Skocz do zawartości

Garnek do warzenia - szerszy czy węższy u podstawy ?


fotoman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że dopiero zamierzam zacząć przygodę z piwowarstwem, mam pytaie odnośnie zakupu garnka, zamierzam gotować na kuchni z palnikami gazowymi i jaki zakupić garnek emaliowany, o podswtawie 40cm a niższy, czy o podstawie 36 cm a wyższy (30L). Czy 30L także będzie wystarczający, czy jednak pracuje się wygodniej np. w 40L ?

Dziękuję za podpowiedzi

Edytowane przez fotoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważyc możesz w dowolnym garnku tylko uwzględnij terę ;)

Garnek do ważenia

 

 

popraw temat bo będzie zaraz zadyma ;)

 

IMO, garnek do warzenia to sobie dobierz taki, który najlepiej pasuje Ci na Twoją kuchenkę, o objętości na jaką Cię stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za skuchę na samym początku, już poprawione :)

 

Kuchnia - standardowa płyta 60cm, więc wejdzie jedne i drugi, teoretycznie ten szerszy można podgrzewać na dwóch palnikach.

Co wo wielkości, to mogę kupić nawet 50l, tylko czy jest sens ?

Nie zamierzam obecnie warzyć więcej niż standardowy nastaw na dwadzieścia parę litrów, więc nie wiem czy jest sens kupować na "zapas".

Gdzieś taki gar też trzeba przechowywać, a w bloku jest mało miejsca :(

Więc odnośnie pojemności to chyba sam odpowiedziałem :)

Jeśłi o podstawę to proszę o poradę jak w praktyce wychodzi, czy da się bez większego problemu większy używać 40cm na dwóch palnikch kuchenki (wiadomoże będzie ogrzewany nierównomierznie - różne wielkości palników).

Edytowane przez fotoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być sama kuchenka zwłaszcza przy chmieleniu.

Zagotować dużą ilość brzeczki nie jest łatwo więc jeśli była by możliwość grzania 2 palnikami to chyba było by łatwiej.

Sam grzeję gar 36l na kuchence, ale palnik ma ok 3 kW lekko nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszą warkę na dwóch palnikach gotowałem to była masakra w ogóle przełomu nie mogłem zauważyć. Powodem tego mogło być to że mam gaz z butli (mała kaloryczność ) U Ciebie powinno to wyglądać lepiej ponieważ masz gaz z sieci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiasz dostosować zakup do siebie. Ja warzę sam wiec 36L to dla mnie wystarczajacy garnek. Szkoda mi kregoslupa. Zakupilem tez taboret gazowy bo praca n kuchence czy to z jednym czy z dwoma palnikami to straszna meka. Nie stac mnie na tkie straty czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz kupić większy to bierz 50l - po prostu jest lepszy. Nawet jak nie planujesz większych warek teraz jak 20l, zawsze lepiej mieć zapas miejsca w kotle, uwierz mi apetyt na warzenie rośnie szybko. Po pewnym czasie z pewnością będziesz wolał zrobić warkę 40l niż dwie po 20l. Zapas w garze jest też przydatny do cięższych ekstraktowo piw np. ris ( sypie się więcej słodów ). Ja od razu jak zaczynałem to kupiłem garnek 50l 40cm x 40cm i teraz jakbym mógł się cofnąć w czasie to kupiłbym 70l a najlepiej 100l. Większy kocioł jest szerszy co ma duży plus przy grzaniu na kuchence bo można użyć więcej palników. Przy 100l kotle możesz odpalić 4 palniki a dalej możesz robić warke 20l, 50-litrowy jest dobry na 2 palniki. Więcej użytych palników to szybsze grzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku fotomana najlepszym wyjściem będzie zakup gara 50l i zrobienie chłodnicy do tego gara o szerokim uzwojeniu, a niskiej wtedy warząc warke 20l spokojnie co najmniej 3/4 chłodnicy będzie schowane i nie będzie problemu z schłodzeniem, jednocześnie w każdej chwili będzie mógł na tym samym sprzęcie uwarzyć 40l warkę - wskazane jest tylko mieszanie brzeczki w czasie chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię więcej warzyć różnych piw, mam tylko jeden zasadniczy "problem" mam duże wzięcie moich piw u rodziny i znajomych stąd jeśli mogę warzę 40l warki. Sądzę też, że z podobnym "problemem" wcześniej czy później spotka się każdy domowy piwowar o ile będzie warzył dobre piwka, dlatego polecam od razu brać sprzęt, który pozwoli na zwiększenie wybicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię więcej warzyć różnych piw, mam tylko jeden zasadniczy "problem" mam duże wzięcie moich piw u rodziny i znajomych stąd jeśli mogę warzę 40l warki. Sądzę też, że z podobnym "problemem" wcześniej czy później spotka się każdy domowy piwowar o ile będzie warzył dobre piwka, dlatego polecam od razu brać sprzęt, który pozwoli na zwiększenie wybicia.

Ja rozwiązałem ten problem inaczej. Namówiłem znajomych na warzenie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.