Jump to content
cen16

Pęknięcie Areometru.

Recommended Posts

Tydzień temu kupiłem nowiutki areometr stąd: http://www.alepiwo.p...cukromierz.html

Dzisiaj tak z nudów i ciekawość młodego piwowara chciałem sobie sprawdzić ile ma moje pierwsze gotowe piwo leżakowane ponad miesiąc.

Piwo miałem w szklance w temperaturze pokojowej (20°C) areometr też więc przelałem do menzurki z areometrem trochę się spieniło więc chwile poczekałem aż opadnie piana nagle usłyszałem "pyk" i areometr powoli się zanurzył.

Po wyciągnięciu go zauważyłem piwo w środku i pęknięcie na samym spadzie spławika.

Zdarzyło się wam coś takiego?

Co spowodowało pęknięcie?

Przypuszczam ze nie mogę tego reklamować. (I równowartość dobrego piwa psu w du.. buty)

Edited by cen16

mi się tak stało ze spławikiem jak spróbowałem użyć go w brzeczce przedniej 70 stopni :) najdziwniejsze, ze jakiś stary dziad no-name próbowałem nawet we wrzącej brzeczce i działa...

Niestety biowin jest słaby. Spławika jeszcze nie uszkodziłem, ale menzurka niszczy się notorycznie.

mój cukromierz z biowinu pękł po dotknięciu palcem, kolejny cukromierz z biowinu źle pokazuje. Omijam teraz biowin szerokim łukiem również przez inne ich produkty :)

Ja mam 2 spławiki i kilka innych rzeczy z biowinu i nie narzekam na ich jakość :) (na forum).

Oczywiście mając na względzie że za równowartość 10 zł dostanie się towar tylko tyle warty, a nie np. 50 zł.

ja nie narzekam, gorąca woda mu po prostu nie służy, za to ten stary dziad ma już z 10lat, nawet spadł mi na ziemię i nic mu nie jest :O oszukuje o 0,5blg ale to mu jestem w stanie wybaczyć.

Ja swój pierwszy aerometr też miałem z biowinu no i niestety też mi pękł i to przy kalibracji wodą. Teraz mam jakiś inny, tylko nie pamiętam skąd i za ile no i wytrzymuje sporo więcej a i na wodzie pokazuje 1,000sg. Jego wadą jest, że nie ma niestety bezpośrednio naniesionej skali dla Blg. Muszę kiedyś skołować jeszcze jakiś inny żeby sprawdzić czy nie przekłamuje dla innych gęstości. W każdym razie dla mnie biowin jest be, ichniejsza rurka do obciągu piwa/wina także.

Ja za to mam 3 menzurki i jeden spławik :D

A ja..dwa spławiki i zero menzurek. Wychodzi jedna rozbita na około 10 warek.

Ja mam jeszcze menzurkę z tego aerometru z biowinu, mi się wydaje w miarę solidna. Oczywiście, do czasu aż nie upuszczę. Za to wiadra z biowinu są ok, ze skalą i masą innych pierdół nadrukowaną.

Ale nie wydaje się wam to dziwne ze przy normalnym użytkowaniu sprzętu zgodnie z zaleceniami producenta (jaki by on nie był) tak po prostu sobie pęka?

To jest tak jak byście kupili nowy tani telefon pisali sms i nagle "pyk" i ekran pękł.