Skocz do zawartości

problem z coopersem pszenicznym


suri

Rekomendowane odpowiedzi

z koźlaka wyszedł kwas chlebowy

IMHO, nie ma takiej opcji że stało sie to bez Twojej pomocy (pewnie nieświadomej) ;)

 

być może (kierowałem się instrukcją, która w przypadku koźlaka jak dzisiaj spojrzę jest śmieszna), jednak póki co jedynie te dwie warki które mi nie wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znajomy, któremu warzenie znudziło się po 2 warkach (no dobra, żona go pogoniła :)) oddał mi swój sprzęt. Jednym z gadżetów była właśnie ta potrójna miarka, której masz zamiar użyć. Sprawdziłem ją podczas rozlewu jednej warki, głównie po to, żeby móc zabierać głos na jej temat. Faktycznie, sypanie do każdej z butelek cukru jest upierdliwe, ale jak sobie wyrobisz patent, to idzie nawet szybko. Jak jesteś dokładny, to nawet masz szansę mieć podobne nagazowanie we wszystkich butelkach :). Testowałem ją właśnie na Weizenie, do którego użyłem przegródki dla butelek 0,33. Nagazowanie wyszło jak dla mnie bardzo odpowiednie, więc zaniechaj zamartwiania się o brak gazu :).

 

Po zeszłym przegazowanym sezonie zacząłem stosować sporo mniej surowca do refermentacji. Do 40 butelek ostatniego APA poszło w sumie 100 gr. cukru, a i to organoleptycznie wydaje mi się zbyt dużo. No ale ja lubię suwak nagazowania mocno przesunięty w stronę sesyjności.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojego sypałem podobnie, (wyszło mi chyba, że wagowo na butelkę to była ta miarka z lekkim czubem).

Teraz po ponad 3 tyg. przy otwarciu mam "psyknięcie i dymek", a po przelaniu jakieś 5-6 cm piany, czego i Tobie życzę.

Pierwsze otwarłem po niecałym tygodniu, żeby sprawdzić jak się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No i pszeniczne nie wystrzeliło także jest ok:):) w środę będzie tydzień:) otworzę na kontrole. Wczoraj po 16 dniach butelkowania piwa WES jasnego otworzyłem aby spróbować pierwszego nawarzonego piwka i powiem, że mimo temperatury ok 19 stopni było smaczne:) fakt po przelaniu do pokala piana szybko zniknęła dobrze się je piło. Mam nadzieję, że jak poleży kolejne 2 tyg piana utrzyma się dłużej? dziś z kolei przelewam na cicha Australian pale ale i za 2 dni butelkuję:) zamówione tez Canadian blondie:) ma byc za 2 dni:) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzył♠em, po tygodniu tamto piwo pszeniczne o które narobiłem tyle awantury z blg. powiem tak:) piwko pyszne, smak hmm nie wiem jak go wyrazić ale nie piłem tak dobrego piwa w żadnej browarni chyba...dla porównania po 2 tyg(wiem ze za szybko) otworzyłem pierwsza butelkę piwa jasnego Wes które to miałem w zestawie startowym i tamto sie nie umywa nawet do tego pszeniczniaka. jakies takie kwaskowe jest, piana szybko znika z pokala może jak postoi jeszcze 2 tyg do miesięcznego cyklu sie poprawi w smaku? natomiast pszeniczniak no rozwalił mnie smakiem:):):():) jedynie do czego mogę się przyczepic to mało bąbelków w piwie...pytanie mam czy nabierze więc3ej gazu z czasem leżakowania? pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg spróbuj wrzucić piwo na jakiś dłuższy czas do lodówki. Potem wyciągnij, ogrzej do temperatury picia odpowiedniej do tego stylu i zobacz czy będzie różnica? Spora ilość gazu podczas refermentacji zbiera się w szyjce i możesz mieć odczucie słabo nagazowanego piwa. Tak na skroty to: schłodzenie piwa powoduje, że gaz rozchodzi się w piwie i powinno byc lepiej nagazowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.