Skocz do zawartości

Pozdrowienia z Wrocławia


LewySierpowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Na wstępie chciałem Wam drodzy forumowicze pogratulować świetnej stronki. Na imię mam Kacper pochodzę z Kamiennej Góry, pracuję we Wrocławiu mieszkam w małej mieścinie nieopodal. W swoim życiu wypiłem może ze 20 piw - jakoś ogólnie mi nie podchodziły. Zmieniłem pracę dostałem buteleczkę domowego piwa od brata kolegi z którym obecnie pracuję i zapaliłem się do tematu. Od kilku lat robię wina w domu więc temat fermentacji nie jest mi całkiem obcy. Zakupiłem niedawno sprzęt i do tego trochę słodu. Plan miałem taki, żeby trochę poćwiczyć zacieranie - co mi się z grubsza udało. Chcę teraz zakupić jakiś zestaw słodów (surowców) i zacząć coś warzyć w domu. Jestem totalnie zielony w temacie stylów piwa i szczerze się przyznaje, że nie wiem w która stronę potoczy się moja piwna przygoda. Pozdrawiam wszystkich którym chciało się to przeczytać :D.

Edytowane przez LewySierpowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę teraz zakupić jakiś zestaw słodów (surowców) i zacząć coś warzyć w domu. Jestem totalnie zielony w temacie stylów piwa

No to umów się z chłopakami z Twojego Browaru - doradzą i pomogą coś wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę teraz zakupić jakiś zestaw słodów (surowców) i zacząć coś warzyć w domu. Jestem totalnie zielony w temacie stylów piwa

No to umów się z chłopakami z Twojego Browaru - doradzą i pomogą coś wybrać.

Tak mam zamiar zrobić, tylko chcę coś prostego jak kij. Chciałbym w dłuższej perspektywie zrobić piwo pszeniczne, ale chyba to średni wybór jak na stracenie dziewictwa :D. Coś polecicie Panowie/Panie na 1 raz, byle nie bolało :/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie pszeniczne?

Bo dodatkowa przerwa, bo trudności z filtrowaniem - ogólnie odnoszę wrażenie, że może mnie to przerosnąć, nie czułbym się pewnie robiąc od razu pszeniczne. Myślałem o Polskim jasnym 12 blg z TB i chyba od tego zacznę. Pewnie jeszcze trochę wody upłynie zanim wytworzę coś pijalnego. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze trochę wody upłynie zanim wytworzę coś pijalnego.

Już pierwsze będzie pijalne!! Powodzenia!!

Oby się, żadna infekcja nie przypałętała - to pewnie będzie. Czytałem o piwnym depozycie we Wrocławiu - chciałbym się tam swoim produktem dorzucić - oby jak najszybciej. Nie ma to jak konstruktywna krytyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że pierwsze zacieranie robiłem w mało sprzyjających warunkach nie miałem jak zmierzyć BLG początkowego. To był tylko taki trening więc również nie dawałem chmielu. Szwagierka pracuje w firmie farmaceutycznej i po zbadaniu próbki którą jej dałem wyszło, że miała 5,03% ABV. Z 2 kg słodu pilźnieńskiego dostałem 8 litrów takiego zacieru. Nie wiem jak odnieść się do tego ale przynajmniej kręcę się w okolicach piwa jeśli chodzi o alkohol. Teraz skalibruje termometr i w piątek zabieram się za robienie piwa :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.