Jump to content
nieprzem

homebrew.pl - Bydgoszcz

Recommended Posts

Hej, dowiedziałem się dzisiaj, że Bydgoszczy otworzył się sklep dla piwowarów domowych.

Mieści się obok Warzelni na ulicy Poznanańskiej 21.

Chętnie zajrzę przy okazji jakiś zakupów i spróbuje namówić właściciela na Piwny Depozyt :)

http://homebrew.pl/

Życzę powodzenia!

Może coś ogarnie

Edited by anka

Witam szanownych piwowarów :) Namawiać mnie nie trzeba na piwny depozyt. Już od początku przyszłego tygodnia będzie do Waszej dyspozycji, oczywiście stworzę też wtedy stosowny temat na forum. Także zapraszamy do dzielenia się swoimi piwami.

W jaki sposób /jaką techniką/ jest zrobiona ta ściana z schematem gatunków?

Kołka zostały wydrukowane oraz naklejone na koła wycięte z płyty pilśniowej, po czym naklejone na ścianę, linie łączące są namalowane na ścianie.

Edited by feelon

Skoro szefostwo samo nie chce się pochwalić, to może chociaż zadowolony klient pomoże. ;)

Sklep się powoli rozwija, strona internetowa już w pełni działa, depozyt się zapełnia, oby do przodu, trzymam kciuki!

W zestawach oferowanych przez sklep nie ma szczegółowych danych, chodzi mi o ilości użytych składników. Wiadomo tylko co jest w zestawie, a już ile jest słodów czy chmieli, to tajemnica. To duża wada. Zanim zdecyduję się na zakupy, zawsze sprawdzam jak zestaw jest skomponowany, dla mnie to kluczowa informacja przy wyborze sklepu. Każdy ze sklepów ma własne pomysły na ten sam styl, nie każdy mi odpowiada, przeważnie kieruję się tą właśnie informacją. 

Także zapraszamy do dzielenia się swoimi piwami.

Nie ma odpowiedzi ze strony właścicieli sklepu, więc ponawiam- Brak ilości składników jest wadą, mam nadzieję, że to się zmieni. 

W dalszym ciągu nie ma informacji o ilości poszczególnych surowców w zestawie ale kiedy napisałem maila z pytaniem o te dane odpowiedź dostałem w ciągu 15 minut także z mojej strony duży plus za kontakt z klientem :D

Pisali że te informacje zostaną na pewno umieszczone. Od momentu kiedy pojawiły się zestawy surowców i tak jest progres bo na początku nie było w ogóle informacji co wchodzi w skład zestawu. Trzeba mieć nadzieję na zmianę albo pisać maile ;) Pytałem też o ewentualne poszerzenie asortymentu jeśli chodzi o chmiele i drożdże to odpowiedzieli, że planują ale raczej po wakacjach bo jednak na wakacje domowe warzenie trochę przymiera.

Pisali że te informacje zostaną na pewno umieszczone. Od momentu kiedy pojawiły się zestawy surowców i tak jest progres bo na początku nie było w ogóle informacji co wchodzi w skład zestawu. Trzeba mieć nadzieję na zmianę albo pisać maile ;) Pytałem też o ewentualne poszerzenie asortymentu jeśli chodzi o chmiele i drożdże to odpowiedzieli, że planują ale raczej po wakacjach bo jednak na wakacje domowe warzenie trochę przymiera.

Ja jestem ciekawy jak klienci sklepu oceniają jakość surowców w zestawach i same zestawy.

Chodzi mi o to, czy przepisy tych zestawów pozwalają na uwarzenie piwa rzeczywiście smakującego w tym stylu co trzeba (zgodnie z nazwą piwa), oraz czy są zadowolenie z jakości słodów i chmieli?

Witam

W odpowiedzi na pytanie "radekfilon"

Przygode z warzeniem rozpoczalem w pazdzierniku zeszlego roku.Pierwsza swoja warke uwarzylem ze skladnikow zamowionych w internecie nastepnie dowiedzialem sie od kolegi z pracy o istnieniu sklepu w Bydgoszczy.Wiec nie omieszkalem odwiedzic stronke i zamowic surowce w miejscowym sklepie.Podczas pierwszej wizyty w sklepie moje osobiste odczucie bylo bardzo pozytywne mila obsluga,super zapakowane produkty no i delikatny klimacik.Jak juz wczesniej napisalem swoja przygode rozpoczalem niedawno wiec mialem troche pytan do tak doswiadczonego warzelnika jakim jest wlasciciel sklepu.Na wszystkie moje pytania otrzymywalem wyczerpujace odpowiedzi co bardzo mi pomoglo w warzeniu nastepnych warek.Ogolnie ze skladnikow zakupionych w sklepie uwarzylem 9 warek i jak narazie nie mialem problemow oraz nie moglem narzekac na jakosc zamowionego towaru.Nawet pokusilem sie zeby poczestowac wlasciciela sklepu warka uwarzona z zestawow surowcow zakupionych oczywiscie w miejscowym sklepie.Podobno smakowalo :) .

Sorki za literowke ale niestety "ALT" odmowil posluszenstwa ;)

Fajnie, że jest odzew, bo piwowarskie życie Bydgoszczy tętni, a na forum cisza. :)

Podejrzewałem, że padną ciepłe słowa, bo właściciel robi bardzo dobre wrażenie i moje pierwsze doświadczenia też są bardzo dobre.

Dla miejscowych finansowo rewelacja, bo można kupić nie dość, że w dobrej cenie, to bez kosztów transportu, nie mówiąc o sytuacjach awaryjnych, jak zapomnisz o kapslach, czy drożdżach.

Najbardziej intryguje mnie zgodność receptur z zadeklarowanym stylem.

Tak mnie naszło na to pytanie w związku z tym, że co oglądam stronę sklepu takiego czy innego sklepu w temacie zestawów to widzę inne receptury rzekomo tego samego piwa.

Czasem mocno się różnią.

To pewnie temat do innego działu.

Dnia 13.09.2017 o 16:59, cavemann napisał:

Smutna wiadomość Dowiedziałem się ze sklep  będzie się zamykał  w najbliższym czasie

I stacjonarny i internetowy ? Szkoda. Zaczynało to wyglądać obiecująco.

kurde, a chciałem zrobic zakupy :/ Gdzieś w bydgoszczy idzie zakupic słody ze śrutowaniem?

Witam

Z informacji uzyskanych od właściciela sklepu reaktywacja nastąpi około 20.11.2017 w wersji internetowej.Podobno rusza z poszerzoną ofertą.Sam jestem ciekaw.Narazie trzeba się ratować z zakupami u innych dostawców a szkoda.

kurde, a chciałem zrobic zakupy Gdzieś w bydgoszczy idzie zakupic słody ze śrutowaniem?
Odezwij się na priva - podrzucę namiary.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka