Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Bydgoszcz - "Homebrew.pl" (ul. Poznańska 21)


feelon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niedawno otworzyliśmy sklep stacjonarny dla piwowarów domowych w Bydgoszczy. Postanowiliśmy zrobić w nim piwny depozyt, gdyż w naszym mieście jeszcze takiego nie ma :)

 

Skrzynka na razie jest jeszcze pusta. Od najbliższego poniedziałku serdecznie zapraszamy do uzupełniania jej.

 

Regulamin pozwoliłem sobie skopiować od istniejących już depozytów. Mam nadzieję, że nikt nie ma nic przeciwko.

 

Sklep "Homebrew.pl"

ul. Poznańska 21

85-129 Bydgoszcz

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek godz. 16-20

 

Idea depozytu:

Depozyt służy wymianie piw pomiędzy piwowarami domowymi, główną celem jest edukacja, zarówno dla degustującego jak i dla autora piwa. Dlatego też ważne aby przestrzegać zasad depozytu.

 

ZASADY depozytu:

Piwo musi być oznaczone, minimum informacji to:

- nicki lub imię nazwisko lub nazwa browaru

- styl piwa

 

Nieobowiązkowe ale mile widziane: Blg początkowe i końcowe, alkohol, skład, daty warzenia i rozlewu.

Dokładniejsze opisanie piwa to lepsza i bardziej precyzyjna notka degustacyjna.

 

Forma oznaczenia:

- etykieta klejona

- zawieszka

 

Forma wymiany:

Wymieniamy piwa 1 do 1 czyli tyle ile bierzemy tyle zostawiany, ewentualnie można zostawić więcej niż bierzemy jeśli jest na to miejsce w skrzynce.

 

Po wymianie:

- wrzucamy info co zabraliśmy a co zostawiliśmy i w jakiej ilości, dobrze byłoby to robić jak najszybciej tak aby lista piw była w miarę aktualna

- po wypiciu piwa koniecznie zostawiamy na forum / PW krótką notkę degustacyjną

 

Forma notki degustacyjnej:

- opis w tym wątku za kolejnością

- założenie wątku (Nazwa browaru - Nazwa Piwa) w dziale Degustacje piw domowych i wrzucenie linka do tego tematu. Plus - jeśli dane piwo pobierze kilku piwowarów, każda kolejna recenzja może pojawić się w tym samym temacie. Jest to bardziej czytelne dla autora piwa, notki nie giną w czeluściach tego tematu. Minus - trzeba odszukać sobie taki temat lub zweryfikować czy piwo nie było oceniane ale ... jeśli wybierzecie tą formą pomogę robić na bieżąco spis treści w pierwszym poście.

 

Jakich piw nie zostawiamy w depozycie:

- zainfekowanych lub takich, które mają znamiona infekcji!

- piw przegazowanych mających znamiona granatów!

 

depozyt.png

Edytowane przez feelon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. W depozycie pojawiły się pierwsze piwa, i to od razu takie rarytasy. Pierwsze 4 sztuki w naszej skrzynce zawdzięczamy browarowi Kuchenny Bronxx.

 

Stan skrzynki:

1. Kuchenny Bronxx - Russian Imperial Stout - 25,4 BLG. - 10,1% alk. - 15.10.2013 (leżakowany ponad rok!)

2. Kuchenny Bronxx - Old Ale - 20,2 BLG. - 9.0% alk. - 04.10.2014

3. Kuchenny Bronxx - Whisky Oak Aged Old Ale - 20,2 BLG. - 9.0% alk. - 04.10.2014

4. Kuchenny Bronxx - Porto Oak Aged Old Ale - 20,2 BLG. - 9.0% alk. - 04.10.2014

 

 

depozyt-bronxx.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dzięki Homebrew.pl,tymi piwami zapoczątkowałem coś co bydgoscy piwowarzy docenią i rzucą się do uzbierania całej skrzynki i płynnej wymiany swoich specjałów! Jakoś do tej pory nie było chętnych na depozyt, co mnie trochę dziwi, bo to najlepsza chyba konfrontacja z wyrobem innych piwowarów! Pozdrawiam i w imieniu swoich piw.. ZAPRASZAM :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan skrzynki sukcesywnie się zwiększa. Jeszcze trochę i uda się zapełnić całą ;) Browar Maciaszka oraz Richert's Brewery wstawili swoje piwa.

