Skocz do zawartości

Dogrzewanie fermentacji w piwnicy


keisan

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że zima zbliża się nie ubłaganie i temperatura w mojej piwnicy już wynosi 16st, chodzi mi po głowie temat dogrzewania fermentującej brzeczki.

Pierwsze krok to izolacja styropianem fermentora (rozwiązanie czasowe, jak temp otoczenia spadnie do np. 8 st już to nic nie da, ale będę mógł robić dolniaki bez lodówki)). I co dalej? Przeglądając Aliexpress trafiłem na takie coś http://www.aliexpres...1568766404.html

Nie chodzi tu o sam pojemnik, ale zastosowane dogrzewanie.30L-stainless-steel-fermenters-thermostat-fermenter-liquor-fermented-wine-fermented-beer-fermenters.jpg

Zastanawiam się nad zastosowaniem podobnego rozwiązania w normalnym wiadrze do fermentacji.

Rura ze stali nierdzewnej zamontowana w pokrywie, wewnątrz woda i grzałka do akwarium (już mam).

Jak myślicie dobre rozwiązanie? Zda egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem co Ty, w garażu 14-16 stopni a warzyć piwo górnej fermentacji się chce.

Zatem zrobiłem pudło fermentacyjne ze styropianu obkleiłem je płytą osb do środka pudła włożyłem fermentor obok położyłem grzałkę do szaf elektrycznych o mocy 20W na 230VAC i czujnik pt 100. Kable wyprowadziłem na zewnątrz pudła podłączyłem wszytko do regulatora temperatury i obecnie w pudle mam taką temperaturę jaką chce, ustawiłem na 20 stopni. Grzałka pracuje od czasu do czasu pobór prądu prawie żaden. Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie z 10C i chcesz górniaki to najprostrze rozwiązanie to kupić kabel grzejny http://www.aquaszut.pl - zakładka dystrybutorzy.

np. tu są.

Bardzo dobre silikonowe kable do owijania fermentatora. Plus do tego prosty termostat RT2-CO.

Dwa sezony piwne i winiarskie na tym przejechałem.

Edytowane przez kilis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, a u mnie jak temp. spadła z 19 do 15C, to s33 powiedziały stop

To coś nie ten tego musiałeś z nimi zrobić, bo potrafią i w 12 fermerntować.

Szczególnie jak idzie fermentacja to spadek temperatury nie ma większego wpływu.

Chyba że jest gwałtowny i o co najmniej parę(naście) stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Osobiście polecam rozwiązanie z grzałką akwarystyczną z termostatem, tylko trochę inaczej to zmontować...

 

Bierzemy miskę w której zmieścimy fermentor, taką która ma przynajmniej 1/3 wysokości fermentora. Ładujemy fermentor do michy, zalewamy miskę wodą ile wlezie, do wody grzałka z termostatem ustawiamy temperaturę i gotowe. Polecam mieć w wodzie dodatkowy termometr kontrolny, moje grzałki są słabo skalibrowane, no i gdyby drożdże podniosły temperaturę na burzliwej automatycznie i woda się podgrzeje co zobaczymy na termometrze.

Wydaje mi się że łatwiej kontrolować temperaturę poprzez kontakt cieczy z cieczą niż cieczy z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.