Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Czas odkopać temat z najdalszych czeluści tego forum. :naughty::drinks:
3 lata później.
 
Czy ta konstrukcja nadal się opłaca? Czy są jakieś lepsze pomysły które mi umknęły? A może na tą chwilę w grę wchodzą wyłącznie automaty??

Edytowane przez PanJaqb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 21:03, PanJaqb napisał:

Czas odkopać temat z najdalszych czeluści tego forum. emoji481.png:naughty::drinks:
3 lata później.
 
Czy ta konstrukcja nadal się opłaca? Czy są jakieś lepsze pomysły które mi umknęły? A może na tą chwilę w grę wchodzą wyłącznie automaty??
 

Moim zdaniem wszystko zależy od tego co kto potrzebuje. Jesli ktoś lubi się bawić w DIY i do tego ma parę części które mozr wykorzystać to taka inwestycja moze byc korzystna. Jednak przyłożenie karty do czytnika w przypadku automatu jest dużo prostsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adamiko napisał:

Jednak przyłożenie karty do czytnika w przypadku automatu jest dużo prostsze

Nie tylko przyłożenie karty do czytnika jest prostsze , samo warzenie na automacie jest dużo prostsze   i moim zdaniem szybsze - no ale gusta guściki   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanJaqb napisał:

Warzenie na automacie na pewno jest prostsze, ale sam sprzęt jest droższy wydaję mi się dużo droższy.
Mam w planach kupić 2 KEGi 50L + jakiś kociołek do grzania wody do wysładzania :)

Ale to dwa różne systemy. Potrzeba więcej miejsca i czasu

Godzinę temu, witur napisał:

 

Oczywiście że tak  - Grainfather g70 to koszt 7,7 K  Trochę sporo 

Można zakupić o wiele tańsze kociołki

 

20 minut temu, Robert87 napisał:

Za prawie 8k PLN to mam browar albo nawet 2 browary herms o wybiciu 100l... Dlatego wolę DIY :)

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka
 

To jest wybór między wygodą lub wielkością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do kadzi zaciernej na bazie KEG 50l. Mieszadło z silniczka, FD plus sterownik chyba Pamel PRM. Do tego mam gar 50l który będzie robił za kadź warzelną. Myśle ze warzenie na takim zestawie jest równie proste co na automacie. Rozważam też automat ale tani Royal lub Klarstein tutaj jednak trochę zniechęcają mnie wydajność i trudności w warzeniu mocarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



FD plus sterownik chyba Pamel PRM.


Panie tylko nie to, będziesz klął na siebie i swoich przodków. Ja miałem ten sterownik i z jego zalet to było tylko to, że szybko sprzedałem. Jak chcesz dobry sterownik i kumasz trochę elektrykę/elektronikę/automatykę to jesteś w stanie zrobić sobie sam dobry a nawet genialny sterownik. Jak nie masz takich zdolności to mogę pomóc:)

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, eneash napisał:

Ja przymierzam się do kadzi zaciernej na bazie KEG 50l. Mieszadło z silniczka, FD plus sterownik chyba Pamel PRM. Do tego mam gar 50l który będzie robił za kadź warzelną. Myśle ze warzenie na takim zestawie jest równie proste co na automacie. Rozważam też automat ale tani Royal lub Klarstein tutaj jednak trochę zniechęcają mnie wydajność i trudności w warzeniu mocarzy. 

A myslisz że drogi automat to ma duzą wydajność i uwarzysz mocarza?

ps zapewniam w "tanim automacie" można uwarzyć mocniejsze piwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Robert87 said:


 

 


Panie tylko nie to, będziesz klął na siebie i swoich przodków. Ja miałem ten sterownik i z jego zalet to było tylko to, że szybko sprzedałem. Jak chcesz dobry sterownik i kumasz trochę elektrykę/elektronikę/automatykę to jesteś w stanie zrobić sobie sam dobry a nawet genialny sterownik. Jak nie masz takich zdolności to mogę pomóc:)

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka
 

 

Chętnie skorzystam z pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Robert87 napisał:

A co masz ciekawego?

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka
 

 

pochwy manometryczne 1/2" 50 mm ss, manometr 1/2" ss, zawor elektromagnetyczny 1/2"  24v ss, nyple, mufki, zlacza pod weze wszystko ss, zlacza camlock, kranik probierczy 1/2" gw i inne duperelki typu o-ringi silikon vmq :D 

Edytowane przez tmk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, tmk1 said:

 

pochwy manometryczne 1/2" 50 mm ss, manometr 1/2" ss, zawor elektromagnetyczny 1/2"  24v ss, nyple, mufki, zlacza pod weze wszystko ss, zlacza camlock, kranik probierczy 1/2" gw i inne duperelki typu o-ringi silikon vmq :D 

Dobrze wiedzieć, odezwę się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.