Skocz do zawartości

ESB i aromat octu


bleblum

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie. Uwarzyłem ostatnio drugą w życiu warkę piwa - Extra Special Bitter 14blg ze słodów Château Pale Ale 5kg oraz Château Cara Blond 0,7kg. Po tygodniu burzliwej podczas pierwszego pomiaru było wszystko ok, a po 48h już można było wyczuć ocet. Jakoś specjalnie się tym nie przejąłem, przelałem na cichą i dodałem 30g chmielu i po 4 dniach aromat jest bardziej octowy, jabłkowy niż chmielowy z fuggles'a. Przechodząc do sedna zastanawiam się skąd ten zapach, może macie jakieś rady co do zwiększenia sterylności?

 

Zestaw stąd: http://piwodziej.pl/pl/p/Extra-Special-Bitter-Eko-14Blg/510

 

Przy okazji czy ktoś ma link do działających kalkulatorów, które pomogą mi obliczyć ile g cukru do re-fermentacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalkulator dostępny w dziale download :) co do octu to ja osobiście bym spróbował trochę piwa jak już i tak otwierałeś (skoro wiesz jak pachnie), ale niech lepiej się wypowiedzą Ci co mają więcej warek za sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocet to ocet, jak jest gryzący, kwaskowaty i lekko alkoholowy to nic innego jak infekcja. Z aldehydu można dopiero ocet wyprodukować, ale pachnie on całkiem inaczej czyli głównie zielone jabłuszko dla innych farba taka emulsyjna z wiadra. Chyba, że źle identyfikujesz bukiet młodego piwa. Jeżeli to jednak zakażenie octowe to najgorsze jest to, że taka infekcja posuwa się w czasie, żaden sour ale ci nie wyjdzie z tego (ocet w piwach kwaśnych to wada), więc trochę szkoda twojej pracy przy butelkowaniu, ale zobaczymy za jakiś czas jak spróbujesz piwko ;) Dokładna dezynfekcja jednak nie zaszkodzi przed następną warką przeczytaj sobie ten artykuł na temat mycia i dezynfekcji: http://www.piwo.org/topic/14975-mycie-i-dezynfekcja-najpopularniejsze-srodki-chemiczne-uzywane-w-piwowarstwie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie powiedziałem, że daje octem.

Ciężko radzić skoro czujesz ocet i jabłko. Może tak odbierasz aldehyd octowy

 

Ależ oczywiście, że nie powiedziałeś. Ty Tylko zasugerowałeś, że ktoś może odbierać zapach aldehydu octowego jako zapach octu. ;)

 

Myślę, że czytasz co piszesz i zdajesz sobie sprawę, że odpowiadając zamieszczasz treści, które będą potem obierane jako prawdziwe?

IMHO, zapach octu jest tak dobrze znanym i charakterystycznym, że chyba nie sposób go pomylić z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.