Skocz do zawartości

18.07.2015 III Siedlecki Zlot z Konkursem Piw Domowych. (ankieta)


Kamilo

Rekomendowane odpowiedzi

 

A jaka była frekwencja w poszczególnych kategoriach?

:

Z tego co pisali na FB po 8 w każdej kategorii ;) Nie mniej Budex gratki! Fajnie, że nasze chmiele dają rady, a sędziowie mieli dylemat czy amerykańców nie użyłeś! Jest siła miejmy nadzieję że oktawia i izabella na stałe zagoszczą w piwowarstwie.

 

Tak, to dla mnie mega satysfakcja, że sędziowie mieli wątpliwości, aaaaale... polskich chmieli trzeba się nauczyć używać. Wymaga to uwarzenia kilku warek i poznania tych odmian. Mówię Wam, niedowiarkom, Izabella i Zula podbiją świat! :) (Zuli tutaj nie używałem, ale wiem, że jest mega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu premiera Pieśni Piwowarów Domowych, skomponowana przez R. Krzyżanowski (słowa i muzyka) specjalnie na III Siedlecki Zlot Piwowarów Domowych Liw 18.07.2015r.

 

 

Film:

---

 

tekst:

---

 
Pieśń Piwowarów Domowych   . . .    
 
( słowa i muzyka R. Krzyżanowski ) 
 
 intro :  G D C G D  , G D C D G 
 
Ref.  x 2 
 
Hej Przyjaciele , kto nie zna chmielu   G  D    
W złocistej jego postaci C  G  D 
Ten pewnie nigdy , już się nie dowie G  D 
Jak wiele radości stracił C  D G   
 
Zwarzyłem piwo dodając  słodu 
Trochę od serca i duszy 
By móc się cieszyć wspaniałym smakiem 
Wąs topiąc   w pianie po uszy .
 
Zalałem wszystko  srebrzystą wodą 
By Przyjaciele i zgraja 
Mogła popijać ten cudny trunek 
Ze śmiechem na ustach do rana , Hej !  
 
Ref. X 2 
 
A jeśli kiedyś , ktoś mnie zapyta
Po co to wszystko robię ,
Bracie , Ty chyba nie wiesz co mówisz ?
Tak wtedy mu odpowiem .
 
Przecież do życia smaku potrzeba 
By  zgubić   troski  , kłopoty  
A na to wszystko jedną mam  radę  
Chmielowy  napitek  złoty ! Hej !  
 
Ref.  x 2  
 
Lecz jeśli zechcesz ratować duszę 
I poczuć smak mego piwa 
Zasiadaj z nami , przy wspólnym stole 
Niechaj głowa się kiwa . hej ! 
 
Ref. X 2 
 
Utwór powstał z myślą o III Siedleckim Zlocie z Konkursem Piw  Domowych  na Zamku w Liwie  18-07-2015 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, to dla mnie mega satysfakcja, że sędziowie mieli wątpliwości, aaaaale... polskich chmieli trzeba się nauczyć używać. Wymaga to uwarzenia kilku warek i poznania tych odmian.

@BuDeX - może podzielisz się swoimi przemyśleniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@BuDeX - może podzielisz się swoimi przemyśleniami?

 

Zdaje się że na tą chwilę jest zmowa milczenia ;)

 

Ogólnie jednak można zuważyć. Do jasnego PA >200g na 20l, do IPA >300g na 20l ;)

 

Nie do końca to miałem na myśli ;) Fakt, generalnie ilości kształtują się w tych granicach, ale chodzi mi raczej o sposób użycia chmielu (czasy, ilości, dobór ilości chmielu danej odmiany w odniesieniu do reszty chmielu w piwie).

Chodzi o wypracowanie schematów, które dadzą optymalne efekty. Wiele razy na forum poruszany był temat trawiastej i ściągającej goryczki, którą daje polski chmiel - mnie zdarzyło się to tylko raz. Eksperymenty dotyczyły także chmielenia whirlpoolowego, samemu musiałem zaprojektować recepturę, przewidzieć ilość itd. Moim zdaniem zwycięskie piwo jest przeze mnie dopracowane do granic możliwości, nie jest to efekt przypadku, a uwarzonych kilku warek, ocena efektów, a następnie wyciągnięcie wniosków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.