Skocz do zawartości

Butelki do studni?


Korzeniu

Rekomendowane odpowiedzi

IMO nie zaczną korodować wszytsko powinno być ok,ja tam raczej bał bym się zatopienia... ;)

Korodować będą 100%. Ale jeśli nie chcesz ich tam trzymać latami, to nie będzie żadnych negatywnych skutków oprócz rdzy na kołnierzu butelek, której bardzo ciężko się pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie będą, są pokryte lakierem zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz...

 

Edit: Jedyne co może korodować to rant kapsla.

Koroduje cała korona praktycznie, a i lico miejscowo również. Mam wilgotną piwnicę i wiem co mówię. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś ewentualnie kupić lakier bezbarwny i po zakapslowaniu pociągnąć nim kapsle. Chociaż wątpię aby to pomogło. Innym rozwiązaniem jest szczelne pozamykanie transporterów lub butelek w jakichś worach. Też nie mam piwnicy, ale na studnię się raczej nie zdecyduję (chyba, że na schładzanie butelek przed degustacją). Jak pisał @bronek też się zastanawiam nad ziemianką.

Edytowane przez LoboV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos korodujących kapsli. Uwarzyłem w maju porteru z myślą o kilkunastoletnim leżakowaniu. Aby zapobiec korozji kapsle zalakowałem. Oprócz funkcji ochronnej jest też znakomita funkcja estetyczna.

Kolejnym etapem powinna być chyba etykieta malowana na butelce. :monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,że tak późno odpisuje,niestety internet wysiadł an kilka dni... :)

Co do rdzewienia, trzymałem 3 warki po ~ 40 butelek każda przez całą zimę na balkonie, z kolei inne dwie leżakowałem w garażu podziemnym,który jest tak źle izolowany,ze przy każdym większym deszczu od spodu przez kostki brukowe przesącza się woda (nie mam tu na myśli zalewania garażu tylko dużą ilość wilgoci) żadne kapsel nigdy mi nie zardzewiał, podkreślam,że nie miałem nawet nalotu, więc albo ja dobrzez trafiłem albo nie wiem co... :)

 

Edit: ZApomniałe dodać,że kapsle są ze sklepu browar.bizu.Kiedyś kupiłem spory zapas.

Edytowane przez BaronVonZuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam

 

Lato już w pełni pogoda w końcu zachęciła do wyciągnięcia ze studni zatopionej skrzynki z piwkiem.

Butelki i kapsle dobrze zniosły ten czas leżakowania,trochę zostały zamulone z zewnątrz.

Piwko po degustacji smaczniejsze niż to które stało w domu.

Jasne Ale wyklarowało się, że byłem aż w szoku:) Dunkelweizen też ma jeszcze dobry smak.

Teraz temperatura wody zaczyna rosnąć ale i tak będzie niższa niż w domu, planuje dorzucić jeszcze skrzynkę z Koźlakiem , jedyny feler tej studni że jest płytka i niewiele tam wejdzie, ale dobre i to .

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zrobić jakaś w miarę szczelną skrzynię, tak by woda nie dostawała się do środka lub chociaż zastosować szczelny worek.

Też posiadam studnie i też mam raczej kiepską piwnicę, z tym że moja studnia jest zdecydowanie głębsza (9m) i jest w niej dużo wody.

Pomysł ciekawy, gdyby dopracować metodę przechowywania piwa tak by zminimalizować ryzyko korozji etc, była by to niezła alternatywa dla tych którzy nie posiadają dobrej piwnicy, a dysponują studnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metal chyba tak szybko nie koroduje, gdy nie ma dostępu powietrza.

Rozwiązań można by zastoswoać sporo. Są takie duże worki próżniowe do przechowywania ubrań, można by w to skrzynki wpakować i na jakiejś platformie zatapiać.

Pytanie tylko co zimą, gdy woda zamarznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat podsunął mi ciekawy pomysł zatopić butelki pod termokliną w jeziorze. Zawsze niska temperatura (4°C ) za darmo tylko zabezpieczyć butelki i zatopić gdzieś gdzie nikt nie znajdzie. A potem zabawa w nurkowanie z poszukiwaniem skarbów:P

Edytowane przez kretu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.