 

Aktualny stan skrzynki (7/20):

1. Kuchenny Bronxx - Russian Imperial Stout - 25,4 BLG. - 10,1% alk. - 15.10.2013 (leżakowany ponad rok!)

2. Kuchenny Bronxx - Old Ale - 20,2 BLG. - 9.0% alk. - 04.10.2014

3. Kuchenny Bronxx - Whisky Oak Aged Old Ale - 20,2 BLG. - 9.0% alk. - 04.10.2014

4. Kuchenny Bronxx - Porto Oak Aged Old Ale - 20,2 BLG. - 9.0% alk. - 04.10.2014

5. Browar Maciaszka - Polish India Pale - 12 BLG - warzone 02.11.2014

6. Richert's Brewery - AIPA Holic - American India Pale Ale - 15 BLG - 6,7% alk. - butelkowane około 9.12.2014

7. Richert's Brewery - Pszenica - Hefe-Weizen - 11 BLG - 4,4% alk. - butelkowane około 15.12.2014

 

depozyt-2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Dzisiaj dodałem do depozytu dwie butelki AIPA, początkowe 16 BLG, rozlane 01.12.2014 :)

Zabrałem do degustacji jedną butelkę Kuchenny Bronxx - Old Ale.ę - 20,2 BLG.

W przyszłym tygodniu dostarczę Weizenbock i RISa, :beer: Mam nadzieję, że za chwilę będzie pełna skrzynka ;)

Do listy dodałem swoje piwko a usunąłem to co zabrałem. Fajnie by było jak każdy kto wstawia do depozytu aktualizował listę, wtedy będzie wiadomo co jest w skrzynce.

Tak myślę

A co Wy myślicie o tym?

 

Aktualny stan skrzynki (8/20):

1. Kuchenny Bronxx - Russian Imperial Stout - 25,4 BLG. - 10,1% alk. - 15.10.2013 (leżakowany ponad rok!)

2. Kuchenny Bronxx - Whisky Oak Aged Old Ale - 20,2 BLG. - 9.0% alk. - 04.10.2014

3. Kuchenny Bronxx - Porto Oak Aged Old Ale - 20,2 BLG. - 9.0% alk. - 04.10.2014

4. Browar Maciaszka - Polish India Pale - 12 BLG - warzone 02.11.2014

5. Richert's Brewery - AIPA Holic - American India Pale Ale - 15 BLG - 6,7% alk. - butelkowane około 9.12.2014

6. Richert's Brewery - Pszenica - Hefe-Weizen - 11 BLG - 4,4% alk. - butelkowane około 15.12.2014

7. Browar Endrju - AIPA, 16 BLG- 01.12.2014

8. Browar Endrju - AIPA, 16 BLG - 01.12.2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zgadzam się, aczkolwiek jeżeli ktoś tego nie zrobi to nie będzie problemu - zawsze mogę zapostować z aktualnym stanem skrzynki. Dodatkowo jeżeli ktoś nie ma pomysłu na etykietę albo nie chce mu się w to bawić to nie ma problemu w tym, aby przynieść nieoznakowane piwo, wydrukujemy mu nalepkę z podstawowymi informacjami, które nam poda. W końcu najważniejsza jest zawartość :)

 

Z informacji około-skrzynkowych - dołożyłem 3 swoje piwa, wszystkie dosyć świeże, ale prawdopodobnie i tak jeszcze chwile poleżą zanim ktoś się na nie skusi. Dodatkowo doszły dwa piwa browaru Brewfox.

 

Aktualny stan skrzynki (13/20):

