomóżcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam totalny brak weny :P Pomóżcie :/

To już chyba tylko Wena może Ci pomóc :monster:

A tak serio to napisz coś więcej, czy masz zamiar dokupić także słodu, czy też chcesz uwarzyć 10l warkę? Jeśli chcesz dokupić słodu to czy chcesz uzyskać piwo, jasne czy ciemne?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh zorganizowałem sobie jeszcze 2kg pilzneńskiego i pół kilo karmelowego od kolegi. Właśnie zamówiłem drożdże s-04 i 100g szyszki lubelskiej. Jeszcze nie używałem szyszki, więc to poniekąd z ciekawości. Goryczkowego chmielu nie użyję tym razem, bo moja mama marudzi, że zawsze gorzkie piwo robię :monster: Jednym słowem wena wróciła :P Ciekawe swoją drogą co mi z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i pół kilo karmelowego od kolegi.

A ten karmelowy to jaki? Jasny czy ciemny? Jeśli ciemny (a tym bardziej jeśli ciemny ze Strzegomia) to lepiej daj go mniej. Tak z połowę tego co zaplanowałeś.

A 100g chmielu (nawet aromatycznego) to jest całkiem sporo. Rok temu dałem łącznie 160g lubelskiego na 22l warkę. Oj... nachmielone było to baardzo mocno.

Jeśli chcesz mieć mało nachmielone to proponuję jakieś 15-20g na godzinę. I ew. to samo na pół godziny i na 5 minut.

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny :monster: Chmielu raczej 100g nie dorzucę. Po prostu mniej kupić nie można :P Bardziej mnie zastanawia jakie przerwy robić, żeby piwko w miarę słodkie było i miało solidną pianę. Do refermentacji mam zamiar użyć sypkiego ekstraktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jasny karmel to możesz nawet dać całość. 11% - będzie dobrze...

Jeśli chcesz mieć słodkie to próbuj zacierać na słodko - np godzinę w 68-69°C. Albo nawet pół godziny w tej temperaturze a drugie pół w 72-74°C.

O pianie się nie wypowiem, bo przyznam, że mimo paru warek na koncie nie udało mi się dojść do jakichś konstruktywnych wniosków nt wpływu zacierania na pianę... :monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie do wątku. Co byście uwarzyli z tego? Słody:brown, melanoidowy, pszenny czekoladowy,brytyjski czekoladowy , specjal b, black, prazony jęczmień,brytyjski crystal, carapils, pszenny, lager, pilznienski, pale, monachijski, wiedeński. Z chmieli mam sybilla, fuggles, lublin, marynka,northern, willemiette. Z drożdży nottingham, s04, s05, Wyeast 3068, leniwe thames valley i california lager. To co mam w szafie. Jakie macie pomysły? Bo mi sie pomysły skończyły. W planach mam cream ale. Ale co później? Czekam na pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie do wątku. Co byście uwarzyli z tego? Słody:brown, melanoidowy, pszenny czekoladowy,brytyjski czekoladowy , specjal b, black, prazony jęczmień,brytyjski crystal, carapils, pszenny, lager, pilznienski, pale, monachijski, wiedeński. Z chmieli mam sybilla, fuggles, lublin, marynka,northern, willemiette. Z drożdży nottingham, s04, s05, Wyeast 3068, leniwe thames valley i california lager. To co mam w szafie. Jakie macie pomysły? Bo mi sie pomysły skończyły. W planach mam cream ale. Ale co później? Czekam na pomysły.

Makaron, Ty mnie przerażasz. W życiu nie miałem takiego piwowarskiego arsenału :monster: Możesz ustrzelić cokolwiek zamarzysz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.