Jump to content
Sign in to follow this  
LewySierpowy

Pozdrowienia z Wrocławia

Recommended Posts

Witam wszystkich. Na wstępie chciałem Wam drodzy forumowicze pogratulować świetnej stronki. Na imię mam Kacper pochodzę z Kamiennej Góry, pracuję we Wrocławiu mieszkam w małej mieścinie nieopodal. W swoim życiu wypiłem może ze 20 piw - jakoś ogólnie mi nie podchodziły. Zmieniłem pracę dostałem buteleczkę domowego piwa od brata kolegi z którym obecnie pracuję i zapaliłem się do tematu. Od kilku lat robię wina w domu więc temat fermentacji nie jest mi całkiem obcy. Zakupiłem niedawno sprzęt i do tego trochę słodu. Plan miałem taki, żeby trochę poćwiczyć zacieranie - co mi się z grubsza udało. Chcę teraz zakupić jakiś zestaw słodów (surowców) i zacząć coś warzyć w domu. Jestem totalnie zielony w temacie stylów piwa i szczerze się przyznaje, że nie wiem w która stronę potoczy się moja piwna przygoda. Pozdrawiam wszystkich którym chciało się to przeczytać :D.

Edited by LewySierpowy

Powodzenia i zapraszamy na spotkanie WiPów we Wrocławiu:)

Edited by Wajcha

Chcę teraz zakupić jakiś zestaw słodów (surowców) i zacząć coś warzyć w domu. Jestem totalnie zielony w temacie stylów piwa

No to umów się z chłopakami z Twojego Browaru - doradzą i pomogą coś wybrać.

Chcę teraz zakupić jakiś zestaw słodów (surowców) i zacząć coś warzyć w domu. Jestem totalnie zielony w temacie stylów piwa

No to umów się z chłopakami z Twojego Browaru - doradzą i pomogą coś wybrać.

Tak mam zamiar zrobić, tylko chcę coś prostego jak kij. Chciałbym w dłuższej perspektywie zrobić piwo pszeniczne, ale chyba to średni wybór jak na stracenie dziewictwa :D. Coś polecicie Panowie/Panie na 1 raz, byle nie bolało :/?

A czemu nie pszeniczne? Jeżeli chcesz takie to po co robić coś innego? Akurat tb ma bardzo duży wybór zestawów do zacierania, Ja robiłem Irish Red, Sweet stout i American Cascade Pale Ale i wszystkie były ok.

A czemu nie pszeniczne?

Bo dodatkowa przerwa, bo trudności z filtrowaniem - ogólnie odnoszę wrażenie, że może mnie to przerosnąć, nie czułbym się pewnie robiąc od razu pszeniczne. Myślałem o Polskim jasnym 12 blg z TB i chyba od tego zacznę. Pewnie jeszcze trochę wody upłynie zanim wytworzę coś pijalnego. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Myślałem o Polskim jasnym 12 blg

Jak najbardziej - nic skomplikowanego. Pszenica wcale nie taka łatwa...

Witaj na forum :) "Pszenica" niby nie jest łatwa, ale generalnie często jest wybierana na pierwsze piwo i większość piwowarów jest zadowolona z efektów.

Pewnie jeszcze trochę wody upłynie zanim wytworzę coś pijalnego.

Już pierwsze będzie pijalne!! Powodzenia!! Edited by siwek-jas

Pewnie jeszcze trochę wody upłynie zanim wytworzę coś pijalnego.

Już pierwsze będzie pijalne!! Powodzenia!!

Oby się, żadna infekcja nie przypałętała - to pewnie będzie. Czytałem o piwnym depozycie we Wrocławiu - chciałbym się tam swoim produktem dorzucić - oby jak najszybciej. Nie ma to jak konstruktywna krytyka.

Jako, że pierwsze zacieranie robiłem w mało sprzyjających warunkach nie miałem jak zmierzyć BLG początkowego. To był tylko taki trening więc również nie dawałem chmielu. Szwagierka pracuje w firmie farmaceutycznej i po zbadaniu próbki którą jej dałem wyszło, że miała 5,03% ABV. Z 2 kg słodu pilźnieńskiego dostałem 8 litrów takiego zacieru. Nie wiem jak odnieść się do tego ale przynajmniej kręcę się w okolicach piwa jeśli chodzi o alkohol. Teraz skalibruje termometr i w piątek zabieram się za robienie piwa :D.