Skocz do zawartości

Grys Kukurydziany - skąd wziąć?


Kilimandzaro

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Jestem na 4 roku studiów i tak się złożyło, że piszę pracę inżynierską z browarnictwa. Dokładniej tytuł pracy brzmi: "Stężenie jonów metali w brzeczce jęczmiennej z dodatkiem grysu kukurydzianego". Promotor mówił, że surowce mi załatwi, jednak okazało się, że nie ma na to czasu. O ile słód nie stanowi żadnego problemu to grys kukurydziany już tak. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie informacje gdzie (najlepiej w okolicach Krakowa) można dostać grys do celów browarniczych lub gdzie można takowy zamówić. Potrzebuję ok. 1-2kg. Byłoby miło gdyby posiadał stosowne oznaczenia, ale od biedy może być "no-name". Byle nadawał się do zacierania.

Próbowałem pisać do Silesian Grain, ale zero odezwu.

 

Z góry dziękuję,

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie piękną kaszę kukurydzianą, o wyglądzie drobnego grysu w jakimś dużym markecie (auchen?) Była na stoisku z innymi kaszami w opakowaniach większych. Grys własnej roboty posiadam... jakieś 50 kg, ale już taki ładny nie jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w auchan, makro mogę taki dostać?:)

Dzięki za informację. Pojadę jutro zobaczyć.

Grys to i tak małe piwo w porównaniu do sorgo z którym zacierać będzie mój kolega.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to proszę śmiało pisać. Im więcej będę miał alternatywnych źródeł tym spokojniej będę spał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję na bazarach w Kielcach bez problemu. Śmignij na jakiś bazar, stragan z paszą, ziarnem, pokarmem dla ptaków, grysik powinien być. Serio metal czuć w kukurydzy? WiHuRa wyczuł w moim piwie metal, ciekawe :) koszt 4zł/kg

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chcę grysu wędkarskiego bo czytałem, że może mieć różne dodatki (np. barwniki).

Badam stężenie jonów metali w kontekście aktywności enzymatycznej drożdży:) Grzybki potrzebują pewnego minimum jonów w brzeczce które zazwyczaj zapewnia słód. Jak dodajesz surowce niesłodowane to może tych jonów być za mało. Oznaczam zawartość cynku, manganu, żelaza i magnezu. Nie chodzi tutaj o metaliczne nuty w smaku samego piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę jeszcze na jeden aspekt, w piwowarstwie stosuje się grys z ziaren, które wcześniej pozbawiono zarodka. Nie mogę w tym momencie znaleźć, ale w Polsce produkcją grysu na potrzeby browarnictwa zajmowała się firma z okolic Ząbkowic Ślaskich z miejscowości o urokliwej nazwie Stolec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tylko o tłuszcz, ale może się okazać, że wraz z usunięciem zarodka, ale także łuski (bo ta też jest raczej usuwana) zmieni się zawartość jonów metali. Jeśli tylko jest taka możliwość, w pracy lepiej bazować na grysie przygotowanym typowo dla browarnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.