Skocz do zawartości

A Wrocław sie cieszy że nowy sklep piwowarski z pomocą spieszy :)


Rekomendowane odpowiedzi

Słód na oko dobrze wygląda, mało połamanych i zapleśniałych ziaren.

Zapleśniałych? :o Zapleśniałych to w ogóle nie powinno być. Jeszcze w swojej karierze się z zapleśniałym słodem nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hehe

ziarna zapleśniałe i połamane są wyznacznikiem jakości słodu , im mniej tym lepiej.

W mym starym ateście jest ich max 0,2 %. Choć na oko ich tam nie ma, znaczy nie ma ziaren pokrytych zieloną pleśnią. Z doświadczenia zawodowego potrafię ocenić jakość jęczmienia co przekładam na słód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwodziej dla porównania to mi dopiero zamówienie przyjął ;)

Nie chcę się wtrącać między wódkę, a zakąskę, ale czuję się wywołany do tablicy ;)

 

Bnp, tak szczerze to nie za bardzo rozumiem zarzutu. Zamówienie złożone w piątek o godzinie 21:59, w sobotę i niedzielę banki nie zwykły pracować. Wpłata została zaksięgowana dzisiaj i także dzisiaj zamówienie zostało do Ciebie wysłane. Więc nie bardzo wiem, gdzie problem :/

Edytowane przez Maidenowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bnp, tak szczerze to nie za bardzo rozumiem zarzutu.

nie ma takowego ;)

 

Zamówienie złożone w piątek o godzinie 21:59, w sobotę i niedzielę banki nie zwykły pracować.

oczywiście, normalka

Wpłata została zaksięgowana dzisiaj i także dzisiaj zamówienie zostało do Ciebie wysłane

Czasami tak bywa że wpłata na konto idzie dłużej ale raczej dziwne by spóźnienie wynosiło dobę ( choć może się zdarzyć ) tylko dla czego ma status "opłacone" a nie "wysłane" no chyba że u Was jest inaczej :/

 

 

 

nie ma problemu, po prostu porównałem 2 sklepy w których złożyłem zamówienia.

W obu płaciłem przelewem w tym samym czasie , w Piwodzieju nawet o godzinę wcześniej ;)

efekty są takie że dziś mam pakę z Wrocławia z TB a z Piwodzieja jeszcze nie :| w historii zakupów mam status

"opłacone"

Oczywiście wszystko jest zgodne z regulaminem. Ja nie mam żadnych pretensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ktoś zamawiał płynne drożdże w tym sklepie. Cena 19 zł za Wyeasty wydają sie być niezwykle konkurencyjna. Tylko czy nie kosztem jakości ...???;)

Wyeast to wyeast. Jakość taka sama, jedynie można mieć obiekcje do przechowywania i daty ważności.

Przekonać się łatwo, zamówić i zobaczyć czy paczka napęcznieje w rozsądnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś zamawiał płynne drożdże w tym sklepie. Cena 19 zł za Wyeasty wydają sie być niezwykle konkurencyjna. Tylko czy nie kosztem jakości ...???;)

Kupiłem WLP 800.

Ruszyły rewelacyjnie (starter poszedł znacznie szybciej niż na spęczniałej saszetce Wyaestów)

Ogólnie wybór towaru dobry, obsługa bardzo sympatyczna (odbierałem osobiście), aby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś zamawiał płynne drożdże w tym sklepie. Cena 19 zł za Wyeasty wydają sie być niezwykle konkurencyjna. Tylko czy nie kosztem jakości ...???;)

Wszystko zależy od warunków przechowywania w sklepie, jak były w lodówce to ich jakość jest taka jak w każdym innym sklepie. Przechowywanie w lodówce zwiększa przydatność do użycia nawet o kilka lat. Dzisiaj robie starter z W 1084, data ich produkcji to czerwiec 2007r pojemnik z pożywką zgniotłem wieczorem 1 stycznia i po 3 dniach spuchła na maksa. Przechowując swoje drożdże płynne i suche w lodówce przestałem zwracać uwagę na terminy przydatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś zamawiał płynne drożdże w tym sklepie. Cena 19 zł za Wyeasty wydają sie być niezwykle konkurencyjna. Tylko czy nie kosztem jakości ...???:)

Nie wszystkie tylko Wyeast 1084 Irish Ale. Cena jednak poszła do góry: 25.90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś zamawiał płynne drożdże w tym sklepie. Cena 19 zł za Wyeasty wydają sie być niezwykle konkurencyjna. Tylko czy nie kosztem jakości ...???:smilies:

Nie wszystkie tylko Wyeast 1084 Irish Ale. Cena jednak poszła do góry: 25.90.

