Skocz do zawartości

ANKIETA Pomóż nam wybrać styl piwa na III Siedlecki Konkurs Piw Domowych!


Kamilo

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęła się jesień, a w raz z nią długie wieczory, więc najwyższy czas na dyskusje na temat III Siedleckiego Konkursu Piw Domowych. Prosimy Was o pomoc w wyborze stylu piwa które będzie oceniane na naszym konkursie w 2015r. Przed nami sporo pracy :) (prosimy wybrać jeden styl z podanych).

 

Za pomoc serdecznie dziękujemy.

 

link do ankiety:

https://www.facebook...24101714343938/

 

 

281903_724660070942013_9208313090460399302_n.jpg?oh=06b9fc7fa139cfb18f1e652835591f17&oe=54AAA231&__gda__=1425371596_4bbccc073a7fe290fe6459ad7e48af0a

Edytowane przez Kamilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja Tomku, a więc kto nie chce na FB proszę się wypowiedzieć w tym wątku. Dodamy głosy do wyników ankiety i ogłosimy na forum.

 

propozycje:

--

brown ale

klasyczny bitter

piwo orkiszowe

potrójne IPA

polski chmiel

--

 

Z góry dziękujemy wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisali poprzednicy, dla mnie co najmniej dwa style nie są zdefiniowane :)

orkiszowe - to dowolny styl bazowy z orkiszem, dowolny styl bazowy pszeniczny tylko że z orkiszem (np dozwolony american orkisz ;) ), czy weizen z orkiszem?

polski chmiel - dowolny styl bazowy z polskim chmielem, jakieś ograniczenia np jasne ale z polskim chmielem, czy też styl tożsamy z Polskie Ale z postu Jejskiego?

 

Ja w każdym razie wybieram brown ale ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kantor: wydaje mi się (tak ja bym to widział), że ma to być styl, który pokazuje charakter tego zboża (słodu). Klasyczny niemiecki dinkel jest mi najbardziej znany, ale to chyba nie jedyny sposób na pokazanie piwa orkiszowego. Tym niemniej powinien być określony baling lub/-i jakaś jeszcze zmienna. Podobnie z drugą kategorią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed konkursem z pewnością doprecyzujemy - teraz tylko wyznaczamy kierunek. Chcemy zapytać, co Wam się podoba, a szczegóły i opis pojawią się przed konkursem. Jak napisał e-prezes, styl ma pokazywać chakter składnika, więc orkiszowe ma uwypuklić orkisz, polski chmiel - wiadomo co. W jakieś ramki z pewnością to trzeba będzie włożyć, żeby dało radę to w miarę sensownie sędziować

Edytowane przez ponury fermentaThor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

przed konkursem z pewnością doprecyzujemy - teraz tylko wyznaczamy kierunek. Chcemy zapytać, co Wam się podoba, a szczegóły i opis pojawią się przed konkursem. 

 

 

Czyli już, czy jeszcze nie? Akurat mam w planach uwarzenie czegoś z polskim chmielem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.