Skocz do zawartości

Porównanie piwa


Gregi

Rekomendowane odpowiedzi

Cze

Mam dość przewrotne pytanie. Co prawda domyślam się, jakie będą odpowiedzi, ale chciałbym posłuchać Wasze uzasadnień. Mianowicie jak porównujecie smak piwa z różnych technik warzenia. Mianowice piwo z sklepu (tyskie, żubr), piwo z sklepu za 7 -8zł ( mój ulubione dr brew kinky) brew-kid, piwo z ekstraktów słodowych, no i zacieranie.

Jeżeli Tyskie oceniam na 1, Dr brew kinky na 8 to do innych już nie mam odniesienia

1/8/x/x/x

Zastanawiam się czy jest znaczna różnica piwa z ekstraktów a zacieranymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy spotykam się z nowym dla mnie stylem wchodzę sobie na http://www.wiki.piwo.org/Kategoria:BJCP i patrze czego mozna oczekiwac. Oczywiscie nie wszystko wszystkim smakuje i jakieś kwaśne albo wędzone piwa, które mi nie leżą po prostu omijam, bo jak dam lambikowi ocene 1 i powiem że nie da sie tego pic to zaraz Ci, którym smakuje mnie zlinczują :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwu z zacieraniem to możesz dać od 1 do 10 w zależności jak dobre będzie ;)

To już było ale z niechmielonych ekstraktów można zrobić bardzo dobre piwo ale w niektórych stylach będzie wymagany steeping ziarna albo partial-mash, no i raczej style w których nie jest wymagany niski poziom melanoidyn, z brewkita to raczej cudów nie będzie (przynajmniej z mojego doświadczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za twoją wskazówką chciałbym przymierzyć do niechmielonych ekstraktów, Nie potrafię zaleście gotowego zestawu surowców AIPA. Czy pomożesz mi poskładać surowce : )? Na BA znalazłem "BA AIPA / American India Pale Ale 15,5°Blg - zestaw surowców na 10 litrów piwa - słody śrutowane" ale to pewnie do zacierania. A chciałbym zrobić moje pierwsze piwo relatywnie szybki i smacznie : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za twoją wskazówką chciałbym przymierzyć do niechmielonych ekstraktów, Nie potrafię zaleście gotowego zestawu surowców AIPA. Czy pomożesz mi poskładać surowce : )? Na BA znalazłem "BA AIPA / American India Pale Ale 15,5°Blg - zestaw surowców na 10 litrów piwa - słody śrutowane" ale to pewnie do zacierania. A chciałbym zrobić moje pierwsze piwo relatywnie szybki i smacznie : )

Spójrz tutaj może?

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schlenkerla Marzen jaką dostanie notę u Ciebie? Gregi, ostatnio dostałem dwa piwa, jedno było pyszne a drugie smutne. Oczywiście dałem info Koledze o tym pysznym a o drugie nie pytał (nawarzył więc wie) :)

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz rozumiem że zacieranie może okazać się o połowę tańsze niż warzenie na bazie ekstraktów : )

A czy można dostać tańsze ekstrakty w większych pojemnikach? i czy są znacznie taniej ?

Edytowane przez Gregi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz porównywarkę sklepów z surowcami sporządzoną przez naszego forumowego kolegę. Najpierw sprawdź czy, któryś ze sklepów jest na tyle blisko, że mógbyś odbierać surowce osobiście. To robi największe oszczędności. Są oczywiście ekstrakty w dużych opakowaniach. Wystarczy poszukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.