Skocz do zawartości

Drozdże od Gozdawy nie chca startowac


jankes789

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

skoro BLG zmienne to poczekaj jeszcze :) nie wiem jak się odniesie reszta ale chyba łatwiej jest rozpuścić pewną ilość cukru w przegotowanej wodzie, wlać ją na dno pojemnika do rozlewu a następnie zdekantować do niego piwo z fermentora, mniej zabawy a przynajmniej piwo powinno być równomiernie nagazowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza metoda, ale nie zawsze możliwa do wykonania.

Pierwsze piwo "słodziłem" miarką do cukru (dobrze mierzy tylko sacharozę) i też było dobrze, nie licząc 2 butelek, które jakimś cudem pominąłem.

Czy butelkować, hmm... ja bym butelkował, teraz to już granatami nie grozi, zejdzie max 0,5blg (nie licząc dodatkowego cukru), co da lekko przegazowane piwo. Ale jeśli nie masz wielkich planów na kolejne warzenie, których nie możesz się już doczekać to poczekaj jeszcze trochę.

Ja prawie zawsze mam takie plany, więc 2,5 tyg fermentacji musi starczyć bez względu na wyniki pomiarów... oczywiście mówię o sumie obu fermentacji. Czasem mam wyjątki od tej reguły... np teraz mam tydzień opóźnienia przez chorobę, więc i piwo ma więcej czasu... a jakiś czas temu popełniłem piwo, które już czwarty miesiąc fermentuje - planowane butelkowanie na początku grudnia, tylko muszę piwnicę posprzątać aby się tam zmieściło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza metoda, ale nie zawsze możliwa do wykonania.

Pierwsze piwo "słodziłem" miarką do cukru (dobrze mierzy tylko sacharozę) i też było dobrze, nie licząc 2 butelek, które jakimś cudem pominąłem.

Czy butelkować, hmm... ja bym butelkował, teraz to już granatami nie grozi, zejdzie max 0,5blg (nie licząc dodatkowego cukru), co da lekko przegazowane piwo. Ale jeśli nie masz wielkich planów na kolejne warzenie, których nie możesz się już doczekać to poczekaj jeszcze trochę.

Ja prawie zawsze mam takie plany, więc 2,5 tyg fermentacji musi starczyć bez względu na wyniki pomiarów... oczywiście mówię o sumie obu fermentacji. Czasem mam wyjątki od tej reguły... np teraz mam tydzień opóźnienia przez chorobę, więc i piwo ma więcej czasu... a jakiś czas temu popełniłem piwo, które już czwarty miesiąc fermentuje - planowane butelkowanie na początku grudnia, tylko muszę piwnicę posprzątać aby się tam zmieściło...

 

Ja tam specjalistą nie jestem, ale na moje oko to jak zabutelkujesz piwo o ekstrakcie 3blg a ono akurat 'zechce' przefermentowac do 0,5blg i dodasz jeszcze cukru to masz pewne granaty... Inna sprawa że w moim skromnym dorobku rzadko zdarzało się by piwo tak głęboko odfermentowalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wedlug instrukcji robilel

ale drożdże tej instrukcji nie czytały :( i pewnie mają ją w poważaniu ;)

Przy takim blg fermentację możemy uznać za zakończoną gdy w przeciągu 2-3 dni gęstość już nie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii lepiej dać za mało, niż za dużo. Ta magiczna ilość z instrukcji, czyli 4 gr. na pół litra to dużo za dużo, wychodziło mi zawsze coś nagazowanego jak Mirinda :). Ja zszedłem do ilości 2-2,5 gr. na butelkę przy większości piw i to mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widełki nagazowania dla stouta to 1,8-2,5v (tak czytałem) więc żeby wszystko było zgodne ze stylem powinieneś dać od 87-148g na 23l, czyli od 1,9-3g na butelkę przy czym moim zdaniem proponowałbym się trzymać niższej wartości.

Edytowane przez Konus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co nie chcą startować w butelkach? Znów problem drożdży Gozdawy? Dlaczego zaśmiecasz ten wątek zupełnie innym pytaniem.

Wystarczy chwilę poszukać, żeby dowiedzieć się, że refermentacja zajdzie w tej samej temperaturze, w której drożdże pracowały dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.