Skocz do zawartości

Garnek z allegro


bronek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na kupnie większego gara, co by się sprawniej warzyło. Celuje w garnek nierdzewny.

Natrafiłem na ciekawą ofertę na allegro http://allegro.pl/item727069178_garnek_z_cienkim_dnem_70l.html

Tylko mam problem. Sam sprzedający nie wie jakiej są grubości ścianki, ale zapewnie że wszystko ok :cool:

Tak jakby miał coś innego mówić :beer: Jedyna wskazówka to waga 7kg

Więc, tu prośba do kogoś, kto może ma tej firmy garnek, lub garnek o podobnej pojemności i mógłby podać wagę

takiego garnka co by można było orientacyjnie porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem, poszperałem i znalazłem na ebay większy gar za mniejszą kase

100l za 50 juro, http://cgi.ebay.at/Topf-Edelstahltopf-Edelstahl-Kochtopf-100-L-Deckel_W0QQitemZ380151280750QQcmdZViewItemQQptZDE_Haus_Garten_Kochen_Töpfe_Pfannen?hash=item5882c8346e&_trksid=p3286.c0.m14#payId

Tylko problem taki, że nie szprecham :ble:, może jest ktoś na kupnie i szprecha to bym się chętnie dołączył do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja zdecydowałem się na 52l emaliowany (130 zł) z powodu warzenia piwa oraz zacierania zboża na wyższe % :ble:

Przy większych pojemnościach trzeba mądrze planować logistykę bo nawet w dwóch chłopa do przenoszenia gorącego gara w którym jest 80 kg zacieru trzeba mieć zdrowie i uważać jak diabli co by sobie krzywdy nie zrobić.

Za kegiem przemawiają naprawdę solidne uchwyty, a wycięcie dużego otworu w górnej pokrywie zajmuje 15 minut za pomocy szlifierką kątową. Keg można wyrwać na allegro z przesyłką za 250 zł to jest połowa ceny najtańszego gara. A różnica w solidności, grubości blachy kolosalna.

 

Zrobisz oczywiście jak uważasz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kege da sie przerobić, tak aby dało się w niej gotowac na zwykłym piecu?

Mam taki "piec kaflowy" opalany drewnem, który ma 1m2 powierzchni z arkusza 1cm blachy.

Co do pojemności to racja 100 l to przesada, a 50l to troche mało, więc celuje w 70l, a że jam chop z gór to se

poradze :D

p.s

kagi to ja mam pod nosem (patrz lokalizacja :) )

Edytowane przez bronek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kege da sie przerobić, tak aby dało się w niej gotowac na zwykłym piecu?

Mam taki "piec kaflowy" opalany drewem, który ma 1m2 powierzchni z arkusza 1cm blachy.

Co do pojemności to racja 100 l to przesada, a 50l to troche mało, więc celuje w 70l, a że jam chop z gór to se

poradze :D

Jak masz taka blachę na piecu, to możesz smiało kupować garnek z cienkim dnem.

 

Ale otrzegam, że 50L to granica tego co da się przenieść w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki opamiętajcie się z tym dźwiganiem. To nie ma sensu' date=' jak się trochę pomyśli, to nic dźwigać nie trzeba.[/quote']

całkowicie dźwigania się chyba nie wyeliminuje

Całkowicie, na pewno nie, ale ja jedyne co dźwigam, to pełny fermentor ~25-26kg oraz pełny keg. Nic ponad to. Jeśli gar stoi na wysokim piecu, to wodę wlewamy, do tego gara jak już stoi na piecu, a nie na ziemi. Jeśli mamy kranik w garze i filtr z oplotu, to co nam za różnica czy odbierzemy filtrat do jednego naczynia (40-60L), czy do dwóch lub trzech 20L. Jeśli nie mamy filtra z oplotu, to przy przelewaniu do wiadra, zamiast dźwigać cały gar zacierny, przelewamy po kilka litrów (co jest wskazane też z innych powodów). Gotujemy, chłodzimy, wężykiem zlewamy do 2 lub 3 wiader 20-25L, zamiast jednej beczki 60L. Gdzie tu dźwiganie?

A zawsze można użyć pompy, jak dziadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście można tak robić tylko trzeba mieć wszystko blisko pieca ( woda , kanalizacja) no i mieć na czym grzać wodę do wysładzana . Bo na tym 1m2 drugi gar już się nie zmieści

No wiesz, na taborecie gazowym też mam problem jak grzać wodę do wysładzania, więc używam kociołka z lidla. No ale chyba nie powiesz mi, że zacieranie programowane temperaturowo przeprowadzasz w taki sposób, że podgrzewasz zacier, potem ściągasz gar, wstawiasz gar z wodą do wysładzania i tak nimi tachlujesz? :rolleyes:

W wypadku użycia lodówki turystycznej to co napisałem wyżej też jest aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.