Skocz do zawartości

Pierwsze warzenie - teoria w konfrontacji z praktyką i parę pytań ;)


simer17

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem że przelewa się na cichą po to by piwo sobie dofermentowało bez nadmiernej ilości drożdży i osadów i żeby było mniej mętne. Czyli co, możliwe że przez to że usunąłem drożdże to piwo nie dofermentuje i zostanie 5 blg ? więc co teraz radzicie, potrzymać z tydzień na cichej i jeszcze raz zlać znad osadu do drugiego fermentora i butelkować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

większość robi około tydzień burzliwej i tydzień cichej

Do tej pory słyszałem to stwierdzenie od jednej osoby. Częściej słyszałem: zamykam na 10-14 dni, potem pierwszy pomiar.

 

Źle zrobiłem ?

Niekoniecznie, pozostałe drożdże mogą dofermentować piwo. Jeżeli fermentacja przebiega poprawnie, to wydłużenie burzliwej pozwoli dofermentować piwo i usunąć produkty uboczne fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym większość robi około tydzień burzliwej i tydzień cichej

 

Uwaga na nisko przelatujące kwantyfikatory! :D

 

Na początku swojej przygody z piwowarstwem najlepiej po prostu zamknąć fermentor na 2-3 tygodnie i tylko kontrolować temperaturę. Bez żadnego niepotrzebnego przelewania, zaglądania, czy otwierania. Potem sprawdzić czy na przestrzeni 2-3 dni ekstrakt jest stały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok trudno może jednak jakieś to piwo wyjdzie, potrzymam tydzień na cichej, zbadam BLG, później za 3 dni znowu zbadam BLG, jak się nie zmieni to zabutelkuję. Następnym razem dam 14 dni burzliwej. swoją drogą nawet w instrukcji z browamatora pisało tak:

Fermentacja:

 

burzliwa w temp. 18-21 C przez 7 dni, później cicha w temp. 18-21 C przez 14 dni.

Butelkować z użyciem glukozy (70 g na 10 litrów piwa).

 

Zabutelkowane, trzymać w temp. 18-21 C przez co najmniej 3 tygodnie (refermentacja), następnie

 

leżakować w temp. poniżej 15 C (o ile to możliwe) przez 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych 2 następny pomiar i wtedy mamy jako taka jasność co dzieje sie z naszym piwem

Ja to jeszcze jednak na pianę zwracam uwagę.

A ja niekoniecznie. Ostatnio zlalem ma cicha piwo po 12 dniach burzliwej i stałym BLG od 4 dni za to z piękna czapa pianowo drożdżowa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych 2 następny pomiar i wtedy mamy jako taka jasność co dzieje sie z naszym piwem

Ja to jeszcze jednak na pianę zwracam uwagę.

A ja niekoniecznie. Ostatnio zlalem ma cicha piwo po 12 dniach burzliwej i stałym BLG od 4 dni za to z piękna czapa pianowo drożdżowa. ;)

 

Dr2 wraźnie użył słowa "jeszcze", a nie np. "tylko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo sobie dofermentowuje na cichej, bulka co minutę średnio czyli BLG coś jeszcze zejdzie, planowana data butelkowania 9 listopad, a 11 listopada rusza 2 warka, świąteczne APA, składniki będą u mnie na dniach, planuję poprawić wszystkie niedociągnięcia z pierwszej warki oraz dorzucić chmielenie na zimno, dokładny plan warzenia podam w najbliższym czasie to mi powiecie czy się to kupy trzyma, no i niedługo będzie trzeba zamykać ten temat gdyż codziennie staram się zwiększać swoją wiedzę na temat piwowarstwa i mam nadzienadzieję że już nie będę musiał was męczyć co 5 minut pytaniami z dość podstawowej wiedzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sytuacja wygląda tak, piwo sobie dochodzi na cichej i niestety czas i moja niecierpliwość zmusi mnie do butelkowania w weekend :D Ponieważ trzeba uwarzyć kolejne piwo na święta/nowy rok. Butelkowanie planuje z około 110 g cukru rozpuszczonego w 200 ml gotowanej wody, mam 18 l piwa, myślę że powinno być ok z tego co w wiki pisze, aczkolwiek to moje pierwsze piwo więc się okaże. A jeśli chodzi o drugą warkę, to składniki już zamówione, kobitka przywiezie mi je w piątek z Krakowa a ALEMBIK.EU, więc 11 listopada lecimy z koksem :D I ma wyglądać to tak:

Strzegom pale ale 5 kg

Strzegom pilzneński 1 kg

Cara red wayermann 50 EBC 0.25 kg

Cara gold Castle Malting 120 EBC 0.25 kg

Chmiele:

Simcoe 50g

Cascade 50g

Amarillo 50 g

 

