Skocz do zawartości

Sklep homebeer.pl


micd84

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory byłem zadowolony z zakupów w tym sklepie ale ostatnio już się poirytowałem, w 2 kolejnych zamówieniach 3 pomyłki. Najpierw dostałem nie ten słód który zamawiałem, później nie taka ilość chmielu jaką zamawiałem a dzisiaj znowu pomyłka ze słodem, miał być Carapils a dostałem jakiś ciemniejszy karmelowy, mimo że podpisane Carapils, a wygląda jak Karmelowy 30 ze Strzegomia.

Straciłem do nich zaufanie, ja rozumiem że może się zdarzyć pomyłka ale trochę tego za dużo ostatnio. Oczywiście towar został wymieniony ale straciłem czas a w ostatnim przypadku już nie zdążę wymienić bo jutro warzę :(

Szkoda bo miałem sklep w okolicy ale następnym razem już wolę zamówić wysyłkowo gdzie indziej bo do homebeer.pl już nie mam zaufania a ja przede wszystkim cenię sobie solidność. A wystarczyłoby żeby sklep trochę dokładniej sprawdzał co pakuje, ehh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tam kilkanaście zakupów i wszystkie bezproblemowe. Może po prostu miałeś pecha? Przy częstych i małych zakupach możliwość zaopatrzenia sie blisko siebie to duża oszczędność. Zmieniając sklep nie masz gwarancji, że też czegoś nie pomylą a w homebeer już pewnie będą bardzo dokładnie zajmować się twoimi zamówieniami jeśli troche ich opieprzyłeś :-).

Edytowane przez amorph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge powiedziec zlego slowa o chlopakach. Nigdzie nie mialem tak szybkiej realizacji zmowienia jak u nich. Zadnej pomylki nie bylo a do tego ceny bardzo przyzwoite. Mysle ze powinienes dac im jeszcze jedna szanse ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję już jakiś czas słody itd. w tym sklepie i jestem zadowolony. Raz tylko zdarzyło się że zapomnieli o jednym słodzie, ale szybko dosłali. Z kolei miałem bardzo pozytywnie rozpatrzoną reklamację termometru http://homebeer.pl/pl/elektroniczny-termometr-do-zywnosci-0-110c.html , który po kilku warzeniach się zepsuł. Po prostu dostałem nowy termometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

właśnie kupiłem drugi zestaw. Pierwszy oceniam bardzo dobrze :) - szybkość światła + dobra obsługa.

 

Słody w cenach super, wielki plus za możliwość kupna słodów w małych ilościach (100g), ceny chmielu i sprzętu normalne, przesyłka do paczkomatu. Zestawy słodów w ogóle nieopłacalne (lepiej kupować oddzielnie)

Edytowane przez KapitanPlaneta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy mieliście może problem z śrutowanym słodem (Strzegom)? Pierwszy raz kupowałem nie bezpośrednio w Strzegomiu śrutowany pale ale i myślałem wczoraj że mnie coś trafi, filtracja -masakra, to 3 warka na tym słodzie i poprzednie też szły wolno, ale miały inne dodatki (nzpa z 600g płatków owsianych oraz coffe stout). Złoże zbijało się okrutnie, straszną mąka, mało widocznej łuski. zabierałem na lenia 65 stopni, 90minut, w lodówce, tylko pale ale 5,5kg. Filtracja trwała niemal 3 godziny.

Bo poza tym "drobiazgiem" oraz cienkimi workami w które jest pakowany słód (Strzegom pakuje w niemal pancerne worki"), to wszystko szybko i sprawnie, plus za możliwość kupna 25kg słodu, który mogą zapakować w worki po 5kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem wezmę dłuższy filtrator, może to coś pomoże i będę się starał mieszać z innymi słodami. A co do wydajności to faktycznie wyszło więcej niż zwyczajowo (ale niestety nie uwzględniłem tego, co mi zostało w szyszce, którą pierwszy raz chmieliłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kilka słów sprawiedliwej oceny . Bardzo troskliwe i indywidualne podejście do klienta . Dobre ceny , i asortyment .

