Skocz do zawartości

American, Dry, Coffee Milk Stout - słody karmelowe


rptu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Naszło mnie na uwarzenie piwa w stylu Dry Stout (zbliżonego do Guinnessa). W ciemnych piwach nie gustuję ale wytrawny dry stout to coś co bardzo dobrze tolerują moje kubki smakowe ;)

Problem w tym, że lubię kawę i od dawna chodzi mi też po głowie Coffee Milk Stout, lubię również amerykańskie chmielenie więc myślałem też o czymś w stylu American Stout (~Black IPA). Nie mogąc się ostatecznie zdecydować na konkretny styl na najbliższą warkę postanowiłem zrobić tak:

Po filtracji podzielić warkę przed chmieleniem na 3 części:

 

- część 1 klasyczny Dry Stout,

 

- część 2 pod koniec gotowania laktoza, później kawa i wyjdzie Coffee Milk Stout

 

- część 3 mocniej nachmielić i wyjdzie American Stout

 

Oczywiście każda będzie posiadać swoje, właściwe dla stylu BLG.

Po przeanalizowaniu receptur na poszczególne style martwi mnie jedno. Zasyp na Dry Stouta w odróżnieniu od zasypu do American S. czy Coffee Milk S. praktycznie nie ma w składzie słodów: monachijskiego czy karmelowych (których na ogół do warki ~20L idzie po około 500g).

Kwestie słodu czekoladowego czy palonego wydaje się, że są tu nieco łatwiejsze do pogodzenia.

 

Jako zwolennikowi wytrawności w piwie specjalnie by mi nie przeszkadzał brak karmelowych w tych stylach, ale tysiące receptur na Coffee Milk S. czy American S. nie może się mylić ;)

Pytanie właściwe: chcąc jednym zasypem pogodzić te 3 zbliżone do siebie style, co począć z karmelowymi słodami?

Dać na standardową warkę np. Caramunich II ok. 200-300g i liczyć, że dla Coffe Milk S. i American S. wystarczy a dla Dry S. nie będzie za dużo? Czy pominąć karmelowe słody i dać nieco Monachijskiego ~500-700g?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz musisz tak kombinowana i to pogodzić to nie dawaj ani monachijskiego, ani tym bardziej karmelowego. Dry stout i milk stout to praktycznie jeden zasyp. American stouta nachmielic na na koniec gotowania i na zimno. Jedyna rada, wg. mnie.

 

Można zrobić tak:

Pale ale

Płatki owsiane

Czekoladowy pszeniczny

Jęczmień palony

Cukier do dry stouta, w celu pogłębienia wytrawnosci.

Edytowane przez RobertJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie właściwe: chcąc jednym zasypem pogodzić te 3 zbliżone do siebie style, co począć z karmelowymi słodami?

Odpuścić sobie. Albo robić dry stout bez karmelowych, albo sweet stout z karmelowymi, monachijskimi. Są przepisy na sweet stout bez laktozy, a jedynie ze słodami karmelowymi i monachijskimi + zacieranie na słodko i ta różnica moim zdaniem jest istotniejsza od samej laktozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuścić sobie. Albo robić dry stout bez karmelowych, albo sweet stout z karmelowymi, monachijskimi. Są przepisy na sweet stout bez laktozy, a jedynie ze słodami karmelowymi i monachijskimi + zacieranie na słodko i ta różnica moim zdaniem jest istotniejsza od samej laktozy.

 

Nie jestem takim zwolennikiem piw ciemnych, żeby zrobić każdy z tych styli osobno w niedługim czasie i w ten sposób ocenić co z nich w swoich warunkach jestem w stanie uzyskać. Chcę zrobić eksperyment (jednorazowy) z tymi stylami ciemnymi, które (smakowo) toleruję by sprawdzić nad którym z nich popracować w przyszłości w jednej z następnych warek. Problem że dry i milk coffe nieco się różnią. Łatwiej pogodzić zasyp i zacieranie na style american stout i milk (coffee) stout. Szukam złotego środka (o ile w tym przypadku to bezboleśnie się uda zrobić), który nie musi być wynikiem trzymania się kurczowo ram określających dany styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.