Skocz do zawartości

Czy użytkowanie taboretu gazowego jest faktycznie tak niebezpieczne


Arkra

Rekomendowane odpowiedzi

Ja podkładam 4 deseczki ok.10x10x2cm na panelach w miejscach nóżek taboretu, na to wielka kafla podłogowa (znaleziona w piwnicy) chyba 60x60 cm, na to taboret. Dzięki temu mam między podłogą a kaflą wolną przestrzeń, a taboret stoi na deseczkach. Panele nie odczuwają tego raczej w żaden sposób, jakieś 10 warek mają za sobą, choć dość ciepłe są.

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie radzicie z emitowanym ciepłem od spodu palnika??. Kombinuje z jakimś takim stojakiem z izolacja bo ostatnio mało nie przypaliłem stołu ;)

http://taboret.com.pl/galeria/?stojak-do-taboretu-gazowego-i-elektrycznego-4

Zrobię to sam bo 400zł za kawałek kątownika nie dam. No chyba że macie ciekawsze pomysły jak poradzić sobie z problemem.

Blacha :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy taki najzwyklejszy (http://allegro.pl/taboret-gazowy-30x30-palnik-palenisko-na-gaz-7-5kw-i6290026350.html) taboret będzie w stanie zagotować ok. 100 litrów brzeczki ? Jakoś trudno mi uwierzyć w to, że one mają 7,5 kW ale mogę nie mieć racji. Mogę się mylić...

Jak ewentualnie zmienić (zwiększyć) wydajność taboretu? Większą dyszą..? Wielkością palnika..?

Edytowane przez Singer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak ewentualnie zmienić (zwiększyć) wydajność taboretu? Większą dyszą..? Wielkością palnika..?

Problemem przy mocy w każdym przypadku jest ilość powietrza do spalania, a nie paliwa. Stąd w samochodach turbiny :) W palniku gazowym też zwiększanie średnicy dyszy działa tylko w bardzo ograniczonym zakresie. Większy palnik, albo z wentylatorem, ale to w domu niewykonalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Lepiej zorganizuj sobie jakąś płytę pod spód - ja mam kawałek płyty g-k, może być też OSB lub cokolwiek innego. Zabezpieczy terakotę, a dodatkowym plusem będzie łatwiejsze sprzątanie - kobieta będzie patrzeć przychylniejszym okiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Warzę na kaflach.

No ja też się rozglądam za taboretem gazowym i tak się zastanawiam, czy warzenie na terakocie w kuchni będzie bezpieczne. Nie popękają??
Moje nie pękają. Owszem sa lekko rozgrzane, ale to głownie od nóg taboretu. Ciepło z palnika idzie do góry ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio na allegro taboret 8kW. Płomień mam mega słaby ledwo co udało mi sie zagotować brzeczkę. Przy otwartym wlocie powietrza prawie sie nie pali a przy całkowicie zamkniętym dalej jest słabo. Co moze być przyczyną i jak to naprawić ? Dodam że pokrętło regulacyjne działa na zasadzie takiej ze im mocniej odkrecam tym nie mam wiecej gazu tylko bardziej - wiecej-mniej-wiecej-mniej tak ze cięzko ustawić cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w piwnicy jakieś kawałki terakoty, to będę mógł je sobie podłożyć pod taboret w razie co. Jedna tylko rzecz mnie martwi: w moim osiedlu w ogóle nie ma podłączenia gazu i zastanawiam się, czy aby używanie/przechowywanie butli z gazem nie jest na jego terenie zabronione.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w piwnicy jakieś kawałki terakoty, to będę mógł je sobie podłożyć pod taboret w razie co. Jedna tylko rzecz mnie martwi: w moim osiedlu w ogóle nie ma podłączenia gazu i zastanawiam się, czy aby używanie/przechowywanie butli z gazem nie jest na jego terenie zabronione.. :/

wydaje mi się że właśnie gdybyś miał podejście gazu to nie mógłbyś mieć w butlach.

 

 

 

Moje nie pękają. Owszem sa lekko rozgrzane, ale to głownie od nóg taboretu. Ciepło z palnika idzie do góry

nogi mojego muszą byś dużo niższe w takim razie, bo płytki, i to co pod nimi, rozgrzewają się na tyle mocno, że jak 20 minut po zakończeniu, przy zlewaniu znad osadów, stanę na kaflu gdzie był taboret to parzy przez klapeczki że się ustać nie da. bardziej niż terakotą martwiłbym się ewentualną podłogówką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w piwnicy jakieś kawałki terakoty, to będę mógł je sobie podłożyć pod taboret w razie co. Jedna tylko rzecz mnie martwi: w moim osiedlu w ogóle nie ma podłączenia gazu i zastanawiam się, czy aby używanie/przechowywanie butli z gazem nie jest na jego terenie zabronione.. :/

Jakby był gaz, to właśnie byłoby zabronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem w piwnicy jakieś kawałki terakoty, to będę mógł je sobie podłożyć pod taboret w razie co. Jedna tylko rzecz mnie martwi: w moim osiedlu w ogóle nie ma podłączenia gazu i zastanawiam się, czy aby używanie/przechowywanie butli z gazem nie jest na jego terenie zabronione.. :/

Jakby był gaz, to właśnie byłoby zabronione.

 

 

No właśnie nie wiem, bo dom jest nowy, a podłączenia gazowego i kuchenek gazowych nie ma; wszystko jest na prąd (oprócz ogrzewania).. nie mogę też nigdzie znaleźć regulaminu osiedla.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie... Uszczelki i sprawy ciśnieniowe to u mnie chleb powszedni ;).. tyle że nie chcę, żeby ktoś życzliwy nie podpatrzył i nie doniósł, gdzie trzeba, i żebyśmy eksmisji nie dostali za złamanie regulaminu.. 

 

 

Ustawa czy tam jakieś rozporządzenie mówi, że nie możesz używać butli gazowej jeśli w budynku jest instalacja gazowa i/lub jeśli budynek ma więcej niż 4 kondygnacje/12 metrów wysokości.

 

hmm.. Tak se to przemyślałem.. budynek ma w sumie 6 kondygnacji (dwie podziemne)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.