A całość będą jeść US-05 11.5g

 

Zacieranie:

20 l wody do zasypu

45 minut w około 62 °C

20 minut w około 72 °C

Wygrzew 5 minut w 77 °C

 

Wysładzanie około 2 X 8l ( Chcę uzyskać około 30l brzeczki i później w garze zredukuję do 26-27 l)

Gotowanie:

15 g Simcoe na 60 min

10g Amarillo na 30 min

10g Cascade + 10g Amarillo na 10 min

10g Simcoe + 10g Cascade + 10g Amarillo na 5 min

20g Cascade + 10 g Amarillo na 0 min

 

Chłodzenie w wannie w około 2h do temperatury około 25°C

 

Z obliczeń przy wydajności około 60 % wychodzi że otrzymam po gotowaniu około 27 l 13-14 blg (zależnie czy wydajność będzie trochę mniejsza czy większa)

2 l liczę na odpad (chmieliny i osady białkowe) Więc do fermentowa powinno trafić około 25 litrów 13-14 BLG ;)

Co to ma być ? Coś pomiędzy APA a AIPA, nie za wysoka goryczka, na takie coś liczę. Mam zamiar to trzymać 2 tygodnie na burzliwej jak już wspomniałem z 11.5 g suchych US-05 po czym będzie cicha z chmieleniem na zimno:

25g Simcoe + 10g Amaillo + 10g Cascade

 

Co o tym myślicie ?

Edytowane przez simer17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelkowanie planuje z około 110 g cukru rozpuszczonego w 200 ml gotowanej wody, mam 18 l piwa, myślę że powinno być ok

 

Polecam użycie kalkulatora. Wcześniej używałem tego ale teraz coś nie chce mi się załadować. Na szybko znalazłem inny. Spróbuj. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za radę, na pierwszy raz dam 110g na 18l a jeśli mi się będzie widziało za dużo gazu to do warki 2 poleci mniej. Co do kalkulatora z stronki którą mi jacho-b podałeś to niestety nie za bardzo potrafię go obsłużyć, mój angielski jest raczej słaby i to dlatego. Czekam jeszcze na opinię na temat receptury na warkę 2 czy to się w miarę kupy trzyma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za link, program działa super :D

Procent odfermentowania surowca zawsze przyjmować 100 % ? Czy np przy mocniejszych piwach daje się mniej ?

Edytowane przez simer17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

% Odfermentowania surowca zmienia się w zależności od użytego środka do refermentacji, nie korzystałem z tego programu, ale pewnie jak zmienisz z cukru na np. ekstrakt to wartość w tym polu maleje. Raczej nic tam nie zmieniaj chyba, że używasz czegoś niestandardowego do refermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, dawno się nie odzywałem jak tam moje piwo ;) Sprawa wygląda następująco, piwo od tygodnie w butelkach na refermentacjii, a kolejna warka już kończy burzliwą (APA), wyszło 26l 14 blg, pochwalę się, bo pierwsza warka miała wydajność na poziomie 54 %, a druga ma poziomie 63 % tak że nauka nie poszła w las i jestem zadowolony ;) Ogólnie w najbliższym czasie planuję zakup refraktometru oraz chłodnicy zanurzeniowej z rury karbowanej, aby było szybciej z chłodzeniem i prościej, i lecimy dalej z tematem ;) Przyznam się, nie wytrzymałem i dziś butelkę spróbowałem :D jak na pierwsze piwo jestem mega zadowolony. Goryczka fajna, tak z 35-45 ibu, piana i nagazowanie jeszcze małe ale to dopiero tydzień refermentacji, zapach fajny, głównie owoce tropikalne, podobny do Lwówka Jankesa. Piwo zostawiam w spokoju na 2 tygodnie aby się trochę sklarowało ponieważ jest mętne, i dogazowało. Dzięki wszystkim za rady i pozdrawiam, dalej poradzę sobie mam nadzieje sam :D

Edytowane przez simer17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem głównie w tym kontekście że poradzę sobie sam czyli że nie będę męczył banalnymi pytaniami w tym temacie. a nie że porzucam forum i znikam :D Ogólnie lubię fora internetowe, i myślę że będę stałym bywalcem gdyż powoli łapię bakcyla piwowarstwa domowego ;) Co do wymian czyli tzw depozytów piwnych, to muszę poczekać aż w spokoju sobie piwo dofermentuje, dogazuje się i wyklaruje, i jeśli uznam że finalny produkt się nadaje do depozytu/wymiany, to czemu nie ;) Widzę że kolega nie daleko mieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak wymiany! Możesz coś podrzucić :)

No i jak tam z tym depozytem wiadomo coś, rozmawiałeś może już z właścicielem Al.. ?? bo to podstawa ?? sorki offtop się robi.

Edytowane przez Mrzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.