Skocz do zawartości

Drozdże od Gozdawy nie chca startowac


jankes789

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nastawilem moje pierwsze piwo i niechca startowac w brzeczce okolo 23 litrów po 27 godzinach?

Piwko z ekstraktu gozdawa stout, załaczone drożdże bez nazwy, z cukrem i glukoza w proporcji 2/3 cukier i 1/3 glukoza... zrobione według przepisu wszystko...

Drozdze uwodnione do brzeczki z temperatura okolo 18 stopni

 

Z rurki fermentacyjnej nic sie nie wydziela założonej do 30 litrowego fermentatora..w temperaturze okolo18 stopni

 

Prosze o porady co robic aby nie zepsuc produktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś, czy pojawiła się piana- jeśli tak, to wszystko w porządku. Zapomnij o piwie na 2,3 tygodnie, potem butelkuj.

Poczytaj też temat o "bulkaniu":

http://www.piwo.org/topic/13252-rurka-w-fermentorze-bulkanie-bulka-co-zrobic/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć nieszczelność pomiędzy pokrywą wiaderka a fermentorem, najlepiej obciążyć czymś pokrywę ja np. na nią często kładę kilka książek ale w kilku miejscach pokrywy bardziej z brzegu niż wszystkie na środku aby pokrywa była dobrze dociśnięta. Już pare razy mi się zdarzyło że po tym prostym zabiegu zaczęło się bulkanie w rurce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie oklej wiaderko taśmą, żeby je uszczelnić, jeśli koniecznie musi Ci bulkać. Ja mam za sobą tylko jedną warkę z rurką, która w dodatku wcale nie bulkała. To była moja pierwsza, też myślałem, że nie ma fermentacji. W końcu, w akcie desperacji podstawiłem fermentor pod grzejnik. Potem musiałem to wypić :).

 

Jak wszystko dobrze zrobiłeś, to na pewno ruszą. Nie grzeb :).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jankes789, Na końcu tego wątku: http://www.piwo.org/topic/14993-utknieta-fermentacja/

są moje przeboje z drożdżami Gozdawa przy fermentacji Belg Amber Ale (drożdże do stylu belgijskiego).

Jeżeli masz wątpliwości - to warto wrzucić cukromierz do zbiornika, będziesz wtedy miał kontrolę nad procesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie oklej wiaderko taśmą, żeby je uszczelnić, jeśli koniecznie musi Ci bulkać. Ja mam za sobą tylko jedną warkę z rurką, która w dodatku wcale nie bulkała. To była moja pierwsza, też myślałem, że nie ma fermentacji. W końcu, w akcie desperacji podstawiłem fermentor pod grzejnik. Potem musiałem to wypić :).

 

Jak wszystko dobrze zrobiłeś, to na pewno ruszą. Nie grzeb :).

Ja swoje zasikuję .... pianką lub silikonem sanitarnym, jak coś uwarzę to wrzucę zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy bawi się jak umie :P. Zachęcam zwrócić uwagę na "jeśli koniecznie musi Ci bulkać". Znam fetyszystów, którym musi bulkać choćby nie wiem co i oklejają sobie w tym celu wiaderko srebrną taśmą. No ale żeby sikać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wypełniłem rurkę watą i nie bulkało, a fermentacja i tak doszła do skutku! Amerykańscy naukowcy przeanalizowali mój eksperyment i wszystko wskazuje na to, że równie dobrze można dźwięk bulkania puszczać ze swojego sprzętu hifi.

 

p.s.

to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno drożdże od Gozdawy są takie żarłoczne że wp...ą fermentor plastikowy

 

Mnie doszły słuchy, że wp...ją również inne fermentory stojące w promieniu 3m od tego, w którym zaczynały pracę, ale to mogą być tylko pogłoski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno użyłem po raz pierwszy drożdży Gozdawa Old German Altbier i nie zauważyłem uszczerbku a fermentorze, drożdże dobrze odfermentowały, piwko zabutelkowane, gdy próbowałem młodego piwa nie wyczułem żadnych przykrych rzeczy, także jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem fetyszu bulkania i rurki. ..

Bo fetyszy nikt poza fetyszystami nie rozumie :smilies:.

Ale fetyszyści też często nie rozumieją swoich fetyszy, zwyczajnie się z nimi godzą i akceptują :)

To trochę jak z kobietami, też nie trzeba ich rozumieć by kochać.

Edytowane przez pogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.