Reklamacje nieszczelnego nowego kranika do fermentora obiecano uznać bez odsyłania go

Jako minus - w zestawach surowców słody pakowane są osobno , nie w jednym worku , do tego niektóre zestawy są na 10 l i trzeba je mnożyć . Przy zakupie np. trzech różnych zestawów mamy mnóstwo worków , trzeba szukać receptury na stronie , sprawdzać , mnożyć i nietrudno o pomyłkę ( niestety przytrafiła mi się )

 

+ obsługa , kontakt , ceny , gratisowe śrutowanie , rozpatrywanie reklamacji , szybkość wysyłki , możliwość zakupu mniejszych ilości słodów niż 1 kg

 

- pakowanie chmieli , pakowanie zestawów surowców

 

Jednak całokształt póki co zdecydowanie na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobne pakowanie słodów to podstawa i + . Każdy jest opisany więc nie widzę problemu. Instrukcja ogólna też musi być. Quentin, nie może być inaczej.

No jak nie może? Dużo łatwiej byłoby, gdyby słody były pakowane osobno, ale zestaw stanowił zestaw spakowany w jeden większy worek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja jaką proponuje BuDeX jest już lepsza . Choć nie wiem czemu nie mogą być wszystkie w jednym worze jak praktykuje TB ? I tak jak mówiłem , do paczki nie jest dołączona receptura , musiałem łazić po ich stronie i szukać . Dla mnie to minus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie wiem czemu nie mogą być wszystkie w jednym worze jak praktykuje TB ?

 

Dlatego, że piwowarzy mają różne preferencję. Niby w 99% przypadkach wszystkie słody jasne wrzuca się razem, ale są piwowarzy, którzy wrzucają różne słody w różnych temp. nigdy nie wiadomo co komu strzeli do łba :) Na moim przykładzie: kupiłem zestaw z CP na dry stouta (słody jasne razem, ciemne razem) ale odechciało mi się go warzyć i teraz próbuję wykorzystać te mieszanki w innych piwach. Akurat proste bo razem mam pilzneński+monachijski, ale w przypadku zmieszania razem czterech różnych słodów może być problem z wykorzystaniem sensownym czegoś takiego.

 

Tak jest po prostu bezpieczniej dla wszystkich. A włączenie myślenia by np słody spakowane osobno wrzucić do jednego pudła w domu, albo patrzeć co się sypie do garnka nie jest czymś super wymagającym.

 

A tak wracając do samego sklepu. Zamierzam robić zakupy w najbliższym czasie tu. Ciekawe ceny, fajny patent np ze słodami Weyermanna (stała kwota za 100g dowolnego słodu - chociaż dziwne, że w tej ofercie jest żytni, a nie ma go do kupienia normalnie np jako 1kg) szkoda, że brak drożdży płynnych.

Edytowane przez Dazhdbog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda metoda ma swoich zwolenników . OK - pakowanie słodów osobno ma sens . Ale naprawdę grupowanie ich w zestawy - każdy zestaw w osobnym worku byłoby po prostu ułatwieniem i eliminowało możliwość pomyłki . Tu się będę upierał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!!

W ZWIĄZKU Z BRAKAMI KADROWYMI (NIESTETY CHOROBA MAGAZYNIERA) WSZYSTKIE ZŁOŻONE ZAMÓWIENIA DO ODWOŁANIA KOMUNIKATU BEDĄ WYSYŁANE Z OPÓŹNIENIEM.

 

Czas realizacji zamówień zostaje wydłużony do 7-10 dni.

Edytowane przez Dazhdbog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!!

W ZWIĄZKU Z BRAKAMI KADROWYMI (NIESTETY CHOROBA MAGAZYNIERA) WSZYSTKIE ZŁOŻONE ZAMÓWIENIA DO ODWOŁANIA KOMUNIKATU BEDĄ WYSYŁANE Z OPÓŹNIENIEM.

 

Czas realizacji zamówień zostaje wydłużony do 7-10 dni.

Fajnie i porzadnie z ich strony ze dali to na głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mimo komunikatu o chorobie paczka zamówiona w niedzielę w nocy jest już u mnie w domu. Wysyłka do paczkomatu. Chłopaki mieli co robić bo było w 20 kg słodów do ześrutowania i jeszcze kilka innych drobiazgów.

Tak na marginesie jak porównywałem sklepy to chyba oni najtaniej mają jeśli chodzi o śrutowane słody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.