Jump to content

[Docent] Kufle i Kapsle Żoliborz


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

KiKTworzenie „piwnych zagłębi” ma sens. Gdy w bliskiej odległości znajduje się kilka miejsc oferujących dobre piwo, ludzie są bardziej skłonni je odwiedzać. Wypiłeś już wszystkie interesujące Cię piwa? Nie ma miejsca żeby usiąść? Przenosisz się wtedy do lokalu obok. Takim „piwnym zagłębiem” staje się pawilon handlowy niedaleko Hali Marymonckiej i stacji metra Marymont. Przeszło rok temu otworzyła się tu Czeska Piviarnia, istniejący już kilka lat lokal o obecnej nazwie Yellow Cab wprowadził do oferty lane piwa rzemieślnicze, w końcu 25 października 2014 otworzył się żoliborski oddział znanych Kufli i Kapsli. W zaadaptowanym pod piwiarnię pomieszczeniu znajdowała się wcześniej drukarnia i z rozmysłem pozostawiono tu „industrialne” ślady. Surowy betonowy sufit, długie jarzeniowe lampy (wyłączane w godzinach otwarcia) to motywy nadające klimat. Generalnie jednak można powiedzieć, że specyficzny charakter z Nowogrodzkiej został przeniesiony i tutaj, przynajmniej tak było na otwarciu. Jeśli kojarzycie KiK z tłokiem i ściskiem, problemami z dopchaniem się do baru oraz kilkuosobową załogą polewającą piwo to to wszystko jest i tutaj ;) Wystarczy powiedzieć, że darmowa beczka Pacyfika, którą serwowano dla pierwszych gości rozeszła się w ciągu kilkunastu minut. Słowo o piwach – mamy tu sześć kranów i jedną pompę, chłodni brak, piwa butelkowe są bardziej wyeksponowane niż na Nowogrodzkiej, i co może niektórych ucieszy, ceny (przynajmniej beczkowych) są o złotówkę tańsze niż w macierzystym lokalu. Planów na dalszą ekspansję na razie nie ma, ale jeśli znalazłby się inwestor to właściciele mogą pomyśleć o rozwoju sieci, wszak marka już jest wyrobiona.

Kufle i Kapsle Żoliborz, Warszawa, Popiełuszki 19/21 lokal 1

Facebook

L1430370L1430353L1430350L1430355L1430358L1430367L1430354L1430363L1430362L1430369L1430372L1430375L1430378b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.