Skocz do zawartości

Jak to jest z tą próba jodową?


regnotyp

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zrobiłem wczoraj drugą warkę w swojej karierze - obie zacierane. Wiem, że robiąc godzinne zacieranie ta próba i tak trochę swój sens traci, ale jako początkujący musiałem ją oczywiście robić, chociażby dla ciekawości :)

 

Ale ciekawości nie zaspokoiłem - bo nic nie zobaczyłem. Przy obu warkach próba nie pokazała żadnego zabarwienia. Robiłem ją w 5, 10, 15, itd. minucie. Wskaźnik raczej ok - mąkę barwi jak trzeba. Zacieranie też ok, bo wyszło (za pierwszym razem się nawet wystraszyłem, że wsypałem nieześrutowane (-: ). Co mogę robić źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robisz dobrze. Dzisiejsze słody są tak rozluźnione, że zacieranie trwa z 15min. Przetrzymanie z godzinę zwiększa Ci wydajność. Generalnie z tego co obserwuję to mało kto dziś robi próby jodowe.

Kiedyś, przed wiekami, cały kunszt piwowara polegał właśnie na odpowiednim zatarciu słodu. Stąd też ceregiele z dekokcją itd. Dziś jest łatwiej i przyjemniej, tyle że np. pszenica nie jest już pszenicą. Chyba nie jest już rośliną nawet, jakoś tak ma strasznie dużo chromosomów.

Co zrobić, od czegoś lub przez coś trzeba umrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pszenica nie jest już pszenicą

?

Podział taksonomiczny pszenic opiera się na różnicy w liczbie chromosomów w jądrze komórkowym. Rozróżnia się grupy diploidalne (2n = 14), tetraploidalne (2n = 28) oraz heksapoidalne (2n = 42). Pszenice 14 - chromosomowe zawierają w kłosku jedno ziarno, 28 chromosomowe dwa ziarna, a 42 – chromosomowe trzy i więcej ziaren.

Do grupy heksapoidalnej należy również wcześniej wspomniana pszenica zwyczajna (
Triticum aestivum
ssp
. vulgare
). Jest to podstawowy gatunek pszenicy uprawiany na świecie. Posiada ona wiele odmian, różniących się cechami morfologicznymi takimi jak barwa plew, barwa kłosów, ościstość plew. Najpowszechniej w Polsce jest uprawiana odmiana o kłosie białym, bezostnym, oraz o ziarnie czerwonym. Rzadziej uprawiane są odmiany ościste lub o ziarnie białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.