1. Kuchenny Bronxx - Russian Imperial Stout - 25,4 BLG. - 10,1% alk. - 15.10.2013 (leżakowany ponad rok!)

2. Kuchenny Bronxx - Whisky Oak Aged Old Ale - 20,2 BLG. - 9.0% alk. - 04.10.2014

3. Kuchenny Bronxx - Porto Oak Aged Old Ale - 20,2 BLG. - 9.0% alk. - 04.10.2014

4. Browar Maciaszka - Polish India Pale - 12 BLG - warzone 02.11.2014

5. Richert's Brewery - AIPA Holic - American India Pale Ale - 15 BLG - 6,7% alk. - butelkowane około 9.12.2014

6. Richert's Brewery - Pszenica - Hefe-Weizen - 11 BLG - 4,4% alk. - butelkowane około 15.12.2014

7. Browar Endrju - AIPA, 16 BLG- 01.12.2014

8. Browar Endrju - AIPA, 16 BLG - 01.12.2014

9. Browar Feelon - IPA Single Hop Pacific Gem - 15 BLG - butelkowane 23.12.2014

10. Browar Feelon - American Brown Ale - 14 BLG - butelkowane 26.12.2014

11. Browar Feelon - Belgian Witbier - 11 BLG - butelkowane 06.01.2015

12. Browar Brewfox - Christmas Ale - 13 BLG - butelkowane 05.12.2014

13. Browar Brewfox - Witbier - 11 BLG - butelkowane 27.12.2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OLD ALE

BROWAR "KUCHENNY BRONXX"

 

Jestem początkującym smakoszem :) więc za bardzo się nie rozpiszę, ale do rzeczy:

Piana trochę słaba, ale może za bardzo schłodziłem butelkę :) piękny ciemny kolor, w smaku słodowo słodkie, wyczuwalny karmel, super rozgrzewające ;) idealne na zimowe wieczory przy komiku :beer:

Za trzy tygodnie wpadam i bardzo chętnie wymienię się na coś ciekawego z tym Piwowarem :okey:

Edytowane przez AMacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w depozycie ostatnimi czasy się dzieje. Ale czemu nie miałoby się dziać więcej? ;) Dlatego pomyśleliśmy o tym, aby zorganizować mały konkurs. Do końca marca 2015 roku, kto wymieni się jakimś piwem w depozycie oraz podzieli się degustacją w tym temacie (lub wklei linka do degustacji jak kolega z Groty Piwnej) będzie brał udział w losowaniu nagród:

  • 25 kilogramowy worek słodu pilzneńskiego
  • 100 gram wybranego chmielu zagranicznego dostępnego w naszym sklepie
  • 100 gram wybranego chmielu polskiego dostępnego w naszym sklepie

Oczywiście Ci, którzy dotychczas skorzystali już z depozytu nie będą pokrzywdzeni i też będą brali udział w losowaniu :)

Zapraszamy do korzystania z depozytu, bo to na prawdę fajna inicjatywa, aby poszerzać horyzonty.

 

Aktualny stan skrzynki (15/20):

1. Browar Maciaszka - Polish India Pale - 12 BLG - warzone 02.11.2014

2. Richert's Brewery - AIPA Holic - American India Pale Ale - 15 BLG - 6,7% alk. - butelkowane około 9.12.2014

3. Richert's Brewery - Pszenica - Hefe-Weizen - 11 BLG - 4,4% alk. - butelkowane około 15.12.2014

4. Browar Endrju - AIPA, 16 BLG- 01.12.2014

5. Browar Endrju - AIPA, 16 BLG - 01.12.2014

6. Browar Feelon - IPA Single Hop Pacific Gem - 15 BLG - butelkowane 23.12.2014

7. Browar Feelon - American Brown Ale - 14 BLG - butelkowane 26.12.2014

8. Browar Feelon - Belgian Witbier - 11 BLG - butelkowane 06.01.2015

9. Browar Brewfox - Christmas Ale - 13 BLG - butelkowane 05.12.2014

10. Browar Brewfox - Witbier - 11 BLG - butelkowane 27.12.2014

11. Browar Endrju - Żytnia IPA - 16,5 BLG - butelkowane 30.12.2014

12. Chyba Browar - Bronek 10 - Cool American Wheat IPA - 11 BLG - 12.2014

13. Chyba Browar - Pitch Black - Chocolate APA - 17 BLG - 01.2015

14. Chyba Browar - Pitch Black - Chocolate APA - 17 BLG - 01.2015

15. Chyba Browar - Pitch Black - Chocolate APA - 17 BLG - 01.2015

Edytowane przez feelon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Degustacja piwa Żytnie IPA - Browar Endrju

A więc tak:

Barwa:Ciemny bursztyn

Zapach:Amerykański chmiel(jestem ciekaw jakie odmiany)

Smak:Żywica,owoców cytrusowych trochę mniej,posmaki ziemiste,goryczka średnia ,trochę powyżej średniej,bardzo przyjemna lekko zalegająca ,ale mi to nie przeszkadza,piwo jest jakby gęstsze zapewne przez dodatek słodu żytniego(ile procent w zasypie?)

