Skocz do zawartości

Garnek emaliowany wysoki ELO BABUNI 39 l - ktoś używa na indukcji?


tolo

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

Szukam garnka, bo się przekonałem do zacierania ;-) Nie chcę wydawać kosmicznej kasy na garnek, znalazłem coś takiego: http://www.garneczki.pl/produkt/garnek-emaliowany-wysoki-elo-babuni-39-l,3809

Używam kilku emaliowanych garnków na płycie indukcyjnej i działają (choć chyba wolniej grzeją niż stalowe z grubym dnem), ale może ktoś z Was ma ten konkretnie model i może polecić bądź odradzić.

Inne opcje to stalowe gary za 300zł w górę (np http://www.garneczki.pl/produkt/garnek-gastronomiczny-mega-deep-astra-30-l,1687#attr), ale to zabawa trochę za droga.

 

Zdrówka

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta 50 to dobra oferta, jeśli nie ma odprysków, to nic tylko brać ;) Sam mam 40stke od jednego z forumowiczów i sobie chwalę bardzo, choć żałuję że to nie 50, bo już zaczynam myśleć o podwójnej warce ;)

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej pojemności emalii już bym się nie odważył postawić na indukcji. Te garnki nie mają całkowicie płaskiego dna, odkształcają się dodatkowo w trakcie podgrzewania - to może doprowadzić do nierównomiernego rozkładu masy. Dodatkowa stówka czy dwie za garnek stalowy z wielowarstwowym dnem to wciąż taniej niż ewentualna wymiana płyty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na indukcji używałem emalii 40 l...niestety z uwagi na cienkie dno gar się odkształcał - dno robiło się wypukłe na ok 2-3mm, tak że na płycie zachowywał się jak wańka-wstańka.

po roku zmieniłem na nierdzewke, także zdecydowanie nie polecam oszczędzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.