Skocz do zawartości

Fermentor z kega petainer - kilka pytań


rafano

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się dopiero do warzenia piwa i mam drobne pytanie o fermentor.

Z racji tego, że mam dostęp do petainerów 30l w dużej ilości i przystępnej cenie pomyślałem nad wykorzystaniem ich do fermentacji piwa (z racji niskiej ceny mogłoby nawet być jednorazowe). Mowa oczywiście o używanych z pubu. Informacji na necie widzę mało więc może znajdzie się ktoś kto fermentował w nich piwo ?

Z tego co wyczytałem do tej pory to nie stosować do nich pirosiarczynu potasu tylko NaOH + ClO2.

Pierwsza moją wątpliwość to zamknięcie fermentora na burzliwą - tu powinien wystarczyć korek do balonu z rurką fermentacyjną.

Ze zlewaniem na cichą do takiego samego petainera też nie powinno być problemu - wężyk igielitowy + gruszka i jazda.

Moje wątpliwości budzi przede wszystkim cicha fermentacja w nim. Gdzieś wyczytałem, że dobrze byłoby mieć taką ilość piwa żeby był prawie pełny na cichej. Czy tu jest jakaś różnica w stosunku do wiadra ? Przecież w wiadrze też nam zostanie powietrze nad piwem ?

 

Generalnie prosiłbym o podzielenie się swoim doświadczeniem jeżeli ktoś fermentował swoje piwo w takim petainerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia do ustalenia. Nawet gdybym miał płacić to słyszałem o kwocie rzędu 4 złotych za pojemnik co nawet przy założeniu, że są jednorazowe dawałoby 8 złotych na warkę. Biorąc pod uwagę, że wiadro za 3 dyszki też nie jest wieczne to chyba jest to opłacalne.

Potrzebowałbym tylko wiadro z kranikiem do rozlewu.

Edytowane przez rafano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia do ustalenia. Nawet gdybym miał płacić to słyszałem o kwocie rzędu 4 złotych za pojemnik co nawet przy założeniu, że są jednorazowe dawałoby 8 złotych na warkę. Biorąc pod uwagę, że wiadro za 3 dyszki też nie jest wieczne to chyba jest to opłacalne.

Potrzebowałbym tylko wiadro z kranikiem do rozlewu.

Moje wiadra przeżyły już prawie 30 warek i dalej mają się świetnie. I myślę, że kolejne 30 przeżyją. Dla mnie temat nieopłacalny.

 

Wysłane z Nokii 3210 za pomocą kodów SMSowych

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy widzi chyba każdy, co do plusów - inne wymiary. 30l ma podobno 30cm średnicy, więc plus dla budujących lodówki (wygodniej zbudować lodówkę wyższą i węższą niż w drugą stronę. Mały wlew, tak jak z resztą i w balonach poza tym, że utrudnia mycie, to zmniejsza powierzchnię którą piwo ma kontakt ze środowiskiem zewnętrznym (o ile zalejemy do pełna). Zamontować coś do przenoszenia i naprawdę fajna sprawa.

A, co do mycia... Nigdy syf mi nie zasechł w fermentorze i nigdy nie musiałem nic szorować, więc krecik i oxi robiły za mnie wszystko ;)

jak ktoś ma wygodny dostęp, to fajna alternatywa dla wiader moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.