Dziś już znów po 14zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś zamawiał płynne drożdże w tym sklepie. Cena 19 zł za Wyeasty wydają sie być niezwykle konkurencyjna. Tylko czy nie kosztem jakości ...???;)

Nie wszystkie tylko Wyeast 1084 Irish Ale. Cena jednak poszła do góry: 25.90.

Dziś już znów po 14zł.

tylko termin goni :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zaciekawiła mnie sprawa drożdży płynnych w tym sklepie. Czy używaliście przeterminowanych drożdży płynnych? Zastanawiam się czy nie kupić kilku różnych szczepów i wrzucić do lodówki. Czas wykorzystania powiedzmy od 6 miesięcy do roku po terminie nadrukowanym na drożdżach. Dobrze kombinuje czy to wyrzucanie kasy w błoto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiła mnie sprawa drożdży płynnych w tym sklepie. Czy używaliście przeterminowanych drożdży płynnych? Zastanawiam się czy nie kupić kilku różnych szczepów i wrzucić do lodówki. Czas wykorzystania powiedzmy od 6 miesięcy do roku po terminie nadrukowanym na drożdżach. Dobrze kombinuje czy to wyrzucanie kasy w błoto?

notorycznie takich używam i zupełnie zrezygnowałem z suchych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiła mnie sprawa drożdży płynnych w tym sklepie. Czy używaliście przeterminowanych drożdży płynnych? Zastanawiam się czy nie kupić kilku różnych szczepów i wrzucić do lodówki. Czas wykorzystania powiedzmy od 6 miesięcy do roku po terminie nadrukowanym na drożdżach. Dobrze kombinuje czy to wyrzucanie kasy w błoto?

Wyeasty możesz kupić, znoszą długie przechowywanie. Gporzej z WLP, mają krótszy okres przydatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiła mnie sprawa drożdży płynnych w tym sklepie. Czy używaliście przeterminowanych drożdży płynnych? Zastanawiam się czy nie kupić kilku różnych szczepów i wrzucić do lodówki. Czas wykorzystania powiedzmy od 6 miesięcy do roku po terminie nadrukowanym na drożdżach. Dobrze kombinuje czy to wyrzucanie kasy w błoto?

notorycznie takich używam i zupełnie zrezygnowałem z suchych.

kupiłem Czech Pils Wyeast'a z kilkudniową datą przydatności. Nie mogłem się doczekać napęcznienia opakowania i zrobiłem starter. Ruszał bardzo niemrawo ale w brzeczce chodziły już całkiem nieźle. Za tak niską kasę raczej się opłaca. Ja robię teraz skosy i kupuję świeżaki, mam nadzieje że będą lepsze na posiew...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja kupuje w tym sklepie i jestem bardzo zadowolony.

 

Jakość dobra (na tyle na ile się znam), obsługa dobra, kontakt bardzo dobry.

 

Z tego co wiem, to ludzie od tego sklepu studiowali "coś tam" ze specjalnością Fermantacja, także powini znać się na rzeczy. A poza tym są to młodzi ludzie - i wole im dać zarobić, niż komuś obcemu gdzie indziej. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to ludzie od tego sklepu studiowali "coś tam" ze specjalnością Fermantacja,

To brzmi prawie jak Nekromancja :(

A poza tym są to młodzi ludzie - i wole im dać zarobić, niż komuś obcemu gdzie indziej. :|

Ciekawe kogo kolega ma na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym są to młodzi ludzie - i wole im dać zarobić' date=' niż komuś obcemu gdzie indziej. :P[/quote']

Jasne Tomek , Marusia czy też Art to stare zgredy . Wchodzisz na to forum i obrażasz gospodarza :/

:rolleyes:

Wszyscy to starzy wyjadacze a Twójbrowar to najmłodszy sklep chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.