Skocz do zawartości

Klarowanie piwa żytniego


mat

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

W ostatnią sobotę uwarzyłem Rye Christmas Ale 18,2 blg. Przy pobieraniu próbki do pomiaru blg zauważyłem, że młode piwko jest masakrycznie mętne, błoto. Warto wspomnieć, że przy wysładzaniu, jak to przy życie, miałem spore problemy z klarownością :). Tak czy owak jest masakra. Oczywiście, próbka nie poszła na marne. Piwko jest tak oleiste, że z czymś takim jeszcze się nie spotkałem, jedynym słowem olej do smażenia :) W smaku jak najbardziej OK.

Pytanie brzmi, czy przy użyciu żelatyny lub karuku można wyklarować młode piwko do zadowalającego poziomu? Obawiam się, że klarowanie grawitacyjne bez wspomagania na nic się tu zda. :)

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnią sobotę uwarzyłem Rye Christmas Ale 18,2 blg

To dopiero 5 dni i pewnie jeszcze fermentuje więc trudno, żeby nie było mętne. Daj mu czas.

Zresztą najlepsza metoda klarowania piwa to czas. Jeśli postoi wystarczająco długo w butelce, to prawie każde się wyklaruje. Tak więc trochę cierpliwości i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zytnie (20% zyta i 20% pszenica ) przy filtracji było mega klarowne.

Po gotowaniu błoto.

 

Po 5 dniach to w wiadrze mi się jeszcze gotowalo.

 

Po mniej więcej miesiącu próbka tylko lekko zmetniona.

Będzie dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje black rye ipa (15,5°Blg) nigdy się nie wyklarowało.

Brzeczka przy wysładzaniu od początku do końca płynęła mętna i tak zostało tez w piwie... obecnie to już 4 miesiące od butelkowania.

Fakt, w czarnym piwie to nie przeszkadza, a i w smaku to jedno z moich najbardziej udanych piwek :) Szkoda tylko, że słodycz, która była na początku okazała się efektem niedofermentowania i w efekcie jest nieco przegazowane (wciąż mu daleko do granatów).

 

Moim zdaniem można ogólnie przyjąć, że piwo nie będzie bardziej klarowne niż brzeczka przed chmieleniem. Chyba, że z pomocą jakichś dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.