Jump to content

Browar Wojen - Coffee Stout

Deathhammer
 Share

Recommended Posts

Browar Wojen - Coffee Stout

Piana: Beżowa, średnio pęcherzykowa, obfita, zostaje do ostatniego łyka (a nawet dłużej) w postaci cienkiego kożucha.

Kolor: Czarny niczym kawa.

Aromat: Słody palone mieszają się z aromatami kawy, czekolada i delikatny aromat fusów. Lekki aldehyd octowy? (nie jestem pewien)

Smak: Słodowy, palone słody, przyjemna kawa kojarząca się z cukierkiem Kopiko. Goryczka średnia, przyjemna. Finisz lekko kwaskowaty, wytrawny.

Wysycenie: Niskie, w sam raz jak na stouta.

Ogólne wrażenia: Piwo miałem przyjemność pic na Karpackich Warsztatach Piwowarskich. Dobry, sesyjny trunek dla kawożłopów i nie tylko.

Dzięki za piwo.

• 3 weeks later...

Piwo pobrane z rzeszowskiego depozytu.

W aromacie pierwsze skrzypce gra kawa w typie zalewajki, dalej fusy, lekka popielniczka i praliny kawowe. Smak zaskakuję. Od początku spodziewałem się mocnego uderzenia kawy, jednak ta jest zdecydowanie wycofana, daję o sobie znać dopiero na finiszu. Na pierwszym planie gorzka, delikatnie kwaśna, czekolada. Posmak wyraźnie kawowy, ziemisty. Fusy i delikatna popielniczka również dają o sobie znać. Skojarzenia z poranną zalewajką są chyba najbardziej trafne. Wypite z przyjemnością, jednak nie tego szukam w piwie z dodatkiem kawy.

Jestem ciekaw czy autor jest zadowolony z efektów, które osiągnął oraz na jakim etapie i w jakiej formie dodano kawę.

Edited by buszi

Dzięki za obie recenzję. Odpowiadając na pytania. Kawa dodana na ostatnie kilka minut gotowania i tak osobiście jestem zadowolony z piwa, ale w planach na wiosnę kolejna wersja i mam zamiar dodać kawę w siatce lub czymś innym na powiedzmy 15 minut ale po wyłączeniu palnika. Jakoś nie mam nosa do tych fusów. Podbiję też ekstrakt do 13-14 BLG.