Skocz do zawartości

Pęknięcie Areometru.


cen16

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu kupiłem nowiutki areometr stąd: http://www.alepiwo.p...cukromierz.html

Dzisiaj tak z nudów i ciekawość młodego piwowara chciałem sobie sprawdzić ile ma moje pierwsze gotowe piwo leżakowane ponad miesiąc.

Piwo miałem w szklance w temperaturze pokojowej (20°C) areometr też więc przelałem do menzurki z areometrem trochę się spieniło więc chwile poczekałem aż opadnie piana nagle usłyszałem "pyk" i areometr powoli się zanurzył.

Po wyciągnięciu go zauważyłem piwo w środku i pęknięcie na samym spadzie spławika.

Zdarzyło się wam coś takiego?

Co spowodowało pęknięcie?

Przypuszczam ze nie mogę tego reklamować. (I równowartość dobrego piwa psu w du.. buty)

Edytowane przez cen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój pierwszy aerometr też miałem z biowinu no i niestety też mi pękł i to przy kalibracji wodą. Teraz mam jakiś inny, tylko nie pamiętam skąd i za ile no i wytrzymuje sporo więcej a i na wodzie pokazuje 1,000sg. Jego wadą jest, że nie ma niestety bezpośrednio naniesionej skali dla Blg. Muszę kiedyś skołować jeszcze jakiś inny żeby sprawdzić czy nie przekłamuje dla innych gęstości. W każdym razie dla mnie biowin jest be, ichniejsza rurka do obciągu piwa/wina także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze menzurkę z tego aerometru z biowinu, mi się wydaje w miarę solidna. Oczywiście, do czasu aż nie upuszczę. Za to wiadra z biowinu są ok, ze skalą i masą innych pierdół nadrukowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wydaje się wam to dziwne ze przy normalnym użytkowaniu sprzętu zgodnie z zaleceniami producenta (jaki by on nie był) tak po prostu sobie pęka?

To jest tak jak byście kupili nowy tani telefon pisali sms i nagle "pyk" i ekran pękł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.