Bardzo smaczne piwko,gratuluję piwowarowi. :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sam zostawiłem swojego stouta przygotowanego specjalnie na święta Bożego Narodzenia, poniżej zamieszczam degostacje tego co zabrałem :)

 

Degustacja piwa American Brown Ale z Browaru Feelon:

Aromat: po otwarciu butelki uderzyły po nosie aromaty chmielowe, trawiaste, po przelaniu do szkła pomelo, cytrusy, słodki aromat, palone (narzeczona stwierdziła, że kawa ale moim zdaniem niezupełnie)

Wygląd: jasno brązowe, pod światło bardziej bordowe, dość klarowne, piana trwała, centymetrowa warstwa utrzymała się dość długo, lekko brudzi szkło, ładnie to wygląda J.

Smak: karmelowe, wyczuwalna intensywna, przyjemnie zostająca na języku goryczka, jakieś jakby ciastka albo orzechy (na myśl przychodzą mi laskowe), w smaku czuć więcej kawy ale taką słabą rozpuszczalną, nagazowane lekko moim zdaniem idealnie, przyjemnie miesza się karmelowość z goryczką. Pije się bardzo przyjemnie, chętnie spróbuję jeszcze raz J Lekkie a zarazem nie nudne.

Po napisaniu tego poczułem jego moc J lekko przytępione zmysły już mam więc kilka procentów to ma.

Nie jestem jakoś dobry w wyczuwaniu aromatów, żadnych kursów sensorycznych nie kończyłem ale coś tam czuję i mnie się piwo podoba J pyszniuśkie, przyjemne i ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Degustacja piwa Żytnie IPA - Browar Endrju

A więc tak:

Barwa:Ciemny bursztyn

Zapach:Amerykański chmiel(jestem ciekaw jakie odmiany)

Smak:Żywica,owoców cytrusowych trochę mniej,posmaki ziemiste,goryczka średnia ,trochę powyżej średniej,bardzo przyjemna lekko zalegająca ,ale mi to nie przeszkadza,piwo jest jakby gęstsze zapewne przez dodatek słodu żytniego(ile procent w zasypie?)

Bardzo smaczne piwko,gratuluję piwowarowi. :okey:

Bardzo dziękuję za opinię :) chmiele które użyłem to: Pacyfic, Citra, Amarillo, Cascade.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Degustacja piwa Whisky Oak Aged Old Ale z 4 października 2014 roku.

Piwo przekazałem koledze z Gdyni, który coś tam wie o piwach ;) no i poszło w świat, będzie kilkaset odsłon :okey:

 

 

Po tej opinii żałuję, że sam nie zdegustowałem :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez AMacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj zostawiłem butelkę Double IPA 20Blg wymienioną na Pitch Black z Chyba Browaru.

 

Degustacja Pitch Black - Chyba Browar (Rocket Choco APA) ekstr. 17Blg, alk. 6.5%:

 

degust3.jpg

 

Barwa ciemnobrunatna, niemal czarna z niezbyt obfitą drobnopęcherzykową, średniotrwałą pianą.

Aromat słodkiej mlecznej czekolady, lekko zbliżony do typowego aromatu Black IPA choć chmiel prawie niewyczuwalny. Ogólnie aromat bardzo przyjemny, dość intensywny,

leciutko wyczuwalny alkohol i z czasem wyszła też lekka farba emulsyjna.

W smaku bardzo czekoladowe, dosyć słodkie z niską goryczką, brak kwaśności od ciemnych słodów. Pijalność niezła, mimo że piwo jest dość pełne, wysycenie na początku

było konkretne, ale na szczęście szybko się obniżyło i piło się bardzo przyjemne. Dla mnie słodycz na idealnym poziomie przez co takie delikatne piwo smakowało mi bardziej niż mocno goryczkowe Black IPA. Gratulacje, naprawdę świetne piwo!

 

Mam pytanie do piwowarów: na jakim etapie zacierania dodawaliście ciemne słody i czy coś dodatkowo robiliście aby nie wniosły one kwaśności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zbliża się okres odstawienia wyskokowych napitków zdegustowałem właśnie wymienione dwa piwa z depozytu.

