Skocz do zawartości

Jakie piwo górnej fermentacji dla kogoś kto pija tylko pilsy


nadyb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam takie nietypowe pytanie:-)

Od zawsze piłem tylko pilsy i takie piwa w tym momencie warze. Świeży piwowar a w piwniczce juz 2 pilsy i marcowe. problem w tym, że już mnie męczy noszenie zamrożonych butelek do piwnicy. Koncerniaki coraz bardziej mi nie smakują. Jakbym miał wybrać moje ulubione piwa to byłyby to bułgarskie kamenitza i zagorka. Piwa typu ale są łatwiejsze w warzeniu i tu pytanie- które piwo będzie mi smakować patrząc na te 2 powyżej? Czy jestem skazany na pilsy?

Przed chwila wypilem triple blond i to nie piwo dla mnie. Męczylem tą 0,33 dobre 30 min:-(

Edytowane przez nadyb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzisz to się nie dowiesz - zrób polskie ale czy innego FAHa.

 

że już mnie męczy noszenie zamrożonych butelek do piwnicy

:roll: wtf???

Pewnie chodzi o fermentację w styropianie. Męczy noszenie butelek to kup starego morsa, podepnij sterownik i się nie będziesz musiał na siłę górniaków robić.

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jasny" zasyp + czyste drożdże, np. Nottinghamy. Ale i tak temperatury fermentacji trza w miarę nisko trzymać.

Pewnie chodzi o fermentację w styropianie.

Raczej związane z tym mrożenie PETów itd, itp. no ale rebus niezły :smilies:

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj zasyp i chmielenie takie jak przy pilsie, tylko drożdże wymień na jakieś neutralne górnej fermentacji np. wspomniane wcześniej Nottinghamy. Temperaturę fermentacji staraj się utrzymywać poniżej 20C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie przekonało coś z zupełnie innej bajki, czyli AIPA

dopóki było "podobne ale trochę inne" to porównywałem ejle do czeskich lagerów i mi to nie grało, jak kupiłem coś skrajnie różnego to się nauczyłem że takie porównwanie jest bez sensu, bo to zupełnie inne piwa

 

moim zdaniem powinieneś iść do sklepu kupić trochę piw górnej fermentacji i szukać swojego smaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.