Jump to content

[Piwny turysta] Lancaster Brewery z Lancaster


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Czy klasyczny, blaszany hangar, zaadoptowany pod produkcję piwa, może stać się lokalną atrakcją? Okazuje się, że tak! Co prawda takich przykładów nie ma zbyt wiele. Najczęściej takie browary znajdują się „za wielką wodą”, jednak i na starym kontynencie powstaje coraz więcej takich pozytywnych przykładów. Dziś o jednym z nich.

DSC00373

Zapraszam was do angielskiego miasteczka Lancaster, w którym to znajduje się Lancaster Brewery. Założony został w czerwcu 2005 roku w przemysłowej dzielnicy, znajdującej się na dalekich obrzeżach miasta.

W początkowej działalności browar warzył na dość archaicznym sprzęcie, jednak gruntowna modernizacja browaru, która nastąpiła w 2011 roku, nie tylko spowodowała potrojenie produkcji (obecnie jednorazowa warka wynosi 60hektolitrów), ale również umocnienie swojej pozycji na lokalnym rynku.

Obecnie to nie tylko browar, ale również modny lokal, który może poszczycić się liczną klientelą. Nic w tym nie ma dziwnego, ponieważ browar przyciąga do siebie prostą, angielską kuchnią, jak również wybornym piwem, które na dodatek niewiele kosztuje.

Każdego dnia lokal oferuje pełną ofertę swoich wyrobów, serwowanych rzecz jasna z pompy. Nie licząc stałej oferty, na którą składają się takie piwa, jak: Amber Ale (3,6% alk.), Blonde Ale (4,0% alk.), Stout (4,5% alk.) oraz Red Ale (4,8% alk.), browar oferuje również jedno piwo rotacyjne, które jest dostępnie wyłącznie przez jeden miesiąc w roku. Do chwili obecnej, browar może poszczycić się uwarzeniem takich piw, jak: Pumpkin Ale, liczne wariacje na temat IPy, Bitter-a, Mild-a oraz amerykańskiej wersji Pale Ale.

Wielką frajdę nam sprawiło spijanie znakomitych piw w przytulnym otoczeniu a jednocześnie podpatrywanie, jak za ścianą piwowar wraz ze swoimi pomocnikami warzy kolejną warkę piwa, bądź co bądź w przemysłowym browarze. Jak dla mnie widok zapierający dech w piersi!

Gorąco polecam!

DSC00380

.

DSC00382

.

Od lewej: APA, Blonde Ale (flaszka), Stout, Red Ale

Od lewej: APA, Blonde Ale (flaszka), Stout, Red Ale

 


3142 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.