Na początek Christmas Ale z browaru Brewfox 13Blg 05-12-2014.

Piana - brak

Klarowne, miedziane, jestem pod wrażeniem koloru właśnie. Chciałbym taki uzyskać w Red Ale.

Zapach owocowy.

Nagazowanie symboliczne.

Chmiele w smaku wyraźnie wyczywalne a oczekiwanych w świątecznym piwie przypraw nie odnalazłem jak w smaku tak i w aromacie.

Być może nikłe nagazowanie mieści się w stylu lecz nie jest on w takim razie moim ulubionym. Brak wyczuwalnych wad piwa, co mi się w zasadzie nie zdarza i co muszę w takim razie docenić.

Ocena bardzo subiektywna 5/10.

 

Zdjęcie w poprzedzającym poście przedstawia drugie piwo Pitch Black z Chyba Browaru

Choco APA 17Blg 6,5% styczeń 2015.

Wizualna oprawa robi wrażenie. Etykieta, kontretykieta zarojektowane z wielką dbałością. No i ten stempelek na kapslu.

Czarne nieprzejrzyste.

Piany brak.

Aromat wyraźnie chmielowy lecz nienahalny.

W smaku dobrze zbilansowana chmielowość i słodowość. Alkohol niewyczuwalny. Wysycenie mizerne.

Myślałem, że chmiele zabiją wszystkie inne doznania i przeliczyłem się. Dobrze zbilansowane bez zauważalnych wad piwo. Mimo początkowych obaw nie cała para poszła w zewnętrzną powłokę. Brak piany i bardzo symboliczne wysycenie obniżają jednak moją bardzo subiektywną ocenę 7/10.

Piwo ma potencjał jednak wyleżakowałbym je jeszcze ze trzy miesiące przed prezentacją. Kolory eteykietki w ciemności nie wyblakną, aromat, który i tak nie jest tu pierwszoplanowy, zbytnio się nie stępi, wybitnie poprawny balans smakowy wygadzi się jeszcze bardziej a być może pojawią się moje ulubione bąbelki.

 

 

Zostawiłem:

Cydr Blg14/0 8,4% 09.2014 17.11.2014

Witek Blg12/4 4,8% 22.11.2014 06.12.2014

Porter Blg22/6 9,6% 31.03.2014 01.05.2014

Barley Wine Blg37,5/9,5 16% 17.10.2011 10.01.2012/10.2012

Edytowane przez cemik1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch w skrzynce ostatnie zdecydowanie wzrósł. Niektóre piwa ledwo co się pojawiły, a już zostały wymienione jak np. Barley Wine (nie dziwota). Zrobiliśmy podsumowanie, aby stan skrzynki był wiadomy.

 

Aktualny stan skrzynki (17/20):

1. Browar Maciaszka - Polish India Pale - 12 BLG - warzone 02.11.2014

2. Richert's Brewery - Pszenica - Hefe-Weizen - 11 BLG - 4,4% alk. - butelkowane około 15.12.2014

3. Browar Endrju - AIPA, 16 BLG- 01.12.2014

4. Browar Endrju - AIPA, 16 BLG - 01.12.2014

5. Browar Brewfox - Witbier - 11 BLG - butelkowane 27.12.2014

6. The Brew Brothers - Double IPA - 20 BLG - butelkowane 22.11.2014

7. M. Kamiński - Witbier - 12 BLG

8. M. Kamiński - Pszeniczne - 14 BLG

9. M. Kamiński - IPA - 17 BLG

10. Browar Marcina - Czekoladowy Stout - 13 BLG - butelkowane 25.10.2014

11. Browar Mały Zły Wiejski - Porter - 22 BLG - butelkowane 01.05.2014

12. Browar Mały Zły Wiejski - Witbier - 12 BLG - butelkowane 06.12.2014

13. Browar Mały Zły Wiejski - Cydr - 14 BLG - butelkowane 17.11.2014

14. Browar Aviarium - Double Vanilla Stout - 19,5 BLG - butelkowane 11.01.2015

15. Browar Aviarium - Double Vanilla Stout - 19,5 BLG - butelkowane 11.01.2015

16. Browar Aviarium - Double Vanilla Stout - 19,5 BLG - butelkowane 11.01.2015

17. Browar Aviarium - Double Vanilla Stout - 19,5 BLG - butelkowane 11.01.2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.