Skocz do zawartości

Małe Fermentory


vpatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kojarzy, gdzie można zakupić małe fermentory- takie do 10 l, lub ewentualnie jakich wiaderek można użyć zamiennie (Leroy, Castorama). Plan jest taki by kupić kilka wiaderek, wrzucić po litrze ekstraktu słodowego i zrobić kilka single hopów na amerykańcach, żeby w końcu poczuć różnicę między nimi. Dlatego też z uwagi, iż wiaderka zostaną użyte prawdopodobnie raz, raczej kupiłbym coś najtańszego.

Edytowane przez vpatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeznaczeniu nie jest napisane, że nadają się do żywności, a atest pzh to chyba nie to samo co nóż i widelec?

 

Sam rozważam zakup czegoś takiego, do tej pory celowałem w allegro, po wpisaniu pojemnik plastikowy <pojemność> wyskakują takie do żywności, ale muszę za pomysłem z tymi cukierniami też pójść.

Edytowane przez fazzou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy wyrzucają takie wiaderka setkami dziennie razem z pokrywkami (12 litrowe).Ale są po sosach , mam ze dwa ale odmaczam w nich tylko etykiety ponieważ przesiąknięte są tym zapachem sosu, nie wiem jak można byłoby się go pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info; nie pozostaje nic innego jak podjechać do marketu budowlanego... Tak w gwoli ścisłości- czy wszystkie wiaderka oznakowane widelcem i kieliszkiem są dopuszczone do kontaktu z żywnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie dodam, że 15L (ze skalą naniesioną do 12L) można nabyć w markecie budowlanym JULA, koszt ok. 9zł.

Chyba wszystkie te wiaderka robi ta sama firma, Dragon. Opcja z Leroya także ma pojemność 15 litrów i nadrukowaną skalę do 12 litrów.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Casto i potwierdzam. Wiaderka 10 l są po 4,98 zł, a pokrywki chyba po 1,96, także zestaw niecałe 7 zł. Dzięki wszystkim za wypowiedzi w temacie.

P.S. @ Santa - Wiaderka z nożem i kieliszkiem więc i wina będzie się można z niego napić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Leroy, ale te 10 litrowe mają bez przykrywek. Ktoś wie czy w Casto są komplety ew. czy warkę 6 litrową zrobię w wiadrze 15 litrowym z Juli?

W Leroy Warszawa Arkadia były wiaderka za 7,99 i osobno pokrywki za 1,99.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BIelsku w Leroy chyba im się pokrywki skończyły...niemniej jednak w Casto zestaw o 3 zł tańszy

 

W końcu slogan reklamowy "Nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen" okazał się prawdziwy :)

Edytowane przez vpatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy w "waszych" Castoramach też są same wiaderka bez pokrywek. Od 2 miesięcy bezskutecznie próbuje kupić i nic. Za to w Leroyu mają pokrywki bez wiaderek :)

 

ps. nie, nie pasują do siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.